PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375721}

Miasto złodziei

The Town
7,2 80 483
oceny
7,2 10 1 80483
6,5 13
ocen krytyków
Miasto złodziei
powrót do forum filmu Miasto złodziei

Jak w temacie. Nie sądzicie, że pod płaszczykiem super, dobrego, inteligentnego gościa kryje się ktoś zupełnie inny? On w cale nie odstawał od tego jego ziomka z tatuażem na karku. Był nawet gorszy od niego, bo zachowywał sie jak hipokryta. Niby taki dobry, chce się zmienić i zacząć życie od nowa itd. Spójrzcie jak potraktował tą blondyne. Zrobił jej dzieciaka, zostawił ją z jej problemem związanym z narkotykami, alkoholem i prostyucją.Potraktował ją jak zwykłą szmatę. Podczas sceny gdy ją wyrzuca jak jakieś ścierwo z mieszkania, żeby pozbyć się problemu, zbędengo balastu przeszkadzacjącego mu zacząć nowe sztucznie, piekne życie na florydzie, miałem ochote ziomkwoi takiego czopsa wypłacić, żeby się nie pozbierał. Zachowując się tak nie tylko zdradzą ją, siebie, ale też swego najlepszego kupmla, bo to jego siostra była. Zachowuje się jak zykły zchamiały dupek. Chce żucić całą przeszłość, udawać, że nic go z nią nie łączy nie patrząc co czują i jak to widzą ludzie którzy otaczali go przez ostatnie pare lat, którzy byli dla niego w stanie 8 lat w więzieniu odsiedzieć...Bo on sobie ładną panne znalazł i postanowił na floryde wyjechać, egoista jeden.

bee2r

a mnie właśnie ta rola nie przekonuje - wg mnie Jeremy Renner go tutaj całkowicie zdeklasował , zagrał 100 proc. irlandzkiego sk...a, affleck to dla mnie od zawsze ulizany goguś z gigli albo Armageddonu.

film ogólnie ok ,tylko za dużo zapożyczeń z gorączki i Infiltracji (znowu Irlandczycy i znowu Boston).Poza tym ja rozumiem ze istnieje syndrom sztokholmski ale ten jaki pokazano w filmie był naprawdę niedorzeczny. Akcja jedynie w porządku, dobra rola tez Jona Hamma.

ocenił(a) film na 7
KWallander

Nie piszę o Benie bo wiadomo jak on gra. Każdą postać zagra tak samo. Chodzi mi o bohatera którego zagrał. Co o nim sądzicie? Czy na prawdę jest taki dobry jak by można było sądzić na pierwszy RZut oka ?

ocenił(a) film na 10
bee2r

ty jesteś durny czy tylko udajesz? Pisząc - rzucić przez Ż z kropką udajesz imbecyla czy nim naprawdę jesteś? Chyba on jest aktorem a aktorzy grają swoje role.. heloł ?>?? ćpasz czy pijesz? Chodzi o to aby zagrał dobrze swoją rolę a nie o to jaki jest w swoim życiu prywatnym. Weź przesteń. Najpierw piszesz że jest miły a potem narzekasz że wyrzyca dziwkę i ćpunkę za drzwi. Ogarnij się człowieku bo kompletnie nei rozumiesz tego filmu, czy ty wogule rozumiesz cokolwiek???

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

Koledzy ja nie pisałem o Affleck'u tylko o posatco którą zagrał... Czytanie ze zrozumieniem. A i nie uczestniczne w corocznym wielkim teście ortograficznym, a z polskiego zawsze ledwie 3 miałem.

ocenił(a) film na 7
bee2r

Po h*ja jest tu opcja edytuj jeśli jej się urzyć nie da? Poprawiam swój bląd z powyższej wypowiedzi - postaci*. Czekam na odpwiedź panie EMdoWU. Ostatnio mam dużo czasu. Możemy sobie potrolwać, pośmiejemy się oboje. Co ty na to?

ocenił(a) film na 10
bee2r

po prostu aktorzy w filmie zagrali swoje role według scenariusza i wymagań reżysera. Gdzie dopatrujesz się spisku???
Miał taką rolę to zagrał dupka, miałby zagrać amanta to by to zrobił. Nie rozumiem, to co miał zagrać romantyka w filmie o złodziejach? Poza tym może ty byś chciał spędzić życie z dziwką i narkomanką ale może nie każdy. Jeszcze ze szlaufem co sprzedaje własnego męża na policje. Do piachu z taką a ty szię jeszcze rozczulasz nad losem szmaty i ćpunki.

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

Dopatruje się spisku w twoich wypowiedziach.

ocenił(a) film na 10
bee2r

Liczyłem na mądrą odpowiedź po wcześniejszych twoich wypowiedziach;)

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

Dobrze ze cie nie zwiodłem. Nie zniósłbym porażki ;)

ocenił(a) film na 10
bee2r

Czasem jak nie wie się co odpowiedzieć - lepiej milczeć....

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

Dobrze, że zawsze wiem co odpisać. Po za tym pisząc moje wypiwedzi milczę cały czas.

ocenił(a) film na 10
bee2r

no nadal widzę że nie wiesz co napisać, a szkoda bo obiecałeś że możemy pogadać, ale widzę że się nie doczekam w miarę rozsądnej odpowiedzi poza - Dopatruje się spisku w twoich wypowiedziach. lub - Dobrze ze cie nie zwiodłem. Nie zniósłbym porażki ;). No ale cóż , może kiedyś się doczekam....

ocenił(a) film na 8
EMdoWU

Te, mistrzu - 2 rzeczy:
1. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę - Ben Affleck był reżyserem... Fajnie czasem zrobić mały research zanim się zacznie wypowiadać na forum...
2. Poprawiasz jego ortografię a sam piszesz "wogule"!!!!!! Pisze się "w ogóle" - 2 błędy robisz w jednym wyrazie - GRATULACJE MISTRZU ORTOGRAFII !!!!! :)

EMdoWU

"ćpasz czy pijesz?" . Nie wiedzialem ze jak pije alko to nie cpam. Wez sie ogarnij. Jesli wedlug ciebie "cpa" sie tylko narkotyki to mozna powiedziec tez ze cpasz wodke. Alkohol to narkotyk! Tak samo kofeina, nikotyna i 80 % leków.

ocenił(a) film na 10
MrSlawek1994

bardzo możliwe, nie jestem chemikiem, a ty nie łap mnie za słówka:P

ocenił(a) film na 8
bee2r

gdzie powiedziane, że to jego dziecko? człowieku zacznij uważniej oglądać filmy zamiast pisać głupie komentarze z błędnymi danymi

ocenił(a) film na 7
criginold

Było powiedziane że laska z nim była przez parę ostatnich lat. Dziecko nie było zbyt duże, więc można się domyślić że jest jego. Po za tym dziecko nie było motywem przewodnim mojej wypowiedzi i w żaden sposób nie oddaje sensu mej wypowiedzi. Człowieku zacznij uważnie czytać wypowiedzi i nie czepiaj się mało istonych szczegułów. Nawet gdyby nie było to jego dziecko, to i tak zachował się jak dupek totalnie olewając siostre swego najlepszego kumpla, z którą spał, dymał ją (dosłownie, regularnie korzystał z dymanka siostry swego kumpla). To że laska była ćpunką i dziwką to nie zmienia faktu, że też jest człowiekiem. Wyobraź sobie człowieku że masz kumpla za którego spędzasz parę lat w więźieniu, on dyma twoją siostrę, a na koniec wyrzuca ją jak szmatę a ciebie totalnie olewa udając że jest kimś innym niż w rzeczywistości. Co byś o kimś takim powiedział? Zanim zaczniesz komentować moją wypowiedź odpowiedz na to pytanie, człowieku.

ocenił(a) film na 7
bee2r

W 1:10 Doug rozmawia z Jamesem i w tedy James mówi mu iż sistra powiedziała, że dziecko jest jego. Doug zaprzecza, ale jak razem z nią ostrą ćpał (co sam wcześniej przyznał) to mogło mu się zdorwo po...... w głowie.

ocenił(a) film na 8
bee2r

"Było powiedziane że laska z nim była przez parę ostatnich lat. Dziecko nie było zbyt duże, więc można się domyślić że jest jego"
Ta laska jest pokazana jak bardzo wierna dama, która nawet nie śmiała by spojrzeć na innego będąc z nim, prawda?

ocenił(a) film na 7
criginold

Może takie zachowanie skąd się bierze? Jak cały czas ja wszyscy tak olewali poczynając od rodziców to nic dziwnego że wyrosła na dziwkę i ćpunkę. Po za tym widziały gały co brały. Po co w ogóle z nią się zadawał? Skoro dziewczyna była na jednąnoc to po co z nią chodził?

ocenił(a) film na 8
bee2r

co kogo obchodzi jej dzieciństwo. Kwestia rozbija się o Twoją spiskową teorię niczym niepopartą, że to jego dziecko.

ocenił(a) film na 10
bee2r

tak - reżyser dał mu rolę badyty, złodzieja, społecznego menta, to co miał zagrać jak w - PLEBANII CZY W MODZIE NA SUKCES?
ja ponawuem pytanie - GDZIE KRYJE SIĘ WG CIEBIE TEN SPISEK???? o co ci chodzi człowieku?

ocenił(a) film na 10
bee2r

miał zagrać dupka to zagrał rolę jaką dał mu reżyser:/ ponawiam pytanie - GDZIE KRYJE SIĘ SPISEK? czy według ciebie miał powiedzieć reżyserowi - kur.. mać ja zagram inaczej bo panu beer2r może nie spodoba się moja rola??? ja się pytam - Gdzie jest spisek???

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

Stary nie mogę.... Haha, mam nadzieję, że się dobrze bawisz bo ja rewelacjnie.

ocenił(a) film na 10
bee2r

Może i tak ale jak widzisz nie tylko ja nie mogę pojąć twojego toku rozumowania....

ocenił(a) film na 7
EMdoWU

Dobra ladies and gentlemen, widze że pomyliłem kraje. Nie ma co na polskich forach dyskutować. Macie koledzy EMdoWu i crignold racje, ja racji nie mam, upatrywałem spisku ch*j wie w czym, szukałem dziury w całym. KONIEC TEMATU.

ocenił(a) film na 10
bee2r

ok tylko pytanie czy w innym kraju na forum zrozumie ktoś twój problem?

ocenił(a) film na 8
EMdoWU

:DDDDDDDDDDDD bee2r współczuję :D

EMdoWU : wszystko się rozbiło o to, że on właśnie napisał w tytule "BEN AFFLECK ZAGRAŁ PRAWDZIWEGO DUPKA" - podkreślę to co ważne - ZAGRAŁ, a nie, że nim jest. A ty tu nagle bronisz Bena jakby to Twój Tata był :D Płetwy opadają..... Zrozum, że bee2r krytykował postać w filmie i podkreślił swoją pogardę dla zachowania postaci z filmu. Nic nie napisał złego o aktorze.

Sam jeszcze filmu nie oglądałem, ale z chęcią to zrobię. Inna sprawa, że w stosunkach damsko męskich nigdy nie ma bezsprzecznie jednego winnego i takie jechanie po kimkolwiek, kto zostawił jakąś pannę (która była narkomanką i dziwką - jak to sam zgrabnie ująłeś) jest bez sensu. Człowiek nie powinien tkwić w związku, w którym jest nieszczęśliwy tylko dlatego, że powinien. Wnioskuję też, że oni nie byli małżeństwem (co i tak w dzisiejszych czasach niewiele zmienia) - z resztą będę mądrzejszy jak sam obejrzę ten film ;>

ocenił(a) film na 10
megoznik

W temacie autor wątku roztrząsa czyny tego i tamtego , kto lepszy kto gorszy, to napisałem że każdy aktor zagrał rolę jaką mu dali. Nikogo nie bronię tylko nie rozumiem tematu że był ten większym dupkiem czy tamten. Po co to roztrząsać? Zagrali powierzone role a film dobry to znaczy że zagrali dobrze. Może i zagrął dupka, bo tk mu kazał reżyser. Co w tym odkrywczego????

ocenił(a) film na 8
EMdoWU

Człowieku, ty nadal NIC nie kapujesz. No właśnie wiadomo, że zagrał dupka bo tak nakazywał scenariusz. Chodziło o samą postać i TYLE. Widocznie TUKOMPLIKEJTED.

ocenił(a) film na 10
megoznik

ok w takim razie w forum filmu np TERMINATOR założę temat - ' Ludzie, Arnold S. Zagrał terminatora". Nie wiem po co ale skoro ty wiesz to założę taki temat specjalnie dla ciebie ok?

ocenił(a) film na 8
EMdoWU

Forum jak forum, można różne rzeczy komentować czy też rozmawiać na różne tematy.

Fakt taki, że z czytaniem ze zrozumieniem jesteś na całkowity BAKIER i zjechałeś autora wątku bez powodu. A najgorsze jest to, że nawet nie potrafisz przyznać się do błędu ;<

ocenił(a) film na 10
megoznik

pytałem - czy jest sens mówić o rzeczach oczywistych?

ocenił(a) film na 8
EMdoWU

Może i gostek chciał pogadać właśnie o głównej postaci? Bo wbrew pozorom można o tym fajnie pogadać, tak samo o moralności - różni ludzie na różne rzeczy patrzą inaczej i od tego służy forum, żeby móc o takich rzeczach pogadać - jeżeli tego nie rozumiesz to masz problem.

Wyzywasz kogoś kogo nie znasz od imbecyli i durni na publicznym forum z powodu własnych problemów z czytaniem a potem nawet nie potrafisz przeprosić i przyznać do błędu. I tyle wystarczy, i tak za dużo czasu zmarnowałem na tą bezcelową retorykę, bo Ty i tak żadnych wniosków nie wyciągniesz.

ocenił(a) film na 10
megoznik

Wyciągam wniosek taki że poza mną i tak nikomu nie chciało się o tej kwestii z autorem wątku dyskutować...

ocenił(a) film na 7
megoznik

Dzięki za poparcie, ale ten gość właśnie zrozumiał o co mi chodziło... Myśli że jest na tyle ynteligenty, że skoro ktoś chce o bardzo oczywistej sprawie normalnie jak człowiek podyskutować to on w tej swej wielkiej intelgencji ponabija się z idioty (czyli ze mnie) i potroluje, a nuż jakiś kolejny idiota przystąpi do dyskusji. To jest człowiek z wielkim tupetem i zbyd dużym nmniemaniu o swej inteligencji, a jego psychika jest prosta jak budowa cepa. Nie warto na niego marnować czasu. Ja już wystarczająco go duż zmarnowałem "dyskutując" z nim, gdyż w tedy miałem sporo wolnego więc trochę się z nim pośmiałem, ale nie polecam tego każdemu ;).

bee2r

Ok, podpinam się do tematu, nowy temat - Ben zagrał w tym filmie złodzieja. Podyskutujmy o tym inteligentnie. O rzeczy oczywistej ale jak ludzie...

ocenił(a) film na 7
Mothyff

Twoje porównanie iż Ben w tym filmie zagrał złodzieja jest dokładnie tego samego typu co porównanie że Arold w terminatorze zagrał terminatora... Jest bezsensowne i nie da się o tym dyskutować gdyż nie ma tu żadnych kontrargumentów, które mogły by poprzeć inną tezę, np. że Arnold nie zagrał Terminatora, czy Ben nie zagrał złodzieja bo jest to oczywiste... Nie jest natomiast oczywistym, że ben zagrał dupka i chama. Ktoś mógłby twierdzić inaczej i w kulturalny sposób o tym tu powiedzieć, do tego jest stworzone forum. Forum wymyślone przez istoty rozumne i cywilizowane, tak więc w taki sposób też powinno służyć do wymiany poglądów i opini....

bee2r

w takim razie twoje pytanie czy też teza tez jest bezsensowne gdyż każdy ma inną wizję 'dupka'. Dla jednych dupkiem będzie złodziej, dla innych policjant. Nie da się tego stwierdzić jednoznacznie, dyskusja może trwać latami.

ocenił(a) film na 7
Mothyff

No ale w tym żecz ;). "Dyskusja może trwać latami", o to chodzi, żeby dyskutować. Moje stwierdzenie o Benie daje możliwość takiej dyskusji jak sam stwierdziłeś. W jakim innym celu niby miało by być forum? Specjalnie żuciłem taki temat żeby móc podyskutować. Myślę, że całymi latami to troche przedobrzyłeś, bo latami się dyskutuje o takich sprawach jak chusta którą niby otarto twarz Jezusa.

"w takim razie twoje pytanie czy też teza tez jest bezsensowne gdyż każdy ma inną wizję 'dupka'." - tym zdaniem dokładnie udowodniłeś, że moja teza nie jest bezsensowna. Każda teza która daje możliwość dyskusji ze względu na różne opinie (wizje) różnych ludzi, jest jak najbardziej sensowna.

bee2r

ja to doskonale rozumiem ale we wcześniejszych postach chodziło mi o zupełnie coś innego. O formę twojego pytania. Bo ben zagrał to co dał mu reżyser do zagrania a nie to co my o tym sądzimy,
Myślę że źle zadałeś pytanie i o to chodzi.
poza tym skąd u Ciebie owy płaszczyk super dobrego człowieka, bo nie może być chyba super dobry ktoś kto od 20 lat kradnie i morduje niewinnych ludzi????

ocenił(a) film na 7
Mothyff

No ale oglądając ten film, reżyser tak przedstawił głównego bohatera. że pomimio swej kryminalnej przeszłości (i nawet teraźniejszości) widz utożsamia Douga jako dobrą postać, która jest tak charyzmatyczna, że nie da się jej nie lubić, stąd właśnie metafora z płaszyczykiem. Ja nie próbuje rozżalać się nad tym czemu reżyser kazał zagrać Benowi taką rolę, tak jak nie mam prawie nic do samego Bena. Temat mojej wypowiedzi jest tak skonstruwany i ma takie brzmienie jaki powinien mieć. O tym właśnie chciałem podyskutować, chciałem sie przekonać czy może oprócz mnie ktoś jeszcze sądzi, że pomimio tego co nam stara się pokazać reżyser, Doug ani troche nie jest pozytywną postacią i na wskroś sztuczną... Ja nie wiem czy wy ludzie nigdy na polskim nie dyskutowaliście o charakterze, cechcach, i sposóbu przedstawienia jakieś postaci np. w wierszach?

bee2r

no czy da się nie lubić? hmm to zależy czy ktoś lubi morderców i złodzieji..

ocenił(a) film na 7
Mothyff

No właśnie to napisałem w pierwszym poście... Jest mordercą i złodziejem, dodatkowo zchamiałem i nie da się go lubić pomimo tego całego "nawrócenia", które Doug próbuje dokonać podczas trwania filmu.

bee2r

pytanie czy ktokolwiek go polubił?

ocenił(a) film na 10
bee2r

ja jestem dokladnie taki sam jak on ale jeszcze nikomu dzieciaka nie zrobilem

ocenił(a) film na 7
bee2r

Po pierwsze, gość jest dosyć przekonujący mówiąc, że to nie jego dziecko i ja w to uwierzyłem. Po drugie widać, że jesteś niedoświadczony, pewnie młody, myśląc, że można wyprostować swoje ścieżki, a zwłaszcza cudze. Często największej odwagi trzeba, żeby rzucić i odciąć wszystko co było bagnem. Zastanów dogłębnie jak byś wyciągnął zalanego alkoholika z nałogu, albo poczytaj. Prędzej on cię wciągnie, lub życie zmitrężysz nim cokolwiek zmienisz. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
forcet

Przeczytajcie książkę na podstawie której jest ten film później obejrzyjcie film w wersji reżyserskiej i dopiero zaczniemy gadać. Świetna rola Bena, bardzo dobrze zagrał w tym filmie. Facet który miał ciężkie życie stara się zakończyć ze swoimi nałogami, alkohol, narkotyki. W późniejszej fazie filmu odciąć się od tego miasta znajomych i zacząć wszystko od nowa z ukochaną kobietą. Jeśli w życiu nikt z was nie był w tak trudnych sytuacjach życiowych to lepiej się nie wypowiadajcie. Całe dnie przed kompem i gówno pojęcia o życiu. Wy**bany film w kosmos z morałem dla inteligentnych ludzi. Mocne 9. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Valmont_3

ale zaczal od nowa ale nie szkoda ci jego kumpli

ocenił(a) film na 9
dawid10809

Wielka szkoda, że rozwalili całą ekipę. No ale wszyscy dobrze wiedzieli na co się piszą i jak to się może dla nich skończyć. Udało się tylko jednemu z nich w filmie. W książce wszyscy giną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones