PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1237}
7,6 166 598
ocen
7,6 10 1 166598
7,4 26
ocen krytyków
Misery
powrót do forum filmu Misery

Misery jest moją ulubioną powieścią S. Kinga. Jak dla mnie książka to arcydzieło. Mimo tego, że akcja czas się dzieje praktycznie w jednym miejscu jest wartka i ciekawa. Dom stwarza wrażenie miejsca, którego nie można opuścić, jest więzieniem. Podczas czytania czuje się niemoc głównego bohatera, to że opuszczenie domu było prawie niewykonalne. Gdybym najpierw obejrzał film a potem przeczytał powieść to stwierdziłbym, że ten jest bardzo dobry. Ciekawa historia, świetna Annie ( wyśmienicie są pokazane jej 2 oblicza ), ogólnie atmosfera niezła. Jednak ja najpierw książkę przeczytałem i muszę powiedzieć, że film nie dorasta książce do pięt. Brakuje przede wszystkim finału, w książce to był naprawdę bardzo mocny punkt, a tutaj ? Scena ta jest niesamowicie skrócona. W powieści świetne były fragmenty Misery, tutaj tego wątku całkowicie zabrakło. Oczywiście, adaptacja nigdy nie jest w 100 % wierna pierwowzorowi ale moim zdaniem obcięto bardzo istotne i ciekawe fragmenty. Mimo wszystko film polecam ;)

użytkownik usunięty
hanzo151

Akurat fragmenty serii o Misery były moim zdaniem najbardziej męczące w książce, co nie zmienia faktu, że, podobnie jak tobie, ta książka jest jedną z moich ulubionych Kinga. Żałuję, że wycięli scenę z kosiarką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones