PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490965}

Mikołajek

Le Petit Nicolas
7,1 41 431
ocen
7,1 10 1 41431
6,4 5
ocen krytyków
Mikołajek
powrót do forum filmu Mikołajek

niestety

ocenił(a) film na 8

kino o lata świetlne lepsze od wiekszości polskich komediowych produkcji...
mam wrażenie, że to co robią dzieci w tym filmie bije na głowę wyczyny naszych etatowych komików

_marecki

Zgadzam się całkowicie. Bo współczesne polskie komedie są potwornie sztuczne i nie mają nic wspólnego z prawdziwym życiem. A wiadomo, że najlepszy jest realistyczny dowcip sytuacyjny. Oczywiście dawniej potrafiliśmy robić komediowe arcydzieła, ale teraz.... tragedia.

A dzieciaki w tym filmie grały genialnie! Taki Szyc powinien się od nich uczyć, gdyby oczywiście potrafił (ale jedyne co on potrafi to chlać wódę). 8/10

ocenił(a) film na 7
Franio

Np. "Poszukiwany , poszukiwana" :D

ocenił(a) film na 8
_marecki

Film rzeczywiście rewelacja dawno już się tak nie uśmiałem :) te chłopaki wymiatają. Ciekawe czy 2 tez jest tak dobra.

Co do polskich filmów nie jest ich fanem, ale nie jestem też ich krytykiem dla mnie są co najwyżej średnie.

Franio
Podałeś przykład słabego aktora, bo taki Adamczyk z którego dużo osób się smieje według mnie bardzo dobrym aktorem, a dubbingerem jeszcze lepszym.

PawelFX

Tak, Adamczyk jest dobry, ale mówimy o dzieciach-aktorach. Wiadomo, że dziecku jest trudniej dobrze zagrać niż dorosłemu, nie tylko ze względu na wiek, ale brak też wykształcenia i doświadczenia. Czyli w porównaniu te dzieciaki grały lepiej od polskich dorosłych aktorów komediowych.

ocenił(a) film na 9
Franio

Ja również trafiając kilka dni temu na ten film w w polskiej tv nie sądziłam, że tak się uśmieję. Mam prawie ćwierć wieku a film ten spodobał mi się bardziej niż niejeden dla dorosłych. Spokojnie dałam 9. Mogło być nawet 10 ale czegoś mi zabrakło. Chyba za mało scen z dziewczynkami. Zabawny był ten wątek, można było go rozwinąć.

littlelinkinquar

"Ja również trafiając kilka dni temu na ten film w w polskiej tv nie sądziłam, że tak się uśmieję. Mam prawie ćwierć wieku a film ten spodobał mi się bardziej niż niejeden dla dorosłych".
Ja miałam tak samo. Obejrzałam ten film kilka dni temu na TVP2 i nie spodziewałam się, że się tak ubawię :D:D

_marecki

Dokładnie, ten film jest lepszy niż niejedna współczesna polska komedia.

ocenił(a) film na 8
Vanessa100

Lepszy niż 99% rodzimych współczesnych komedii.

ocenił(a) film na 6
_marecki

Podaj mi przykładowy polski film, który ma podobny zarys fabuły jak Mikołajek czyt. dzieci odgrywają różne rolę. Musze zweryfikować, to co powiedziałeś.

_marecki

Polska kinematografia jest mniejsza niz francuska, która jest chyba wiodąca w Europie. Po drugie, jeśli chodzi o komedie w ogóle - nie jest najgorzej, np. z komedii romantycznych, których nie jestem wielbicielem i znawcą to udane były: "Zakochani", "Nie kłam, kochanie", nie mówiąc o znakomitych komediach (wybitnych), jak "Kiler", "Kiler-ów 2-óch" albo o komediodramacie "Dzień świra". Napisałem tylko o w miarę nowszych polskich komediach, z ostatnich 20-25 lat. W kategorii "komedia dziecięca" (czy film "przygodowy komediowy", jeśli taka kategoria jest), to znakomitym filmem było "Magiczne drzewo". Zalecam nie płakać. Jest możliwość, że polska kinematografia zbliży się potencjałem do francuskiej, bo też cała Polska staje sie silniejsza, bogatsza, więc - jest nadzieja, a wtedy zaczniemy porównywać, na razie cieszmy się tym, co mamy, jako kraj może 15 razy uboższy niż Francja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones