PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490965}

Mikołajek

Le Petit Nicolas
7,1 41 475
ocen
7,1 10 1 41475
6,4 5
ocen krytyków
Mikołajek
powrót do forum filmu Mikołajek

Spodziewałem się czegoś lepszego po świetnej książce.Wcale nie był taki śmieszny.
Gra aktorska beznadzejna.Nie dopatrzyłem się jakiejś naprawdę śmiesznej sceny.
Typowa komedia francuska czyli nie wiecej niz dobra,a wręcz przeciętna.

ocenił(a) film na 2
mario1878

Zgadzam się z Tobą. Mnie też niespecjalnie śmieszył. Chyba liczyłam na zbyt wiele widząc, że jakieś 90% komentarzy jest pozytywnych. Zresztą widziałam wersję zdubbingowaną, co już ostatecznie zmaskrowało film. Jestem straszną fanką Mikołajka w wersji czytanej, i przez te wszystkie wydania wykreowałam w sobie postać zupełnie inną, niż filmowy Mikołajek. Który moim zdaniem powinien być najbardziej barwną postacią, a wyszło wręcz odwrotnie. Powinien być wyszczekany,zabawowy, pełen energii, szczęścia i powinien broić w domu, płakać i mówić te swoje no bo co w końcu kurcze blade. Przede wszystkim patrząc na niego powinien wywoływać ogromną sympatie. Tymczasem filmowy bohater był małomówny, poważny, nieobecny i ani trochę sympatyczny. Nie jestem obiektywna bo znam książkę, ale ten film był dla mnie tak straszny, że mam zamiar wyrzucić go z pamięci i nigdy nie kojarzyć z tym Mikołajkiem, którego znałam do tej pory.

ocenił(a) film na 7
ambiwalentna

Myślę, że rzadko kiedy film przebije książkę, zwłaszcza taką. Chodzi właśnie o naszą kreację postaci podczas czytania. Co nie oznacza, że ten film był zły - nie był po prostu l e p s z y od książek (bo to jest chyba po prostu -niemożliwe) , ale...

Autorowi filmu dosyć sprawnie udało się opowiedzieć szereg zabawnych historyjek łączących się w logiczną całość, zachowując to co najważniejsze - odbiór świata oczami dziecka. Obraz świata, którego już dawno nie ma, a może nigdy nie było... Fajna komediowa propozycja na popołudnie. Dla mnie klimat "Mikołajków" został w nim zachowany - z tym , że przyznaję: lepiej się zabawimy podczas czytania (patrz pierwsze zdanie)

PS. Oglądałem wersję z napisami - więc nie wypowiem się na temat dubbingu -ale to także mogło wpływać na odbiór

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones