PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 151 034
oceny
7,6 10 1 151034
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

Momentami męczył mnie jednak wszechobecny w tym filmie rasizm, choć przecież był on głównym motywem filmu. Czy dzisiejszy świat rzeczywiście jest aż tak rasistowski? Momentami miałem nawet wrażenie, że to czarnoskórzy ludzie bardziej zwracają na to uwagę.

gry270

Zdecydowanie, rasizm to jeden z największych problemów etycznych współczesnego świata.

ocenił(a) film na 7
adeck92

No nie wiem. Może tylko ja tego nie dostrzegam. A może to przez to, że sam nie jestem rasistą?

gry270

Wiele jest przykładów, chociażby sportowcy, szczególnie ci z kręgu futbolowego. Nie mówiąc już o kibicach...

ocenił(a) film na 8
gry270

a może po prostu nie jesteśmy reprezentatywni bo w naszych środowiskach jest bardzo mało albo wcale nie ma czarnoskórych czy innych mniejszości

no i dodam, że szlag mnie trafia na sama myśl o rasizmie

ocenił(a) film na 7
slavc79

Dokładnie, może to dlatego...

ocenił(a) film na 8
gry270

w sumie to bohater, którego wykreował Ludacris zauważył ważną rzecz - dlaczego jeśli ktoś o białej karnacji w Stanach czy gdziekolwiek indziej na świecie powie Czarnuch, tudzież Nigga, to Murzyni się obrażają ?
sami w piosenkach o sobie tak śpiewają, co 2, 3 słowo tylko Nigga, I Nigga.

ocenił(a) film na 7
fragola23

Główny wątek był specjalnie przejaskrawiony i ukazywany na każdym kroku,żeby pokazać istote sprawy, mnie tam nie męczył, wręcz przeciwnie - za każdym razem ukazywano to w inny sposób, więc było naprawdę ciekawie. Łzy mi poleciały i to nie raz.

ocenił(a) film na 7
wikuus

Jedyny moment, który mnie wzruszył to ten, gdy bohaterka grana przez Bullock ściska swoją gosposię :)

ocenił(a) film na 8
gry270

wg mnie najbardziej wzruszająca była rozpacz po "zastrzeleniu" dziewczynki

ocenił(a) film na 8
wikuus

jasne, myślę tak samo.

najsmutniejsze było chyba załamanie ideałów młodego policjanta, jednak uległ pewnemu tokowi myślenia. najsmutniejszy moment w filmie. ( dla mnie)

ocenił(a) film na 8
fragola23

Kiedy biali używają tych słów? Czy nie przypadkiem wtedy kiedy chcą obrazić?

ocenił(a) film na 8
tomson1

zdarza się i tak.
ale nadal nie rozumiem dlaczego Murzyni używają tych samych zwrotów do siebie ?

ocenił(a) film na 8
fragola23

Pewnie z tego samego powodu z jakiego możesz nazwać swojego otyłego kumpla grubasem i wiesz, że to go prawdopodobnie nie zaboli.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
tomson1

Przecież nawet Kanye i Jay-Z śpiewają "Niggas in Paris". Co ciekawe, to słowo jest ocenzurowane w tytule piosenki ;p

ocenił(a) film na 7
tomson1

co w tym zlego?

ocenił(a) film na 8
DonVitoCorleone

Pytasz co jest złego w obrażaniu ludzi?

ocenił(a) film na 7
tomson1

pytanie czy to obrazanie. ogolnie wydumny problem, a w filmie to juz w ogole na sile szukanie.

ocenił(a) film na 8
fragola23

to jest jedno z miliona pytan, ten film pokazuje tez jaka jest ameryka, milion kultur, narodowosci i wszytskie mozliwe kolory skory i kazdego prawda jest wazniejsza i lepsza..wspaniala ameryka. o ktorej spiewa m.in. muniek. pewnie niewiele osob pomyslalo w ten sposob, aa no i wiecznie obrazani czarnoskorzy biedni, wszystko im sie nalezy, w scenie ze sniegiem az mozna bylo pomyslec, ze gosc ma pretensje, ze spadl on bialy.... film chociazby za to ma ode mnie punkt wiecej - 8/10

ocenił(a) film na 9
Pschemass

Wydaje mi się, że to nie był śnieg tylko popiół z spalonego wraku. Ale mogę się mylić.

ocenił(a) film na 8
demola

mozliwe, mozliwe moj blad jak co...

użytkownik usunięty
gry270

Rasizm był, jest i będzie. Ludzie myślą, że są tolerancyjni, dopóki nie spędzą kilku lat za granicą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones