PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617120}

Między wierszami

The Words
7,2 54 850
ocen
7,2 10 1 54850
5,0 4
oceny krytyków
Między wierszami
powrót do forum filmu Między wierszami

Carlos Ruiz Zafón

ocenił(a) film na 8

Oglądając to, porównałam ten film do twórczości Carlosa Ruiza Zafóna. U niego również opowieści z pozoru osobne, łączą się w całość. Kto czytał choćby jedną z jego powieści, wie o czy mówię. Całość można najbardziej powiązać z Cieniem wiatru, bo też opowiada o losach pisarza, którego życie poznajemy dzięki opowieściom różnych bohaterów.
Bardzo dobry film, polecam każdemu.

ocenił(a) film na 8
mergina22

Dokładnie to samo przyszło mi na myśl. Julian Carax i "Old Man". Inspirująca rola książki i gdzieś tam skrywana tajemnica.

ocenił(a) film na 8
mergina22

aż obejrzę choćby dlatego, żeby sprawdzić słuszność twojego porównania, bo osobiście uwielbiam Zafóna :)

ocenił(a) film na 9
mergina22

Też tak uważam, od razu pomyślałam o Cieniu wiatru jak oglądałam film.

ocenił(a) film na 6
mergina22

Czytałam wiele powieści Zafóna i nie mam pojęcia o czym mówisz. A dokładniej nie widzę żadnego powodu by ten film łączyć z "Cieniem Wiatru"."Cień wiatru" Zafona to jedna z najlepszych powieści jakie kiedykolwiek przeczytałam, jest intrygująca, wielowarstwowa i wielowymiarowa, to absolutny majstersztyk. Porównywanie do niej przeciętnego, nużącego i mocno przewidywalnego filmu, tylko na tej podstawie, że oba dzieła traktują o pisarzach i są skonstruowane w sposób fragmentaryczny, jest dla mnie ogromnym nadużyciem.

ocenił(a) film na 8
olka86_12

Ja porównałam tylko budowę, bo od razu mi sie to skojarzyło. To nie jest adaptacja żadnej z książek Zafona, ani nawet film nie powstał na podstawie żadnego z nich, abym doszukiwała się większych podobieństw, bo takowych nie znalazłam.

ocenił(a) film na 9
mergina22

Ma coś z Zafona o tyle, że jest o pisaniu książek, a Zafon pisze o książkach.

użytkownik usunięty
mergina22

Muszę przyznać, że miałam dokładnie takie same odczucia.

mergina22

gdy oglądałam miałam przed oczami Cień wiatru!

ocenił(a) film na 8
mergina22

Kurde, że też nie wpadłem na to... no przecież. Trzeba sięgnąć ponownie po Cień wiatru

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones