PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617120}

Między wierszami

The Words
7,2 54 850
ocen
7,2 10 1 54850
5,0 4
oceny krytyków
Między wierszami
powrót do forum filmu Między wierszami

Kapitalne!
spodziewałem się tego, co wydawało się przewidywalne. Kilka słów zmieniło cały obraz! moim zdaniem zasługuje to na
uwagę. dzięki temu przynajmniej jedno oczko do góry! 8/10 należy się!
warto obejrzeć ten film. Nawet nie zastanawiałem się wcześniej, że taki szczegół może tak zmienić całokształt filmu. od
kilkudziesięciu minut spodziewałem się przewidywalnego zakończenia - i nagle - zaskoczenie! Świetne! . nie chce
opisywać szczegółów bo dałbym spoiler, ale warto to docenić! naprawdę! Polecam!

mezzaninefloor

Dość dawno temu oglądałam ten film i nie pamiętam dokładnie jakie kilka słów zmieniło cały obraz?

ocenił(a) film na 8
patii1234

[---- spoiler ------- >>]
Jak Clay odpowiada Daniell, że być może ta cała historia ze starcem to fikcja, i że prawda z fikcją leżą blisko obok siebie i nigdy nie wiesz co jest zamiarem autora a co prawdziwą historią. Tak naprawdę przecież film jest historią o tym jak powstała wybitna książka, a z ostatnich słów dowiadujemy się, że być może to wszystko to była tylko fantazja literacka. Jedynie sama książka, została faktycznie bardzo doceniona, ale nie jest jasne do końca kto ją tak naprawdę napisał w kontekście tej całej opowieści o jej powstaniu. Tak ja to zrozumiałem.

mezzaninefloor

No tak, te słowa mogą sugerować, że wszystko zostało zmyślone, ale moja wersja jest taka że Rory to Clay i to on napisał książkę opartą na swojej historii. Wtedy film wydaje mi się o wiele bardziej interesujący.

ocenił(a) film na 7
patii1234

Również odniosłem wrażenie, iż autor opisywał swoja historię plagiatu z młodzieńczych lat. ;)

ocenił(a) film na 8
barlogpl

Albo że wszystko jest w tej książce która czyta publicznie i skradziona historia z książką i przyznanie się do tego ...ale że niby to tylko fikcja literacka

mezzaninefloor

zgadzam się! Podciągnęłam do 7/10, bo jednak na ten subtelny, ale kopniak w całą konstrukcję w finale trzeba czekać dłuuuugie 120 minut. A to mimo wszystko film nie książka - nie jestem przyzwyczajona do takiej powolnej i ukrytej w banale narracji w kinie. Ale tak jak obiecali w tytule, to chyba bardziej audiobook niż kino. I to w stylu Hemingwaya na którego się powołują.

ocenił(a) film na 9
sagina

To wszystko fantazja wasza bo finał podpowiada że Rory uczy się na błędzi swojego poprzednika. I zamiast skupiać się na karierze przeprasza swoją żonę. Korzysta z rady i żyje tak jak dotąd. Dlatego również nie dochodzi do niczego więcej pomiędzy nim a dziewczyną gościem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones