PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238725}

Mgła

The Mist
5,8 229 879
ocen
5,8 10 1 229879
5,1 20
ocen krytyków
Mgła
powrót do forum filmu Mgła

Otóż film mówi że zawsze trzeba walczyć do końca a główny bohater grany przez Thomasa postanowił że zabije swoich przyjaciół i swojego synka żeby tylko nie zostali rozszarpani przez dzikie bestie z mgły. Nasz bohater wykazał się wielką głupotą gdyż niedługo po tym jak zastrzelił wszystkich mgła się rozwiała a potwory zniknęły. To jest bardzo ważny element filmu który mówi że nigdy nic nie wiadomo i że nawet najtragiczniejsza sytuacja może się zmienić na lepsze.
Ten film ma w sobie klimat mimo iż są tutaj pewne elementy i zdarzenia które są mało wiarygodne a mianowicie zachowanie tych głupich ludzi no ale przymknę na to oko bo Mgła to w miarę poprawna produkcja z dobrym przesłaniem.

nudecroft

Prawie bym się zgodził, ale polecam przeczytać psychologię tłumu, a wtedy okaże się, że zachowanie tych głupich ludzi wcale nie było mało wiarygodne, a wręcz przeciwnie - doskonałe.

Yokichi

Było parę momentów w których zachowanie co po niektórych ludzi było bezsensowne i irracjonalne, i po prostu głupie.

nudecroft

Na tym polega działanie w stresie i pod wpływem nastrojów panujących w tłumie - jest głupie i bezsensowne :)

Yokichi

No w sumie tak, masz słuszność.

nudecroft

A widzisz :) Pozdrawiam serdecznie i bajecznie :)

nudecroft

Nie bierzesz pod uwagę stanu psychicznego w jakim się znajdował, a poza tym obce formy życia nie zniknęły, tylko przeniknęły do naszego świata na dobre. W końcówce widać, że wojsko straciło kontrolę.

Mrok

Z tego co pamiętam wojsko w końcu opanowało sytuację więc nie potrzebnie zabił swoją rodzinę i przyjaciół. Obce formy życia mogły egzystować tylko w obrębie mgły, w końcu towarzystwo się rozproszyło.

nudecroft

Wojsko niczego nie opanowało, jedynie maszerowało sobie lasem dyskretnie rozglądając się na boki. W tle natomiast widać było spokojnie maszerującego słonio-mamuta wielkości małej góry, który jedną nogą rozdeptałby na miazgę solidny duży czołg.

Mrok

Owszem z punktu widzenia logicznego to masz rację ale myślę że reżyser chciał pokazać że mgła ustąpiła a przynajmniej tak to wyglądało. Ja to zrozumiałam to w ten sposób : Reżyser zdecydowanie chciał przekazać w swoim filmie, jeśli chodzi o zakończenie, iż sytuacja z mgłą znacznie się poprawiła i prawdopodobnie sytuacja uległa unormowaniu w związku z mgłą oraz obcą formą życia. Reżyser chciał pokazać że nie wolno nigdy się poddawać nawet w takiej sytuacji w jakiej znalazł się główny bohater filmu. Thomas zabił wszystkich sowich przyjaciół oraz syna a na koniec zorientował się, że sytuacja z potworami oraz mgłą nie jest tragiczna, no ale niestety spieprzył sprawę. Taka była wizja reżysera aby tak to pokazać. Przekaz był ewidentnie taki jak to tutaj opisuję.

Mrok

Myślę że gdyby Thomas (David) nie zabił swoich przyjaciół to wojsko by ich zabrało ze sobą i przeżyliby.
Tak mi się zdaje że razem z wojskiem w kupie byłoby bezpieczniej i pewniej, i jestem przekonana o tym że przeżyliby.

nudecroft

To dobrze że obstajesz przy swoim zdaniu. Z przyjemnością dodaję Cię do moich znajomych. ;)

Mrok

I słuszny wybór : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones