PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=478276}
5,9 5 077
ocen
5,9 10 1 5077
Miasto z morza
powrót do forum filmu Miasto z morza

Idąc do kina miałem nadzieję, że film będzie co najmniej przyzwoity bo spotkał się z mocno niepochlebną oceną krytyków. Tym razem krytycy mieli rację. Po raz pierwszy od bardzo dawna wyszedłem przed zakończeniem. "siedzimy ... nuda, nic się dzieje..." jak mawiał Maciej Stuhr. Główni bohaterowie jak z wosku, podoklejane wątki nie wiadomo po co, wydumane ckliwe sceny ( np. Foremniak mówi o bitwie pod chyba Sokółką w zestawieniu z Verdun, prawie zalewając się łzami.... boki zrywać ni przypiął ni przyłatał....)akcja której nie ma. Mam sugestię do twórcy: pewne tematy można opisać w 20 minut a nie zmarnowane 115, oszczędność czasu( widza przede wszystkim) i pieniędzy (producenta). A do potencjalnych widzów: może lepiej na spacer? Taniej i na pewno ciekawiej. Moja ocena 2/10 - sam nie wiem dlaczego aż tak wysoka.....

cracovmaniak

ja jak zobaczylam tylko plakat jak jechalam autobusem, to prawie mialam krzyknac o matko w Rzeszowie bedzie "Adam", potem czytam, a taj jakis tytul z morzem, wiec mysle: Polacy potrafia zmienic kazdy tytuł na 'dokonalszy'. wracam doo domu a to jakis polski film z aktorami, ktorych mozna zobaczyc w kazdym wiekszym polskim filmie lub tasmowcach na polsacie czy tvn...
sciagneli plakat z filmu pt "Adam"...glupie posuniecie...

ocenił(a) film na 6
cracovmaniak

Miałam nadzieję, że wyjdę z kina bogatsza o Gdynię - jej mit, klimat, entuzjazm i wyjątkowość powstawania, historię, ludzi z nią związanych (choćby Żeromski), obrazy wreszcie z tamtych lat (to kino!), a po filmie o Gdyni wiem dokładnie tyle co przedtem, to miasto wcale nie stało mi się bliższe...
Poza tym to słaby film, ale dobrego się nie spodziewałam, bo o dobrych filmach się wie już PRZED. No i ta Małgorzata Foremniak! Kropka na "i" do pogrzebu tego arcydzieła :)

potasznia

Kurde umiecie ludzi wyleczyć z niepotrzebnego ogladania jakiegoś badziewia ;)...dzięki

potasznia

A powieść przecież taka piękna....

cracovmaniak

hahaha jak mawiał maciej stuhr. Może i mawiał, tylko szkopuł jest w tym taki, że cytował z Rejsu więc to nie jego tekst.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones