PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1237}
7,6 166 738
ocen
7,6 10 1 166738
7,4 26
ocen krytyków
Misery
powrót do forum filmu Misery

nie rozumiem tego

ocenił(a) film na 7

Nie rozumiem jednego: Świruska kazała mu spalić to co on napisał i zaczął pisać na nowo, tak, by jej się podobało. To co napisał, zostało wydane w książkach, przez co ten detektyw domyślił się gdzie jest przetrzymywany nasz bohater. Jakim cudem to co on napisał ukazało się w druku?? Przecież on był uznany za zaginionego, a nawet martwego....wysłał to pocztą czy jaka cholera????? ;/

Sam film zły nie jest, ale inne z tego okresu (np. przylądek strachu) dużo dużo lepsze.

sitrej

Obejrzyj jeszcze raz ten film, DOKŁADNIEJ. Jeśli Ci się nie chcę, bo film "zły nie jest" to masz sprostowanie:

Świruska, tj. Annie, czytając świeżo napisaną nową książkę Paula na maszynie, nie spodobało się jej zakończenie o Misery - Paul ją uśmiercił. Annie miała obsesję na punkcie i autora i samej Misery z która się utożsamiała. Kazała mu spalić swoją gotową do wydania książkę (kartki napisane na maszynie do pisania w hotelu w którym spędził dużo czasu). Zrobił to, bo widział jak Annie oblewała go powoli benzyną trzymajac zapałki w drugiej ręce. Następnie w ciągu kilku tygodni pisał i pisał (jak sam/a się skumała/eś pisał straszne badziewia byle by Annie była zadowolona) na maszynie ale w ostateczności po zabiciu jej i ucieczce, nie wydał tych notatek.
Co do detektywa - zaczął czytać Misery i zakreślał sobie ciekawe dla niego cytaty, bodajże "skaże mnie tylko bóg, albo tylko bóg może mnie osądzać" zapisał sobie na karteczce. Później przeglądając gazetę w której Annie była w sądzie za jej przewinienia w szpitalu, pod jej zdjeciem były przytoczone słowa właśnie z Misery "tylko bóg może mnie osądzić". To dało do myślenia detektywowi i pojechał do niej do domu....

ocenił(a) film na 7
Brzydgoszcz

i wszystko jasne, dziex.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones