PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36989}

Miłość i gniew

Amore e rabbia
6,8 100
ocen
6,8 10 1 100
Miłość i gniew
powrót do forum filmu Miłość i gniew

8/10

użytkownik usunięty

temat Miłości i (bardziej pasowałoby "lub") gniewu pojmowany przez 4 wielkich włoskich reżyserów (noweli Godarda na mojej kopii nie było niestety,nie wiem czemu :/)
z czego najbardziej podobały mi się segmenty Bertolucha i Pasoliniego.
ten pierwszy,tajemniczy surrealistyczny twór,gładko przechodzący z późnego Bunuela do Jodorowskiego opowiada o tworzeniu się kultu i religii. jakby niepokojący zwiastun "Świętej góry" jest chyba najbardziej nietypowym i najlepszym projektem jaki Bertolucci wyreżyserował. ci którzy na krecie umierają,zdefiniują go jako bełkot. ci co El topo biorą za Biblię doznają katharsis.
druga,na pozór lekka i przyjemna opowiastka to od teraz mój ulubiony film Pasoliniego. tworzony w przerwie między cienką Medeą a genialnym Chlewem jest jednym z ostatnich "normalnych" projektów Piera. Ninetto Davoli gra tu typową dla siebie rolę. wieczny niebieski ptak w rękach ma czerwony kwiat ! a złowieszcze,polityczne materiały archiwalne krążą wokół niego.
pozostałe dwie nowelki,jak to w przypadku takich filmów troche odstają od reszty,ale to już zasługa scenariuszy bo wykonanie obu bardzo dobre. z tej lizzaniego nic nie wyniosłem (szkoda,że to nie western) a Bellocchio zanudził mnie do tego stopnia że zasnąłem. obudziłem się jak młodziaki z brodami skakały sobie do gardeł ale o czym to dokładnie było to wam nie powiem :( che guevara wisiał na ścianie więc pewnie koło tego krązyło.

ps.jak ktoś znajdzie na necie Miłość Godarda,to niech mi rzuci linkiem.

ocenił(a) film na 8

Mam link, ale do całości, łącznie z Godardem.
Podobne wrażenie przy Bellocchio, i chyba lepiej było jednak zasnąć. Piskliwe głosiki prawie nie do wytrzymania.
Za to nie wyniosłem nic z Pasoliniego. Bardzo dobre wrażenia z pierwszych minut Lizzaniego, mieszane uczucia przy Godardzie. Chyba najlepsze wrażenie z Bertolucciego, ale też jakieś wątpliwości.

rrisin

byłabym zainteresowana owym linkiem

gdzie obejrzec ??

luza

Już wiesz gdzie go obejrzeć ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones