PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107996}
7,6 150 990
ocen
7,6 10 1 150990
6,7 33
oceny krytyków
Miasto gniewu
powrót do forum filmu Miasto gniewu

Gniew

ocenił(a) film na 9

Po tym filmie czuję taką złość. Jestem dosłownie w****iony. Ludzie niestety są ograniczeni swoimi
przekonaniami, ale co mnie zawsze bardzo uderzało, to to że w Stanach jest to takie wyraziste. W
USA, państwie które powstało z absolutnej mieszanki narodowości i kolorów ludzie żyją
stereotypami.

boniekr

Ale własnie tam, gdzie jest duża róznorodnośc pojawia się strach przed innością, a co za tym idize uprzedzenia. Nie znam sie na socjologii, ale wydaje mi się, że tak zmiksowanemu społeczeństwu trudno jest pokojowo egzystować razem.

ocenił(a) film na 10
boniekr

Po tym filmie widzę, że wszyscy żyjemy w takiej "ameryce" pełnej stereotypów, która cię tak [słusznie] wkuxxrza. Zobacz jak jest w Polsce: niby nie ma kolorowych ale za to masz regionalizmy (np. "śląski nie jest językiem tylko gwarą polską"/"śląski jest językiem", Ślonzoki-gorole/poloki, ślonzoki są czyści, staranni - poloki/gorole to brudasy, Ślązacy-ludzie gospodarni, Polacy-nieroby i pijacy). Podziały polityczne: np.: pisuary, komuchy, lemingi, mohery itp., itp., . Polska jest podzielona wzdłuż i w poprzek, z góry na dół, z lewej do prawej i jak tylko chcesz. "Kolory" - są i kolory: szaliki klubów sportowych, których "sympatycy", "kibice" biją się i nawet zabijają a pochodzą nawet z tych samych miast: Cracovia-Wisła, ŁKS-Widzew.
Różnica pomiędzy Los Angeles/USA a Polską to mniejsze skupienie ludzi niż w LA i .... trudny dostęp do broni palnej

ocenił(a) film na 8
kkutz

Albowiem ksenofobia jest dobra do pewnego momentu; prościej - gdy nie przekracza on poziomu gniewu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones