PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490965}

Mikołajek

Le Petit Nicolas
7,1 41 444
oceny
7,1 10 1 41444
6,4 5
ocen krytyków
Mikołajek
powrót do forum filmu Mikołajek

Niesty nie podoba mi się zakończenie filmu.
Mikołaj powienien zostać jedynakiem.
A co mi sie podoba? Sprytne łączenie historyjek, zabawny scenariusz i gra chłopców.

ocenił(a) film na 8
0Mack0Cody

Fajny film :) Cały film mi się podoba, tylko tak jak wyżej.. zakończenie nie przypadło mi do gustu.

ocenił(a) film na 9
ArcadioN_filmweb

Dokładnie to samo pomyślałam... Gra chłopców i ciekawe przejścia pomiędzy różnymi opowiadaniami Gościnnego:) Dodatkowo dużo dokładnych cytatów, bez przekręcania! Uśmiech sam pojawia się na twarzy z pierwszą wypowiedzią Mikołajka:)

Uwielbiam książki o Mikołajku i nawet teraz, po latach, czytam wychodzące części na bieżąco:) także myślę, że minusem zakończenia filmu narodzinami siostrzyczki jest nie tylko rozbieżność z treścią książek ale też zamknięcie możliwości kręcenia kolejnych filmów o Mikołajku bo przecież wszystkie opowiadania w tak lubianych przez dzieci i dorosłych książkach są niestety na temat Mikołajka JEDYNAKA!

Tak czy siak 9/10. Sympatycznie! :)

0Mack0Cody

Zakończenie mogło być lepiej. BArdzo miło sie rozczarowałam. Po oglądnięciu "Dziennik cwaniaczka" pomyślałam, że i tą ekranizację mogli popsuć. Och uśmiałam się :) Zabawni bohaterowie, pomysłowa akcja. Oj sięgnę po Miołajka w wersji czytanej :)

ocenił(a) film na 9
joka_2

A polecam, książka mojego dzieciństwa i o wiele lepsza niż film (który, swoją drogą jest przyzwoity').

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones