PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35273}

Miejsce pod słońcem

A Place in the Sun
7,5 2 033
oceny
7,5 10 1 2033
7,6 5
ocen krytyków
Miejsce pod słońcem
powrót do forum filmu Miejsce pod słońcem

Wielkie arcydzieło

ocenił(a) film na 8

Zdobywca 6 oskarów ,jeden z najlepszych filmów legendy aktorki Elizabeth taylor,która wystapiła miedzyinnymi tez w takich filmach jak:
"Kotce na goracym blaszanym dachu" z 58r z P.Newmanem,
"Kto się boi Wirginii Woolf" -zdobywcy 5 oskarów ,
"Kleopatrze"- zdobywcy 4 oskarów

returner

Wczoraj go oglądałem i muszę się podpisać obiema rękoma!

WSPANIAŁY!

Historia, napięcie, aktorstwo, reżyseria - wszystko na najwyższym poziomie!

Aż dziw bierze, że Liz Taylor miała 17 lat podczas kręcenia tego filmu - jej rola była doskonale zarysowana - czasem grała jak mała dziewczynka, czasem jak dojrzała kobieta z wieloletnim doświadczeniem w życiu...

bardotek69

Ulubiony film Jamesa Deana,widzieliście o tym?

jamesdawid

Tak, tak, tak! :)

jamesdawid

Poważnie?
Film bardzo dobry, nie przeczę. W sumie szkoda, że nie zdobył wtedy tego najważniejszego Oscara, przegrywając z miałkim "Amerykaninem w Paryżu". A wydaje się, że miał spore szanse, skoro zdobył 6 statuetek, w tym za reżyserię i scenariusz.
Choć, gdybyśmy mieli wybierać film, który najbardziej ZASŁUGIWAŁ na Oscara, to oczywiście wybór jest tylko jeden: "Tramwaj zwany pożądaniem".
Za Cliftem nigdy nie przepadałem i ten film tego nie zmienił. Ale scenariusz i reżyseria - pierwsza klasa.

ocenił(a) film na 6
Davus

Tego filmu nie widziałam, ale fakt, z roku 51 najbardziej Oscar należał się Tramwajowi, ewentualnie Afrykańskiej Królowej albo. Quo Vadis. Amerykanina w Paryżu bardzo lubię Arcydzieło Musicalu, ale nic wiecej.

użytkownik usunięty
returner

Elizabeth Taylor nie była genialną aktorką, lepsze role zaczęła grywać grubo po 30. Na jej 55 filmów tylko 1/3 jest naprawdę udana. Ona była tylko gwiazdą. A uważanie ''Kleopatry'' za arcydzieła jest jakąś pomyłką. Liz non stop mdleje na planie, Burton wstawionym, reszta załamuje ręce, a oliwy do ognia dolewa ich romans. Okropne, wymiętoszone aktorstwo.

returner

Trzeba przyznać że film jest klimatyczny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones