PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238725}

Mgła

The Mist
5,8 229 879
ocen
5,8 10 1 229879
5,1 20
ocen krytyków
Mgła
powrót do forum filmu Mgła

5,8 ? Jestem zdziwiona. "Mgła" jest jedną z najlepszych adaptacji powieści Kinga jaką
oglądałam, a z tym bywało różnie jak wiemy...
Ponieważ czytałam też książkę, a właściwie nowelkę, liczącą raptem kilkanaście stron, a
która zrobiła na mnie piorunujące wrażenie, trochę z obawą podeszłam do tego filmu...
Całe szczęście nie rozczarowałam się, a nawet więcej- twórcy filmu pokusili się bowiem o
inne zakończenie, i wcale nie gorsze niż to u Kinga. Może nawet ciekawsze.
Pamiętam, że z kina wyszłam pod wrażeniem, dlatego u mnie 9/10.
Polecam.

ocenił(a) film na 9
lilajka1984

Moim zdaniem relatywnie niska ocena tego świetnego horroru wynika z usilnego doszukiwania się podłoża religijnego fabuły oraz z pewnych kontrowersji, które narosły wokół jego interpretacji. Jednocześnie, podejrzewam, że wiele osób nie dostrzegło kilku arcyciekawych kwestii związanych z tym obrazem (m.in. atmosfera paranoi; motyw zemsty, linczu, poszukiwanie przyczyny), skupiając się wyłącznie na samej inwazji obcych. Poza tym, ten film obejrzało wielu widzów, a wśród nich zapewne znaczna część nie należy do grona miłośników horroru - stąd niskie noty, przyznawane "z urzędu". Ośmielę się stwierdzić, iż "Mgła" (2007) jest skierowana raczej do dość wąskiej grupy odbiorców, którzy po prostu czują ten specyficzny klimat i doceniają pewne wyrafinowane aspekty...

Alpert

Ja mysle, ze slaba ocena tego filmu wynika z mylenia go z filmem The Fog z 2005 r, ktory w tlumaczeniu ma ten sam tytul ale prezentuje duuuuuzo nizszy poziom. Na imdb, gdzie sa anglijezyczne tytuly The Mist (ta lepsza mgla) ma ponad 7 gwiazdek.

ocenił(a) film na 9
lilajka1984

ZGADZAM SIE W 100%

lilajka1984

No nie przesadzajmy, to opowiadanie ma ponad 100 stron, a nie kilkanaście. A co do filmu, to mi się jednak nie podobało zakończenie. Nawet King, który często potrafi uśmiercić większość, głównych bohaterów, zostawił w opowiadaniu furtkę dla nadziei i każdy sobie może dopowiedzieć dalszą część historii po swojemu. W filmie jednak przesadzono, nie wydaje mi się, że ojciec tak szybko zabija własnego syna, a jak i tak chcieli zginąć, to mogli chociaż próbować zdobyć paliwo np. z innych samochodów. I oczywiście wojsko zjawia się kilka chwil po zastrzeleniu pozostałych towarzyszy, jakież to tragiczne..., jak dla mnie zdecydowanie przesadzone.

ocenił(a) film na 9
karcow

No tak być może ponad 100 stron. Czytałam już bardzo dawno i po prostu nie pamiętam, ale przyznasz, że w porównaniu do innych powieści Kinga, ta była bardzo krótka...
Ja lubię niebanalne zakończenia, dlatego też to w filmie oceniam bardzo wysoko, chociaż oczywiście w książce było ono pełne nadziei i też mi się podobało.
Ogólnie jak na adaptację książki Kinga to "Mgła" jest jedną z lepszych.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
lilajka1984

No i jeszcze w porównaniu z serialem z 2017 r., który jest porażką totalną, to film "Mgła" potwierdza swoją klasę. :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones