PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7706}
6,1 9 820
ocen
6,1 10 1 9820
5,2 4
oceny krytyków
Miasto prywatne
powrót do forum filmu Miasto prywatne
ocenił(a) film na 5
nono_doktor

największy problem jest taki że potem te głosy podkładali i jest w wielu przypadkach duże desynchro, albo zupełnie ktoś inny podkłada głos, Baka naprzykład podkłada jeszcze głos póżniej jak Linde zwijają jakiejs osobie i to razi.
Fabuła ciekawa, ale troche źle nakręcone według mnie. Psy były 2 lata wcześniej, a jest to film dużo lepiej od strony technicznej skonstruowany.

ocenił(a) film na 4
itsONLYinstinct

To prawda, przy produkcji mogli by się trochę bardziej postarać, bo rzeczywiście pomysł lepszy niż sam film

itsONLYinstinct

Porównywanie go do Psów to nieporozumienie. "Psy" były o byłych ubekach, "Miasto prywatne" jest o tym jak powstawała gangsterka w Polsce, a dokładnie mafia.

ocenił(a) film na 5
Dziennik_Pokladowy

a gdzie ja porównuje oba filmy treściowo? mówie tutaj o jakości produkcji która w tym filmie leży, ścieżka dialogowa leży kompletnie mimo że była realizowana dwu krotnie (nagrywana w studio i podkładana pod film)

Dziennik_Pokladowy

Nie do końca się zgodzę - primo: o ubekach była część pierwsza - poza tym oni właśnie dali podwaliny strukturom mafijnym w Polsce - handlem amfetaminą (pokazanym w filmie) zajmowała się właśnie wywodząca się z UB i Stasi mafia; secundo: druga część psów była już o klasycznej gangsterce i ruskiej mafii (o ubekach nikt tam już nie wspominał).
P.S. zkojarzenia i nawiązania pomiędzy tymi filmami może też wywoływać sam Bogusław Linda, który w tamtych latach budował swój image k/ur/w/u/ją/cego twardziela z gnatem w ręce...
P.S. 2 Miasto prywatne to dość słaby, momentami kiczowaty film - choć po latach zyskuje przez sentyment

ocenił(a) film na 5
Dziennik_Pokladowy

Mafia to jest we Włoszech i USA. U nas były co najwyżej grupy, gangi.

Pawuloniasty

Mafia była i jest.
Wszędzie.
Mafią jest choćby polityk robiący interesy z bandziorami i kryjący ich za to na górze.

itsONLYinstinct

"Psy" to chyba był też inny budżet.

ocenił(a) film na 5
nono_doktor

Popieram! Jakoś tak bez polotu ten film zrobiono i bez większych wzruszeń się to oglada

ocenił(a) film na 4
Hohoho_Hahaha

taki typowy sensacyjny średniak

ocenił(a) film na 5
nono_doktor

Zgadzam się, jakiś taki bez klimatu

użytkownik usunięty
nono_doktor

Ten film w zasadzie wygląda jak jakaś pół-amatorska produkcja, nie mam pojęcia jak taką obsadę udało się zebrać. Przecież Linda w tamtym momencie był u szczytu kariery, zaraz po Psach (inna sprawa, że swoją grą wpasowuje się w ogólną przeciętność tego filmu). Niektóre dialogi to chyba czysta improwizacja (np. ta przemowa Aliego do koleżków).
Nie zgadzam się jedynie z wymienionym wyżej brakiem klimatu, bo właśnie klimat lat 90. to chyba największy atut.

ocenił(a) film na 4

Fakt, z tą pół-amatorką to strzał w dychę! Bardzo adekwatne określenie. To właśnie popsuło mi ten charakterystyczny klimat, bo naprawdę lubię lata 90-e

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones