PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7706}
6,1 9 825
ocen
6,1 10 1 9825
5,2 4
oceny krytyków
Miasto prywatne
powrót do forum filmu Miasto prywatne

Nie wiem jak taki film może się podobać. Bezsensowna, niepohamowana przemoc, brak
jakichkolwiek organów ścigania, sadyzm, bujanie sie po mieście tylko po to by wymuszać, pić i
bić. Nietykalne chamy i wieśniaki.
Dres Lindy - obciach niesamowity. Patrząc na to przypomniała mi się młodzież z blokowiska która
kilkanaście lat temu gościła w moim getcie. Dobrze że te głupki się potracili. Pewnie myją kible w
Anglii. Tak to jest jak się ma trzy paski zamiast mózgu.
4/10 za ciekawe aktorstwo.

ocenił(a) film na 8
Penguin27

To znaczy, że powinno się kręcić tylko filmy "poprawne"? Jasne, że dres jest obciachowy, ale takie były czasy. Przemocy wiele, ale tak było. Tak powstawał polski kapitalizm. Jakby wszyscy myśleli w ten sposób co ty, to umarłbym z nudów na tym padole łez.

chemas

Może się podobać, jak dla mnie film niesamowity, z ogromnym przesłaniem. Super aktorzy, piękna rola śp. Macieja Kozłowskiego.
Polska to niestety kraj skorumpowany i większość spraw nawet w dzisiejszych czasach przybiera podobny przebieg.
Dres jak dres myślisz że twój za 20 lat nie będzie śmieszny:P

ocenił(a) film na 8
staszewski24_filmweb

Z tym dresem to nie chodzi że jasnoniebieski (takie w latach 80, 90 był modne) tylko że nosił kowbojki do niego :)
Moim zdaniem ten film jest taki jaki miał być (choc prawdopodobnie dużo wycięto z oczywistych względów).
Sadystyczni bohaterowie, do których nie czuje się sympatii, okazują się wyznawać pewne wartości (miłość, przyjaźń pomimo rywalizacji). Nie rozumiem zakończenia jednak.

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

Mi się zakończenie też nie podoba

Bruce_Lee

"Z tym dresem to nie chodzi że jasnoniebieski (takie w latach 80, 90 był modne) tylko że nosił kowbojki do niego :)"
----------------------

Jakoś pamiętam tylko adidasy. W której scenie on tam miał kowbojki?

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Zobacz na cały film na youtube, wybierz 1:04:37 i jest przybliżenie na buty... w pierwszej chwili przypominają kierpce ale myślę że to dwukolorowe kowbojki :)

Penguin27

"Nie wiem jak taki film może się podobać. Bezsensowna, niepohamowana przemoc, brak
jakichkolwiek organów ścigania, sadyzm, bujanie się po mieście tylko po to by wymuszać, pić i
bić. Nietykalne chamy i wieśniaki.
Dres Lindy - obciach niesamowity. Patrząc na to przypomniała mi się młodzież z blokowiska która
kilkanaście lat temu gościła w moim getcie."
------------------------

No właśnie, zamiast filmu krytykujesz rzeczywistość, z którą jak piszesz sam miałeś styczność. Nie uważasz, że trochę bez sensu byłoby udawanie, że takich chwastów, odhumanizowanych społecznych mętów nie ma?

ocenił(a) film na 8
jan_niezbedny0

Moim zdaniem, ten film spełnił swoje zadanie. Ukazać ludzi do cna zepsutych, złych, bez żadnych zasad - jeden na drugiego czyha by go załatwić i przejąć interesy. Jednak z tej brudnej warstwy wyłania się drugie dno - ludzie znający się od dzieciństwa, kumple, którzy pomimo rywalizacji czują do siebie przyjaźń, sentyment. Zakończenie jest jednak wyraźnie nieprzemyślane, choć pozostawia efekt dzieła otwartego na własne interpretacje.

ocenił(a) film na 8
Bruce_Lee

houk

ocenił(a) film na 2
jan_niezbedny0

Rzeczywistość?

Ten film jest totalnie przerysowany i sztuczny. Zgadzam się z autorem - to kicz i tandeta i bynajmniej z powodu dresu.

ocenił(a) film na 8
Piotrek4

hehehe, no właśnie taka była rzeczywistość, i nic tam nie jest przerysowane

ocenił(a) film na 3
Penguin27

Do dziś nie rozumiem sceny z oślepieniem chłopca...?

ocenił(a) film na 8
fabio

Był świadkiem

ocenił(a) film na 3
chemas

Ciekawa logika...

ocenił(a) film na 8
fabio

jaka logika ? po prostu chłopak widział bandytów, to go oślepili

ocenił(a) film na 3
chemas

a kominiarki?

ocenił(a) film na 8
fabio

Jakie kominiarki ? Przecież goście nie byli w kominiarkach.

ocenił(a) film na 3
chemas

i tu tkwi problem

ocenił(a) film na 8
fabio

Jaki problem. Jakoś nie rozumiem o co chodzi ;p

ocenił(a) film na 3
chemas

idziesz na włam bez kominiarki i bez pończoch by ew. świadkowi wydłubać palcami oczy, tu tkwi problem

ocenił(a) film na 8
fabio

O losie, to nie mogłeś od razu napisać, że nie poszli w kominiarkach ?
Okej, pewnie, że tego nie zrobili, ale pewnie mieli to gdzieś.

ocenił(a) film na 3
chemas

jeśli mieli to gdzieś to w jakim celu oślepili chłopca?

ocenił(a) film na 8
fabio

Ehhhhh, gdzieś mieli zakładanie kominiarek, a zresztą nie wiem, chyba to nie jest aż tak istotne w tym filmie.

ocenił(a) film na 3
chemas

gdzieś mieli zakładanie kominiarek ale zadali sobie trud by oślepić świadka, polskie kino...

ocenił(a) film na 8
fabio

eeeeetam, czepiasz się nie wiadomo czego

ocenił(a) film na 3
chemas

logiki...

ocenił(a) film na 8
fabio

Kolego, to nie jest kwestia braku logiki w filmie. Jeśli już to goście nie myśleli logicznie, albo po prostu nie przykładali do tego wagi, ale tak właśnie było w tamtych czasach. Oczywiście w filmie amerykański nawet biedny niger lata w kominiarce albo w pończosze (chociaż widziałem tych parę "nielogicznych filmów", w których bandzior się nie ukrywał, a potem rozwalał łeb sprzedawcy na przykład), polskie kino zaś jest głupie. Chyba kolego naoglądałeś się za dużo "logicznych" filmów produkcji głównie amerykańskiej.

ocenił(a) film na 3
chemas

maskowano twarze już na dzikim zachodzie, to nic nowego...

ocenił(a) film na 8
fabio

Widocznie u nas nie. Kończę tę wymiane. Narka

ocenił(a) film na 3
chemas

"Widocznie u nas nie"

Psy, Kroll - nie ma do czego się przyczepić...

Penguin27

Aktorstwo tragedia. Film oparty na realiach tamtych czasów. Niezły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones