PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1237}
7,6 166 598
ocen
7,6 10 1 166598
7,4 26
ocen krytyków
Misery
powrót do forum filmu Misery

Najstraszniejsze

ocenił(a) film na 10

Dla mnie najbardziej przerażające w tym filmie jak i powieści jest to, że taka historia jest bardzo
prawdopodobna. Liczba świrów ,którzy własne życie zastępują tym z powieści(gry,filmu,komiksu)
jest aż zastraszająca. Widziałam masę blogów i fanartów ,których treść jest wręcz niepokojąca. Co
chwilę słyszy się o jakiś świrach, który operują sobie twarze na czyjeś podobieństwo. Co oni mają w
głowach? Po seansie z Misery mam bardzo mieszane uczucia. Kathy Bates zagrała kobietę
oszalałą na punkcie powieści tak przekonująco, że aż zdałam sobie sprawę ,że znam kogoś kto
zachowuje się podobnie. Nie mogę ocenić tego filmu inaczej niż 10/10.

FearTheRipper

witaj w klubie :D masz swieta racje... mysle podobnie heh

FearTheRipper

Nie wiem czy bardzo prawdopodobna, potrzebny śnieg, domek na odludziu i takie tam rzeczy ;) Ale racja, że wielu fanatyków się robi i będąc twórcą trzeba uważać. Jeżeli ktoś zastępuje życie itd. to jest w miarę niegroźny, istnieją jednak i tacy tu przedstawieni. skrajny psychofan śledzący swojego boskiego autora na każdym kroku.
A kogo takiego znasz? wiek jest ważny, bo wiadomo, że idole są dla młodzieży bardzo ważni... choć w sumie z tym wiekiem to różnie(fanatycy religijni?) :D

i tak teraz podejść do Kinga i powiedzieć ,,Jestem Twoim największym fanem" hahahah

Gutman

hahaha :D dobre :D

ocenił(a) film na 8
FearTheRipper

Film ma parę drobnych niedociągnięć logicznych moim zdaniem dlatego dałem 8. A jeśli chodzi o świrów to cię muszę zmartwić. Mijasz ich np w hipermarketach, autobusie w korkach. Sam miałem kiedyś laskę która potrafiła wybuchać w podobny sposób złością i nie panowała nad tym :-). Czy byłaby zdolna do połamania komuś nóg tego nie wiem (naszczęście). W Polszy ludzie nie chodzą nawet do psychologów bo to wstyd przecież. Co jakiś czas media pokazują tylko takie osoby gdy np zabiją swoje dziecko.

ocenił(a) film na 7
magik30

A to tylko w Polsce zabijaja własne dziecko? Sam może jesteś dziwny skoro o swojej dzieczynie mówisz "laska"... laska to jest ortopedyczna np. ale może Ty traktujesz kobiety przedmiotowo i sam jesteś jakimiś świrem... .który uważa że jest normalny, ale po badaniu psychologicznym, może by tak już "różowo" nie wyglądało. Piszesz, że w "Polszy" ludzie nie chodzą do psychologów...a Ty byłeś? :)

ocenił(a) film na 8
Labavi

ojej ojej chyba już kiedyś czytałem twoje wypociny na temat określeń kobiet :). Wspaniały obrońca - może cię jakaś pochwali. Kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Dzieci zabijają na całym świecie ale w Polsce mieszkamy. A Debili i świrów jest tu przerażająca ilość. Jeśli chodzi o mnie - to ja nie muszę :) Wiem że jestem psychopatą :)

ocenił(a) film na 9
FearTheRipper

Nie można się z Tobą nie zgodzić. Świrów będących 'największymi fanami' nie brakuje a statystyki zdają się to tylko potwierdzać. Cóż, w moim przekonaniu film na prawdę porządnie zrobiony, jest wrażenie niedostatku w stosunku do książki ale...film nie był jej ekranizacją lecz na jej podstawie, zatem absolutnie nie mogę się czepiać rzeczy wychodzących z porównań tych dwóch dzieł. Ode mnie 9/10, aż strach się brać za karierę pisarza bądź inną mniej lub bardziej sławną dziedzinę.

kubaebr

wiesz..chyba troche przeginka z tymi ludzmi. bo komiksy,gry ,książki etc zostaly stworzone dla rozrywki a nie jako pożywka dla świrów- sam ,nie oszukując nikogo jestem fanem postaci Jasona Todda i upodabniam swój styl do niego,nawet farbuje wlosy na czarno by byc blizej niego. ale na tym koniec. są normalni fani ,normalni fani ktorzy upodabniaja sie do postaci i psychole ktorzy psuja reszcie opinie

ocenił(a) film na 6
FearTheRipper

Nie wiem czy lubisz czytać ale mogę polecić ci książke "Diablica" która opowiada o kobiecie robiącej sobie mnóstwo operacji (łącznie ze skracaniem nóg) tylko po to żeby upodobnić się do pewnej kobiety.

xxoxx

Czy mogłabym prosić o autora?

ocenił(a) film na 7
FearTheRipper

Film oceniasz 10/10... to nie wiem jaką ocenę dasz książce... chyba 15/10 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones