PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238725}

Mgła

The Mist
5,8 229 954
oceny
5,8 10 1 229954
5,1 21
ocen krytyków
Mgła
powrót do forum filmu Mgła

Wiele osób chyba po prostu nie potrafi docenić co on naprawdę pokazuje. Darabont jest świetny w pokazywaniu dynamiki rozwoju relacji w grupie w sytuacji śmiertelnego zagrożenia , upadku zastałego porządku , kiedy przestają obowiązywać dotychczasowe normy i nie ma żadnej instancji, do której można się odwołać (policja, prawo, państwo,itd) - zrobił to później mistrzowsko w The Walking Dead. No i oczywiście S. King jest w tym absolutnie mistrzowski , więc to połączenie nie mogło się nie udać. Obejrzałam go dziś po raz drugi - poprzednio w 2007 - i jeszcze bardziej doceniłam min. za motyw lovecraftowki, który chyba mi wcześniej umknął. ewidentne jest tu nawiązanie do innych wymiarów Lovecrafta i ukłon w stronę takich adaptacji jak "Zza światów" na przykład, gdzie to naukowiec otwiera bramę do świata lovecraftowskich demonów-bogów-potworów. No i oczywiście końcówka-bardzo mocna!

ocenił(a) film na 2
kanbus

Mnie ten film niczym nie zaskoczył, a oglądając horror tego oczekuję najbardziej + jakaś tam fajna historia. Efekty specjalne mnie zabiły, no ale ok, to nie jest najważniejsze, ale jeśli ma być taki cosik jak tu, to lepiej przebrać aktora za tego potworka. Historia taka jak w wielu innych filmach tego typu, nic nowego.
Ze względu na końcówkę, gdzie chyba 2. raz z kolei przez cały seans załapałem uważniejszy "kontakt" z filmem dałem 2. Oczywiście to tylko moja opinia, ja się w ten film tak nie wczułem jak Ty, koleżanko, może dlatego, że przejadły mi się takiego typu przewidywalne historie i przetarte papierem ściernym schematy.

ocenił(a) film na 7
kanbus

Zgadzam się. Większość pewnie liczyła na straszny horror przy którym można będzie się ze.srać ze strachu, a trafiła na film o relacjach międzyludzkich, który pokazuje nam, jak wygląda mała społeczność w sytuacji zagrożenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones