PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=479758}

Milczenie Lorny

Le Silence de Lorna
6,7 3 637
ocen
6,7 10 1 3637
6,8 13
ocen krytyków
Milczenie Lorny
powrót do forum filmu Milczenie Lorny

... a ja słyszałam,że będzie druga część filmu- Dziecko Lorny. żartuję:)
oczywiście dla mnie nie była w ciąży. a o jej coraz bardziej ujawniającym się obłędzie świadczą coraz durniejsze decyzje. rozmowa podczas tańca z Rosjaninem, po co mówiła mu o swoim stanie.
...a ta ucieczka do lasu. czy ona nie mogła go wypchnąć z auta i odjechać? lub chociaż do ludzi biec...
biegnąc w śród drzew w czerwonych spodniach i bluzce, przypominała trochę czerwonego kapturka... reżyserzy pozostawiają nas z pytaniem- Co się stanie z Lorna?
no właśnie, ktoś wie...?

Rafaela_2

no albo chociaż torebkę z kasą i dokumentami wziąć..???dokładnie, zgadzam się - zwariowała....

disco_ibiza

Ten film w kinach jest z napisami polskimi czy lektor ?????

Rafaela_2

no właśnie mnie tez zastanowiło to ,że nie zieła torebki z kluczmi i domunetami nie móiąc już o tym ,że mogła wziąść auto wypychając tego gościa...Ale wydaje mi się ,że ona wtedy już była w fatalnej kondycji psychicznej przez co już całkiem przestała myśleć logicznie

Rafaela_2

Dla mnie filmowa przyszłość Lorny nie jest istotna ,to, co zobaczyłam wystarczyło mi, aby polubić i docenić tę postać i życzyć jej wszystkiego najlepszego. Jej "nielogiczne" decyzje są mi bliższe od wyrachowanych, cynicznych, bezdusznych i inteligentnych decyzji jej "pomocników". Jeśli powiedziała o swojej ciąży Rosjaninowi, to, dlatego że miała nadzieję się z nim dogadać bez pośredników, rozpaczliwie szukała zrozumienia, w świecie, w którym liczy się tylko zysk materialny, siła i przydatność, nie ma miejsca na tzw. odruchy ludzkie.

arma

Zdolność empatii i chęć niesienia pomocy słabszemu nie znajduje zrozumienia, bo się nie opłaca, nie daje żadnych wymiernych korzyści, może bycie dobrym zdarza się tylko w bajkach, tylko Czerwony Kapturek będzie szczęśliwy żyjąc dla kogoś, odnajdując w tym nadrzędny sens swojego życia.

ocenił(a) film na 7
arma

Fajne z tym Czerwonym Kapturkiem :), lecz okoliczności wskazują na to, że nie prędko uda jej się wydostać z tego lasu, nie mówiąc już o powrocie tam, skąd ucieka i gdzie szukają jej bezwzględni ludzie, którym nade wszystko zależy na "milczeniu" Lorny. Ja również życzę jej jak najlepiej, ale jednocześnie mam wielkie wątpliwości i obawiam się o jej przyszłość...

ocenił(a) film na 7
arma

Podpisuję się pod Twoim komentarzem.
Lorna powiedziała Rosjaninowi o dziecku, ponieważ liczyła, że przynajmniej on okaże się wobec niej człowiekiem i ją zrozumie, a w finałowej scenie bohaterką targały zbyt silne emocje, aby logicznie myśleć i po prostu chciała uciec jak najdalej, wyzwolić się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones