PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118354}

Ministerstwo strachu

Ministry of Fear
6,6 230
ocen
6,6 10 1 230
Ministerstwo strachu
powrót do forum filmu Ministerstwo strachu

świetny film

ocenił(a) film na 9

klasyka filmu szpiegowskiego w stylu wczesnego Hitchcocka

ocenił(a) film na 8
krdor

Szukałem tego filmu przez lata! Nie mogłem sobie przypomnieć tytułu. Pamiętałem tylko strzępy sceny. Widziałem go ponad 10 lat temu (albo dawniej) w telewizji, zdaje się, że w programie 'Perły z Lamusa'. Co jakiś czas powracał do mnie ten obraz, ale nijak nie mogłem sobie przypomnieć co to był za film. Już myślałem, że nie przypomnę sobie tego do końca życia, aż tu dzisiaj całkiem przypadkiem, przeglądając stronę o klasycznych filmach, olśniło mnie. WYPATRZYŁEM PEWIEN TYTUŁ, PRZY KTÓRYM MNIE OLŚNIŁO! Okazało się, że to jes to, czego od lat szukałem!
Muszę teraz dotrzeć do tego tytułu i obejrzeć od początku do końca raz jeszcze!

ocenił(a) film na 9
wojteczek

Mam go na kasecie VHS [nagrywany z telewizji]. Teraz powoli, w miarę wolnego czasu przegrywam sobie co rzadsze filmy na DVD. Ten też chyba już przegrałem. Chętnie pomogę.

ocenił(a) film na 8
krdor

W takim razie masz pewno wersję, którą kiedyś pokazano w TV (być może właśnie w 'Perłach z Lamusa' lub 'W Starym Kinie' - dokładnie nie pamiętam). No chyba, że w późniejszych latach powtarzano ten film?
Ja w końcu sobie ściągnąłem 'Ministerstwo Strachu' z netu, ale bez tłumaczenia. I dziwię się, że nasza telewizja w ogóle nie robi przeglądu takich zapomnianych klasyków. Było nie było, film wyreżyserował Fritz Lang, a w głównej roli wystąpił Ray Milland, czyli bardzo popularny swego czasu aktor ('Stracony Weekend' Billy Wildera, 'M jak Morderstwo' Alfreda Hitchcocka). A u nas co? Nic. Nawet na DVD nie wydają tych filmów. Straszna szkoda.

krdor

Jezeli masz ten film w wersji polskiej chętnie bym go od Ciebie zdobył. W zamian mogę zaoferować sporo filmów Langa w polskiej wersji i mnóstwo rzadkich pereł z klasyki kina.
aleksander.f@wp.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones