PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479758}

Milczenie Lorny

Le Silence de Lorna
6,7 3 637
ocen
6,7 10 1 3637
6,8 13
ocen krytyków
Milczenie Lorny
powrót do forum filmu Milczenie Lorny

Jean-Pierre i Luc Dardenne znaleźli swoją własną półkę i od lat kręcą filmy w tym samym klimacie oraz poruszające podobne problemy. Mimo tego, ich filmy nie nużą i nie są wtórne. Nie jest to żadne "odcinanie kuponów od poprzednich sukcesów" - jak to lubią mawiać recenzenci. To są znakomici twórcy i każdy ich film przekonuje autentyzmem i naprawdę porusza. (Przypominają mi w tym chociażby Mike'a Leigh).

Nie inaczej jest z "Milczeniem Lorny". Jest to historia w pewien sposób przypominająca "Rosettę" i "Dziecko" (może bardziej ten drugi). Jednakże ta najnowsza produkcja jest do tamtych podobna tylko do pewnego stopnia. Różnica jest bardzo subtelna, ale widoczna. Historia Lorny wydaje się być trochę zbyt "przekombinowana", jak na braci Dardenne. Mnie jednak przekonała. I to do tego stopnia, że jestem skłonny uznać właśnie ten film za ich najlepszy spośród tych, które widziałem. Rozumiem jednak, że nie wszystkich może przekonywać to wcielenie reżyserów - pewnie stąd ta niezbyt wysoka średnia ocen i krytyczne oceny na forum.

użytkownik usunięty
snoopy

Ja właśnie mam nadzieję, że to będzie coś innego, albo bardziej przekombinowanego, bo o ile "Rosettę" i "Syna" uznaję za filmy fantastyczne, tak w przypadku "Dziecka" odczuwałem już jednak pewną wtórność historii i sposobu opowiadania. Nie przekonała mnie też gra Déborah François, która zamiast grać i reagować, efektownie mdlała.

Niedługo na "Milczenie Lorny" wybieram się do kina i mam nadzieję, że będzie lepiej. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones