PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238725}

Mgła

The Mist
5,8 229 879
ocen
5,8 10 1 229879
5,1 20
ocen krytyków
Mgła
powrót do forum filmu Mgła

Rewelacja!

ocenił(a) film na 9

Film jest świetny, podobnie zresztą, jak jego prototyp stworzony przez Kinga. Czytałem wcześniejsze recenzje - religijność, czy też antyreligijność.. Ludzie! Tu nie o to chodzi! W tym filmie (w tej książce) chodziło głównie o przedstawienie ludzkich emocji i zachowań w dobie kryzysu fizycznego i psychicznego.
Literatura mnie zachwyciła, plus dla filmu za końcową ścieżkę dźwiękową.. No i zakończenia - dwa różne.. Ale wczuwając się w rolę głównego bohatera, nie wiem, które zakończenie wybrałbym dla siebie.. (Bo chyba o to chodziło reżyserowi filmowemu - aby widz, który czytał opowiadanie miał chwilę na przemyślenie - to, czy tamto zakończenie?)
I jak wielu poprzedników zastanawiam się, czemu tak niska ocena, skoro film jest naprawdę dobry... Zwłaszcza, że w ostatnich latach niełatwo o dobre filmy z gatunku dreszczowców. :)

użytkownik usunięty
Shagrath_3

fanatyzm religijny także jest niebezpieczny
w sumie King nie uznaje zorganizowanej religii
ale to nie znaczy ze jest złym człowiekiem
mnóstwo zarobionych pieniędzy przeznacza na cele charytatywne
nawet jak napisze jedno niewłaściwe zdanie to nie można go przekreślać:)
poza tym nie wydaje mi się aby był on wrogiem religii , który bluźni na nie

Chociaz czytałem recenzję jakoby w Sklepiku z marzeniami
King przedstawiał kłótnię katolików z baptystami i obrażał świętości ale zeby to zweryfikować musiałbym sam przeczytąc
może recenzant żle zrozumiał intencje Kinga

ocenił(a) film na 7
Shagrath_3

I racja. Jak na tak niskobudżetowy film to wyszła świetnie, można poczuć lekki dreszczyk .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones