PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695721}
6,0 11 071
ocen
6,0 10 1 11071
6,2 13
ocen krytyków
Midnight Special
powrót do forum filmu Midnight Special

Tytuł

ocenił(a) film na 7

Jako że brak na chwilę obecną tłumaczenia tytułu, pozwolę sobie napisać jego - w mojej ocenie sensowne - wyjaśnienie (które podsuwa tez interpretację filmu).

Midnight Special – to był nocny pociąg, który kursował, niedaleko więzienia Sugar Land w Teksasie. Więźniowie stali nocą w oknach i patrzyli na jego widoczne z oddali światła. Pociąg ten przypominał im, że na zewnątrz wciąż toczy się życie (lepsze od więziennego) i niósł nadzieję. Powstała tez o tym piosenka.

Świecące oczy chłopaka są zdaje się bardzo bezpośrednim nawiązaniem do świateł nadjeżdżającego Midnight Special.

ocenił(a) film na 7
Sony_West

Aha, jeszcze jedno. Więźniowie mieli taki przesąd, że na kogo padnie z oddali światło pociągu, ten niebawem wyjdzie na wolność.

ocenił(a) film na 9
Sony_West

Ciekawe :) skąd wyczytane?

ocenił(a) film na 7
Monika_2000

Niestety nie pamiętam. Z jakiejś anglojęzycznej strony. Fajne jest natomiast to, że dopiero rozszyfrowanie tytułu daje pełny obraz filmu. W dzisiejszych czasach dobry tytuł, to rzadkość.

Sony_West

Zainteresowałes mnie swoją wypowiedzią i pozwoliłem sobie zweryfikować autentyczność podanych przez Ciebie informacji i powiem że masz rację, ale nie w 100%. Faktycznie jest nagrana o tym pociągu piosenka która nosi taki sam tytuł i opowiada tą samą historię co napisałeś wyżej, lecz co do nazwy pociągu który jeździł koło tego więzienia to występują tutaj pewne niedociągnięcia w ininformacjach. Wikipedia podaje ze prawdopodobnie nazwa pociągu musiała być inna, gdyż żaden pociąg o takiej nazwie nie jeździł na południowym Pacyfiku. Mimo wszystko prawdopodobnie masz rację że autor filmu tytułem próbuje nawiązać do tej historii. Link do informacji: https://en.m.wikipedia.org/wiki/The_Midnight_Special_(train) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
alfonsorodrigez

„nazwa pociągu musiała być inna” – może tak nazwali go ci więźniowie?

Sony_West

Ciekawa interpretacja... Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Uwielbiam takie smaczki w filmach, lub związanych z nimi, dzięki.

ocenił(a) film na 6
Sony_West

Ciekawa ciekawostka ;) Dzięki :)

Sony_West

Creedence Clearwater Revival - Midnight special! to dokladnie ta piosenka!

ocenił(a) film na 8
Sony_West

Ładne, dzięki. Faktycznie z filmu wynika, że mogliśmy tylko zaobserwować coś pięknego, ładniejszego i doskonalszego od naszego świata...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones