PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=505440}

Millennium: Zamek z piasku, który runął

Luftslottet som sprängdes
7,5 35 925
ocen
7,5 10 1 35925
4,8 4
oceny krytyków
Millennium: Zamek z piasku, który runął
powrót do forum filmu Millennium: Zamek z piasku, który runął

O ile dwie pierwsze części filmu były całkiem niezłe, to trzecia się ciągnęła i dłużyła. Niektóre
wątki były wyjęte z kosmosu (i jak ktoś książki nie czytał nie mógł wiedzieć o co chodzi).
Pewne wątki poucinali, ale wrzucali inne, które inny się z nimi łączyły (jak np pominięte było
przejście Eriki do innej redakcji, ale pogróżki zostawili, zupełnie bezsensu. Czy zupełne
pominięcie w drugiej części filmu "gangu lesbijek satanistek", bez tego ubiór Lisbeth na
procesie jest niezrozumiały ). Film się momentami nie trzymał kupy i w ogóle nie oddawał
emocji książki. Rozumiem doskonale, że pewne rzeczy nie nadają się na przeniesienie na
ekran, że film nie może trwać 8 h. Ale wydaje mi się, że nie powinno się wycinać kluczowych
fragmentów, a tym bardziej mieszać w dziwny sposób wątków. Bo z filmu wyszło, że to SAPO
groziło Erice. Jak dla mnie film to nieporozumienie.

ocenił(a) film na 7
dominisia888

Tak wątek przejścia Berger do Svenska Morgen-Posten był ważny. Pominięto również romans Monica Figuerola z Mikaelem. Może powinni zrobić serial z millenium a nie filmy pełnometrażowe.

Mario_63

Jest zrobiony mini serial na podstawie książki, co prawda nie widziałam więc nie mogę ocenić.

ocenił(a) film na 8
dominisia888

Nie jestem pewien, ale słyszałem, że mini serial wykonano poprzez podzielenie filmów kinowych na połowy - z trzech filmów zrobiono sześć odcinków serialu.

ocenił(a) film na 3
dominisia888

Całkowicie się zgadzam, książki są świetne, ale co do filmów to o ile pierwsza część była dobra, dosyć wierna książce, to drugą i trzecią cześć reżyserowała inna osoba i tu już rzuca się w oczy znaczny spadek poziomu. Drugą jeszcze się dało obejrzeć, ale przy trzeciej zastanawiałem się czy reżyser wogóle przeczytał książkę. Rozumiem że fabuła jest wielowątkowa i bardzo rozbudowana, przeniesienie na ekran nie jest łatwą rzeczą, ale po co marnować czas na "ulepszanie" swoimi wątkami wyssanymi z palca, zamiast trzymać się książki, przez co pominiętych zostało wiele ważnych wątków. Z kolei niektóre reżyser postanowił zmienić bo widocznie nie podobały mu się te w książce. Dla mnie osobiście ważną rzeczą w filmie jest też muzyka, która nadaje specyficzny klimat, niestety w tym filmie muzyka jest bardzo kiepska. Podsumowując film bardzo słaby, zawiodłem się, nawet te kilka scen które są zrobione zgodnie z fabułą książki rozczarowują, miały potencjał na lepsze wykonanie, który został zmarnowany.
3/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones