PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490965}

Mikołajek

Le Petit Nicolas
7,1 41 476
ocen
7,1 10 1 41476
6,4 5
ocen krytyków
Mikołajek
powrót do forum filmu Mikołajek

rewelacja

ocenił(a) film na 10

Nie pamiętam już, który film wywołał u mnie tak szczere salwy śmiechu. Wbrew obawom udało się wspaniale przenieść klimat książek na ekran.
Wszystkim, którym podobały się książki, szczerze i gorąco polecam.

ocenił(a) film na 8
Jacek_L

Ja rowniez polecam ten film, ale skolei osobom ktore tak jak ja - nie czytaly ani nie slyszaly o tej ksiazce :) Film rewelacyjny, jeden z lepszych w tym roku moim zdaniem. Kazdy znajdzie cos dla siebie. Masa humoru dla dzieci - ktory zrozumieja dzieci, wiele pikantniejszych zartow, dla doroslych - tych skolei nie zrozumieja dzieci. Sprytnie zrobiony film - ciezko napisac zle slowo. No moze.... za krotki :P Pozdrawiam i goraco polecam ten film!

8/10 - bardzo dobry

ocenił(a) film na 7
kabantosex

Dokładnie zgadzam się z opinią powyżej.Dodam tylko, że po tym filmie zatęskniłam za dzieciństwem, a wręcz zapragnełam znowu być dzieckiem:-)

m_violet

Same pochwały... koniecznie muszę zobaczyć ten film!

Mithrill

Polecam również - rewelacja. Obsada genialna!

Jacek_L

Właśnie czytam siostrze drugi tom Mikołajka, książka jest świetna i mam nadzieję, że nie zawiodę się na filmie, na który z wielką przyjemnością się wybierzemy :)

ocenił(a) film na 7
a_sia91

SUPER !!! Wczoraj byliśmy na tym w kinie.
Bardzo polecam - rewelacyjne kino dla całej rodziny ;))
Przypomniały mi się książki z dzieciństwa.

PS. Dla mnie scena kiedy Ananiasz dostał plaskacza jak zdjął okulary u lekarza poskładała mnie na kolana ;))))))))))))))))))00

_Lennox_

Film świetny. Najlepszy jest Kleofas. Także polecam!!

ocenił(a) film na 10
Moniia

Kleofas jest niesamowity :)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ocenił(a) film na 10
Dominika_33

scena u psychologa wymiata :)
za krotki

ocenił(a) film na 8
Jacek_L

Panie i Panowie! Szczerze bałem się tego filmu jak cholera. Myślałem że naprawdę spieprzą tą książkę. Ale myliłem się. Naprawdę polecam :) Dawno nie oglądałem tak pozytywnego filmu i tak dobrej ekranizacji książki :)

ocenił(a) film na 10
Jacek_L

film bardzo dobry - rowniez polecam :)
Alcest i Kleofas najlepsi ale reszta chlopakow tez doskonala

ocenił(a) film na 10
Jacek_L

film jest suuuuuuuuuuupppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrr!!!!!!!

ocenił(a) film na 9
Jacek_L

Jeszcze nie ogladalem tego filmu, kocham ksiazki i nie wyobrazam sobie, ze mozna je przeniesc na ekran.
Tak duzo pozytywnych opinii powoduje, ze zaczynam chiec zobaczyc to w kinie... Nie sadze jednak, zebym poszedl na wersje z dubbingiem, wiec lepiej chyba poczekac na DVD.

ocenił(a) film na 7
_Michal

Michał, na ten film możesz iść bez obaw. Też jestem fanem Mikołajka, czytałem wszytskie części i miałem obawy co do wersji z dubbingiem, nie mówiąc już o filmie w ogóle. Ale film bardzo miło zaskoczył ! Nie jest to film na zasadzie: "zerżniemy wszystkie historyjki z książek i posklejamy bylejak". To film zarówno dla tych co czytali, bo jest tam dużo innowacji, jak i tych co zupełnie książek nie tknęli.
A dubbing jest na naprawdę wysokim poziomie.
Oceniam na 9/10 - naprawdę warty obejrzenia w kinie i wybulenia za bilet. DVD to już nie to...

Krytykant

Sympatyczny filmik, naprawdę :)

ocenił(a) film na 10
Ksiaze_Xizor

i nawet jak na nasz kraj to dubbing jest bardzo dobry :) chociaz tez mam ochote obejrzec to jeszcze raz w oryginale z polskimi napisami :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones