PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7705}

Miasteczko Halloween

The Nightmare Before Christmas
7,6 79 739
ocen
7,6 10 1 79739
7,7 23
oceny krytyków
Miasteczko Halloween
powrót do forum filmu Miasteczko Halloween

Nie taki idealny

ocenił(a) film na 8

Niedawno obejrzałem "Miasteczko Halloween", i szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem
powszechny zachwyt nad tym filmem. Nie zrozumcie mnie źle, jest całkiem fajny i nie mówię, że
jest do niczego. Chodzi mi tylko o to, że ilekroć czytałem w internecie opinie o tym filmie, to
wszyscy się nim zachwycali. Jeśli chodzi o takie "martwe" klimaty, to bardziej podoba mi się "Sok z
Żuka" lub "Gnijąca Panna Młoda".
No, a teraz już możecie wieszać na mnie psy :)

ocenił(a) film na 6
Kubasek

zgadzam się z Tobą, nie rozumiem trochę tego fenomenu, objerzałam i zachwytu nie było, zawiodłam się bo myślałam że to będzie takie dobre jak Gnijąca panna młoda

ocenił(a) film na 9
ayoyoy

Oj troszkę nie tędy droga. Fenomen tego filmu polega na tym, że jest to kamień milowy twórczości Burtona. Bez tego filmu nie byłoby pewnie Gnijącej panny młodej. Musicie spojrzeć na to z perspektywy roku, w którym został stworzony. Wtedy żadna technologia nie pozwoliłaby na powstanie Gnijącej panny młodej w takiej oprawie, jaką mamy okazję oglądać. Sam pomysł też jest niesamowicie odważny jak na tamte czasy. Nie była to animacja stworzona w celu pobicia rekordów boxoffice. Przy skromnym jak na Disneya budżecie wyszło jednak genialnie. Uważam, że jeżeli ktoś zabiera się za porównywanie tych produkcji, powinien też porównać ze sobą pierwszą i drugą trylogię Gwiezdnych Wojen. Podobna sytuacja, ale świadomość, w jak odmienny sposób powstawały te produkcje, budzi ogromny podziw dla starszych części serii. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
Silyen

Burton nie jest reżyserem tego filmu :)

brutus35

to prawda,ale na motywach jego wiersza,zarysu scenariusza i pomysłu na postacie powstał film:) więc miał dość duży wkład:)

ocenił(a) film na 6
aniafx

Co nie zmienia faktu, że nie jest kamieniem milowym w jego twórczości ;)

ocenił(a) film na 7
ayoyoy

To, że ktoś czegoś nie rozumie nie jest problemem filmu, tylko odbiorcy.

ocenił(a) film na 9
Kubasek

Z początku Miasteczko też niezbyt mi się podobało (to był jeden z pierwszych moich filmów Burtona), ale po jakimś czasie obejrzałam je drugi raz i zachwyciłam się nim, bo znałam już styl reżysera i muzykę Elfmana, a są one w tym filmie pod każdym względem idealne. Chociażby pierwsza piosenka "This is Halloween". Muzyka mroczna i potrafi naprawdę wywołać dreszcze, a samo miasteczko też wyglądało genialnie, w idealnym burtonowskim stylu. Cała ta stylistyka (np. cały cmentarz w "Jack's lament") bardzo przypominała rysunki Burtona, które uwielbiam. Pod tym względem ten film Burtona najbardziej mi się podobał.
Ale wg mnie film ma też słabe strony. Myślę, że gdyby sam Burton to robił, film byłby trochę lepszy. Dajmy na to Oogie Boogie raczej mnie denerwował a nie straszył.

ocenił(a) film na 10
abc2343

"Oogie Boogie"? A w polskiej wersji jak go zwano?

ocenił(a) film na 9
doliwaq

Wikipedia nie gryzie :)
"Babojagołak"

ocenił(a) film na 7
Kubasek

Myślę tak samo. Nie był zły, ale że tak powiem, d*py nie urywa.

Gnijąca panna młoda znacznie lepsza (nie tylko pod względem fabularnym, ale również muzyki).

ocenił(a) film na 7
Jacke32

Ja za to zakochałam się w Koralinie ;D

ocenił(a) film na 8
Kubasek

Ej nie chodzi o fabułę tylko.. Ludzie 2 lata zmagali się z robieniem filmu poklatkowego. To jest zwyczajnie fantastyczna robota.

___ruda

Dokładnie, stworzenie czegoś takiego świadczy o naprawdę dużej pasji i poświęceniu. To właśnie szukanie nowych ścieżek i ciężka praca jest czymś, co pcha kinematografię do przodu i napełnia sztuką :)

ocenił(a) film na 8
Kubasek

Dokładnie, myślę tak samo. Często jak o jakimś filmie który planuję obejrzeć słyszę świetne opinie, to boję się za niego wziąć bo myślę, że nastroję się na arcydzieło a mnie rozczaruje. I tak samo było tutaj.
Znaczy to nie było takie kompletne rozczarowanie, ale szczerze mówiąc sam film trochę mi się dłużył i lekko się zawiodłam.

Kubasek

Ja mam to samo z twórczością Hitchcocka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones