PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637019}
6,4 172 310
ocen
6,4 10 1 172310
6,2 31
ocen krytyków
Miasto 44
powrót do forum filmu Miasto 44

Ach i te kule latające w kształt serca

ocenił(a) film na 8
yetikd

Dobrze radzę. Nie oglądaj żadnej części "Sin City" ani "Kill Bill". Nie zrozumiesz... Wszak możesz trochę poudawać, ale jak dla mnie nie ma szans, że pojmiesz sens. Pozdro ;)

SanchoMovie

Oglądałem .I miasto 44 to gniot XD

yetikd

zdradziło cię to żałosne XD na końcu "zdania". o, chyba słyszałem dzwonek na WOS - pani cię woła, do klasy w podskokach.

c_lod

I ta żałosna desperacja by nie wzięto cię za gimnba

ocenił(a) film na 10
yetikd

Jak ktoś nie rozumie, to mówi, że gniot .

ocenił(a) film na 5
agnese_poe

Gniot może nie, ale arcydziełem tego na pewno nie nazwę

ocenił(a) film na 3
c_lod

co masz do xD?
( ͡° ͜ʖ ͡°) to też żałosne gimbusy ?
jedyny żałosny jesteś ty bo się przypieprzasz o takie rzeczy, zamiast merytorycznie.

ocenił(a) film na 10
TheMateuszNH

Żeby przypieprzać się merytorycznie, to jeszcze trzeba wiedzieć co oznacza przymiotnik" merytoryczny" On wie tylko co oznacza słowo "gniot".

ocenił(a) film na 5
agnese_poe

Wiesz, też nie podoba mi się ten film i chociaż za gniota go nie uważam, nie uważam też że jest dobry, każdy ma inne gusta, a większość ludzi go broniąca zachowuje się jak jakieś gimbusy bo to przecież Polski film i opowiada historię II wojny a każdy atak to atak na historię, śmieszne to trochę i smutne bo nie można oceniać filmu bo mówi o takiej tematyce bo już pewna grupa którą określę "nacjonalistami z gimnazjum" się zbiera by pluć jadem, każdy lubi co lubi, mnie się nie podoba, innemu tak ale to nie powód by wyzywać

ocenił(a) film na 5
c_lod

Oho, kolejny który dostaje ataku piany jak ktoś obraża jego ukochany film

ocenił(a) film na 10
robercik1010

Hmmm. Nie dostałam żadnego ataku i nie przypominam sobie żebym kogoś wyzwała. Mnie się podoba, jemu nie musi, ale on nie napisał: "a mnie sie nie spodobał" tylko określił go "gniotem". To jest, zdaje się, kolosalna różnica.

ocenił(a) film na 5
agnese_poe

Widzę, że poczułaś się tym strasznie urażona i próbujesz dewaluować wiedzę autora komentarza ;)

ocenił(a) film na 10
robercik1010

Strasznie? Przesada. Trochę się zdziwiłam, a że lubię przeanalizować to, co piszą ludzie, to po prostu zareagowałam na Twoją odpowiedź pod moją wypowiedzią bo właśnie czytam i zachodzę w głowę "gdzież ja tu biję pianę i rzucam mięsem ... to chyba lekka nadinterpretacja słowa pisanego?

ocenił(a) film na 10
robercik1010

Takie tam... nocne pisanie bo długi weekend i do pracy nie muszę ...

ocenił(a) film na 10
robercik1010

A przymiotniki, takie jak polski film, piszemy z małej litery. ;)

ocenił(a) film na 4
agnese_poe

Nie ucz Polskiego, bo sama czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

ocenił(a) film na 8
yetikd

no akurat tak się składa że scena z latającymi kulami nie wydarzyła się naprawdę... wydarzyła się w głowie jednego z bohaterów. Trzeba ją traktować jako przekaz wyznania miłości.... scena jest czym w postaci artystycznej wizji.

prox81

scena jest też trochę ironiczna sama w sobie, zaskakuje widza

ocenił(a) film na 8
c_lod

dokladnie tak... ale jak mówię... autor przedstawił ją bardzo artystycznie... Ta scena tak naprawdę nie wydarzyła się.... tak sam zastanawiam się czy Stefan widział śmierć swojego brata i matki. Został ciężko ranny na cmentarzu i nagle był podczas ruin i widział egzekucję (normalnie funkcjonował)... raczej Stefan był w "drodze między światami" i widział to całe wydarzenie w swojej głowie... nie mówię że matka nie został własnie tak zabita... raczej tak było. Scena z kulami i pocałunkiem była bardzo artystyczna... podobnie jak scena w filmie Titanic kiedy duch Rose "płynie" na wrak Titanica pod koniec filmu :) .... Komasa bardzo artystycznie balansował między prawda a fikcję.... i plus mu za to :)

ocenił(a) film na 6
prox81

ale ta milosc byla tak drewniana, ze moj kot ma wiecej uczuc na twarzy kiedy spi.

ocenił(a) film na 10
Elemes

proponuję pooglądać komedie romantyczne, a nie szukać cukierkowej miłości w filmie o wojnie. wyobraź sobie, że ludzie w czasie powstania w każdej chwili mogli spodziewać się śmierci, za dużo filmów z hollywoodu. tam kręcą świetne filmy o bohaterach wojennych, wspaniałych miłościach etc. tu możemy przybliżyć się do tego jak wyglądało powstanie rzeczywiście. powstanie zakończyło się sromotną klęską, prawie całe miasto zamieniono w ruine, to trudne do zrozumienia, że w momencie gdy nad całym miastem unosi się widmo śmierci, wszędzie leżą trupy, ciężko trochę o mniej "drewnianą" miłość. zastanów się nad tym

ocenił(a) film na 6
jakubgrott

pomiedzy miloscia cukierkowa a drewniana sa jeszcze setki innych, ale widocznie nie dane ci bylo je poznac :P

ocenił(a) film na 10
Elemes

w takim razie może rozwiniesz wypowiedź i opisze na jaką miłość liczyłaś w tym filmie? :)

ocenił(a) film na 6
jakubgrott

prawdziwa.

ocenił(a) film na 4
jakubgrott

Stefan zobaczył nagie ciało Biedronki i nagle się zakochał. Rzeczywiście, głęboka ta miłość.

ocenił(a) film na 10
yetikd

Chyba inny film oglądałeś.

ocenił(a) film na 5
SanchoMovie

Oj, oj... Oglądałam, lubię, ale toż to inna stylistyka, całkowicie odmienna konwencja.
No chyba że robimy sobie sobie postmodernistyczny fresk na temat Powstania Warszawskiego, ale 3/4 filmu tej tezie przeczy.
Ergo - brak formalnej spójności w owym "dziele".

ocenił(a) film na 1
SanchoMovie

Porównywanie tego czegoś, do tarrantino to zbrodnia.

ocenił(a) film na 8
Abatoniki

Nie porównywałem w mojej wypowiedzi niczego z niczym. Chciałem tylko zwrócić uwagę na pewne zabiegi. Nie twierdziłem również że Komasa i Tarantino zastosowali te same zabiegi. Chodzi o pewną konwencję.Nie dosłowną. Kiedyś zrozumiesz :) P.S. Nazwiska piszemy wielką literą.

ocenił(a) film na 1
SanchoMovie

No to komasie nie wyszło. Wiem że chcesz uchodzić za najmądrzejszego, ale daruj sobie. Tarrantino robi filmy dla zabawy i skupia się na dialogach. Komasa myślał że jak zrobi same efekty i walnie trochę krwi, to dzieciom się spodoba. Liczyłem na poważny film, oparty na tragicznych przeżyciach powstańców. Dostałem to coś, film na miarę hitów, jak igrzyska śmierci lub niezgodna.

ocenił(a) film na 7
Abatoniki

przesłać ci film z wyciętymi tymi dwoma scenami? do czego się wtedy przyczepisz?

ocenił(a) film na 10
Abatoniki

idiotyczna opinia, jak Twoim zdaniem miał wyglądać taki film? to nie jest film o obozie koncentracyjnym, tylko film o walce która trwała nieustannie przez 63 dni, cały czas ktoś gdzieś strzelał, coś się działo, bardzo wiele wspomnień zostało zawartych w tym filmie, i bardzo dobitnie reżyser oddał tragedię i nastroje panujące w czasie powstania

ocenił(a) film na 1
jakubgrott

Nie ma żadnego faktu historycznego. Aktorsko film leży, efekty tandetne (jak rosyjski "stalingrad"), dialogi katastrofalne, wątek miłośny zbędny i okropny. Inspiracja hamburgerami, to najgorsze co można zrobić, film tak samo beznadziejny jak Furia.

ocenił(a) film na 10
Abatoniki

tak czy siak jest to film, który albo do kogoś mega przemówił estetycznie, albo zawiódł czyjeś oczekiwania i zmarnował trochę czasu.

SanchoMovie

Tempe dzidy nawet nie zajarzyły po co wplątałeś do odpowiedzi kill bila. Tam pewnie po pierwszym cięciu, przerywa film i daje 1 :).

ocenił(a) film na 1
h_pat

Jesteś ograniczonym tłumokiem, gdy wrzucasz tak wszystkich do jednego wora.

LurpakButter

NO kłiii, łee, bek, pierd i śmierdzący bąk. Taki poziom mam. Często przebywałem z kolegami tumanami w rynsztoku. A wiadomo, jak wejdziesz między wrony no to ten tego.

ocenił(a) film na 1
h_pat

Fragment "gdy wrzucasz tak wszystkich do jednego wora" jest kluczowy. Nic nie napisałem o twoim poziomie?

LurpakButter

Wydaje mi się, że tłumoki mają zazwyczaj ograniczony poziom, chyba że się mylę, ale raczej wątpię jako że w naszej paczce tumanów, z którą bądź co bądź trzymam całe życie, odstępstw nie dostrzegam. Nawet powiem więcej, że z czasem jest gorzej.

ocenił(a) film na 1
h_pat

Sam mam paczkę tumanów i gamoniów a jednak babcia mi dalej mówi, że jestem mądry chłopak...

ocenił(a) film na 1
SanchoMovie

Żeby zrobić film jakSin Cty albo coś a'la Grind Hose trzeba mieć umiejętności w przypadku Miasta 44 reżyser tylko myślał, ze takowe posiada.

ocenił(a) film na 10
SanchoMovie

zgadzam się w 100%

ocenił(a) film na 2
yetikd

Masz rację. Kolejny wytwór kina w stylu hollywodzkiego dramatu.... I muzyka... Nie, ten film jest moim zdaniem nietrafiony. Ale to moje zdanie.

ocenił(a) film na 6
yetikd

owszem ta scena to przegięcie, można było sobie ją darować.
Ale ocenić film poniżej 5 to zwykłe chamstwo.

ari78

A to niby czemu?

ocenił(a) film na 6
Ziomaletto

Nie jest wybitny ale nie jest aż tak zły

ocenił(a) film na 5
ari78

Chodziło mu o argumenty, nie o Twoją odosobnioną opinię.

ocenił(a) film na 6
badzio343

wiem, ale ciezko mi jest to mu wyjaśnić
ja wiem ze kazdy ma prawo oceniać wg swojego gustu, sam oceniałem nisko filmy ktore miały ocene 7 i więcej, ale staram się też nie przesadzać z oceną ani w dół ani w góre.

ocenił(a) film na 5
ari78

Pomysł na film był całkiem dobry, wykonanie też nie złe tylko efekty specjalne go zniszczyły.

ocenił(a) film na 6
Avatar97

Faktycznie, zbyt efekciarskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones