PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814944}
6,9 3 069
ocen
6,9 10 1 3069
2,4 5
ocen krytyków
Miłość i miłosierdzie
powrót do forum filmu Miłość i miłosierdzie

Obiektywną, apolityczną, niezaangażowaną ideologicznie, wolną od uprzedzeń, stygmatyzacji i antyklerykalizmu czyli taką jak zawsze, bo zawsze ten temat was frapuje i wasze podejście jest pełne czystej, nieskrępowanej miłości do kina !

Wielki_ted

Wiadomo o co chodzi.

Niemniej jednak przy całej sympatii do tego typu filmów zwróć uwagę, że polske produkcje religijne szczególnie jeśli chodzi o wykonanie trącą czasem myszką. Dwie Korony, Zerwany Kłos... przy chwalebnym temacie ogląda się kiepsko... budżet za mały, zdjęcia byle jakie, aktorstwo sztywne, reżyseria szwankuje. Nie przemawia też do mnie forma dokumentu fabularyzowanego serwowana przez reżysera. Dopóki nie znajdzie się wybitny reżyser, co będzie potrafił umiejętnie ugryźć temat, to niestety wciąż na tym poletku będzie poucha, a zatem i pożywka dla kpiarskich recenzentów.

bart_34

Nie ma bardziej wybitnego reżysera od Boga, więc jeśli reżyser-człowiek trzymał się historii zapisanej w Dzienniczku s. Faustyny to będzie wspaniały film. Jak ktoś szuka fajerwerków to niech idzie na Gwiezdne Wojny (błysk i zostaje czarne niebo), tu są fajerwerki duchowe, które nigdy nie zgasną - prawdziwa historia, prawdziwe świadectwo życia uniżonej i pokornej służebnicy Chrystusa.

Do kogo ma Bóg trafić to i tak trafi niezależnie jakim nędznym narzędziem byłby wykonawca Bożego planu np. nieważne jak nieporadny obraz nakręciłby reżyser, nieważne jak słabo zagraliby aktorzy. Dzięki Koronce do Miłosierdzia Bożego zamiast nałogów mam żonę i dzieci. Chwała Panu!

bart_34

Muszę was Prawusy zmartwić, po pierwsze nie znajdzie się wybitny reżyser który by chciał porządnie nakręcić tego typu bzdurne historie, to są ludzie na poziomie i wolą opowiadać historie nie skażone katolicką ideologiczną propagandą. Po drugie nawet gdyby taki reżyser się znalazł to jego film by się wam nie spodobał, bo pewnie byłby niejednoznaczny i nie pokazywał tej historii w prymitywny propagandowy sposób jak byście sobie tego życzyli.

videodrom

Pfff...

bart_34

Nie Pff tylko 90% dobrych twórców sztuki ma poglądy lewicowe i tego nie zmienicie.

użytkownik usunięty
videodrom

Jakoś Mel Gibson potrafił stworzyć dobry film o "katolickiej propagandzie" ale pewnie dla ciebie nie jest to reżyser wysokich lotów

Napisałem 90%, podejrzewam jednak że nawet Mel Gibson miałby problem z reżyserowaniem filmu opartego na takich bzdurach jak ten omawiany.

videodrom

Halo Filmweb. Czy to nie obraza uczuć religijnych?

ocenił(a) film na 3
mcz007

Nie

ocenił(a) film na 8
videodrom

Uuu ale zabolało xD
Nikt ci nie każe przecież oglądać filmu o św. Faustynie...
Rozluźnij zwieracze.

Wielki_ted

Obiektywna recenzja to oksymoron, coś takiego nie ma prawa istnieć. Jeśli recenzent uzna nowe dzieło pana Kondrata za kolejną katolicką propagandę, z oczywistych względów współfinsanowaną przez TVP, to niech o tym rzetelnie opisze. Zwłaszcza że to już kolejny film o tej (najprawdopodobniej) schizofreniczce.

lew890

Nie zamierzam tego oglądać
Joanna Darc też miała coś z głową

ocenił(a) film na 8
giovanni50

czekasz na "szybcy i wściekli 9"? i niech tak zostanie.

lew890

Rozumiem, że niektóre sprawy są zbyt trudne do pojęcia i lepiej powiedzieć że coś jest głupie. To w sumie oczywiste, że niewierzący będzie już na starcie krytycznie nastawiony.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
xatt1975

Ten avatar <3333333333333

Lukasz_Broda

mój "Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem" a wpis z 12 mar 9:22 "film będzie gównem jak inne tego typu bogoojczyźniane szczyny" JUŻ JEST ZGODNY Z WASZYM - L E W A C K I M - regulaminem i poprawnością polityczną, taak??

xatt1975

Oczywiście bo to ja ustalam ten L E W A C K I regulamin :) Zdemaskowałeś prezesa filmwebu :/
Ogólnie to nie wiem czemu narzekasz. Jak Ci zablokowali wpis to masz okazję zrobić z siebie męczennika lewackiej poprawności politycznej. Potem z kolegami odreagujecie na paradzie rzucając race w samochody i robiąc zadymę :)

Lukasz_Broda

Lukasz_Broda - ja do Ciebie nic nie mam...

xatt1975

Widzę, że katolickie kapo (katokapo?) działa na całego :D

xatt1975

Może ktoś, kiedyś, nakręci film o twoim cierpieniu.

ginnungagap

każdy jakieś tam swoje ma :(

xatt1975

Blokowanie postów zależy od głównie od tego czy ktoś je zgłosi.

A co do filmu, to jest tak że film nawet posiadając ciekawy dobry/temat, może być po prostu nieudolnie zrobiony i może go przedstawiać w niegodnym, infantylnym stylu. To się tyczy większości krajowych filmów religijnych, a także tych patriotycznych.

użytkownik usunięty
xatt1975

Jak tak bardzo ci ta lewacka strona wadzi, to nikt cię tu nie trzyma :*

tak to prawda :) sam nie wiem, co ja tu robię :) jakaś taka głupia przekora...w ogóle po co ja te filmy oglądam? co -innego zajęcia nie ma? wiosna za oknem, kwiecień przyszedł, za porządki przy domu trzeba się brać, w jednostce młodych do roboty ganiać, a to tylko ręce w kieszeniach i na fajeczke...Pozdrawiam !

xatt1975

Jaka jest różnica między radykalnym katolikiem, ortodoksyjnym żydem i islamistą z ISIS?

Grifter

Po co tyle jadu? Kiedyś myślałem, że jak ktoś dużo dobrych filmów obejrzy, czy książek przeczyta, czy sensownej muzyki posłucha to jest mądrzejszy. Życie przynosi tyle rozczarowań...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Grifter

twoje opinie świadczą o tobie

Grifter

Toż to w towarzystwie nie przystoi. A jak czytają nas dzieci?

Grifter

Dostał 2/10. Jest nadzieja! ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Wielki_ted

A nie przyszło Ci do głowy, że te wszystkie kato-filmidła to po prostu straszny chłam, zasługujący na jedynki czy dwójki w ocenach?

Wielki_ted

Tyle tylko że raz: recenzent opisuje swoje odczucia po filmie, tzn. jak uzna że to kłamliwe dziadostwo z kasy państwowej, to będzie to jego osobiste zdanie, które będzie mógł przekazać w formie recenzji, bo właśnie na tym polegają recenzje by przekazać właśnie swoje zdanie, choć zawsze znajdzie się ktoś kto się z tym nie zgodzi. Wiadomo że spora dawka obiektywizmu się przydaje, ale to wciąż recenzja, czyli twór typowo subiektywny. I dwa: Co to za różnica czy będzie się go oceniało kluczem ateistycznym, czy pasji do kina, kiedy sam zwiastun zapowiada niezjadliwego kloca... Swoją drogą zastanów się, czy te inne produkcje ocenione przez tychże krytyków negatywnie aby na pewno na to nie zasługiwały.

Wielki_ted

ale przecież większość filmów religijnych jest słabych, ckliwych, łopatologicznych, a nawet idiotycznych. Wyjatkiem są takie produkcje jak "Pasja", czy całkiem znośnie "Cuda z nieba".

Wielki_ted

Nie będzie żadnej recenzji bo nikogo ten film nie interesuje (wystarczy spojrzeć na ilość głosów). Film jest nakręcony jedynie dla środowiska katolickiego i tylko Oni obejrzą.

Wielki_ted

Obiektywna recenzja? Ok. Trudno jest nawet napisać apolityczną recenzję, szczególnie, jak się recenzuje upolityczniony film.

A miłość do religii nie powinna zaślepiać nieudolnej realizacji filmu.

ocenił(a) film na 4
neo_angin

Co to jest "miłość do religii"?

Wielki_ted

Nie będę oglądał filmów monoteistów, którzy negują Starych Bogów.

ocenił(a) film na 3
Wielki_ted

Nie można napisać recenzji obiektywnej filmu który jest zaangażowaną ideologicznie. Ps. Trzy klasy szkoły podstawowej i cyklofremia. Ja się zawsze zastanawiam dlaczego takie postacie są osobami o niskim poziomie wykształcenia (choćby w Fatimie).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones