PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813952}

Misja Yeti

Nelly et Simon - Mission Yéti
6,2 649
ocen
6,2 10 1 649
Misja Yeti
powrót do forum filmu Misja Yeti

Miałam okazję zobaczyć przedpremierowo i takich bajek życzę naszym dzieciom. Z jednej strony wesoła rozrywka dla całej rodizny w modnym ostatnio temacie Yeti, a z drugiej coś więcej. Przekaz trochę - jak w Walle - ekologiczny, choć nie tyczy się śmieci, a zagrożonych gatunków i ekspansji człowieka, niszczenia przyrody. Jeszcze z trzeciej mamy wątek coachingowy wręcz - kwestia perspektywy, postrzegania tego, co nas spotyka jako pecha, albo nie. Czasem w wyniku pozornie pechwych wydarzeń dochodzimy do czegoś dobrego, albo spotykamy wspaniałe osoby... Polecam gorąco. :)

dk2012

Właśnie na taką animację miałam ochotę od dawna :) Jak dla mnie Wall-E to jeden z najlepszych filmów, więc jeśli Yeti podejmuje podobne tematy, to już wiem, że mi się spodoba.

dk2012

Miło przeczytać przed wybraniem się do kina zachęcające opinie, utwierdzające w przekonaniu, że to dobry wybór. Właśnie na madrą i ambitną bajkę liczę. Bo już zbyt wiele "głupiutkich" produkcji widziały moje oczy. :)

dk2012

Pięknie się zapowiada! Nareszcie mądra bajka, a nie tylko dziwne animacje, niezrozumiałe dialogi i żadnych morałów, wniosków. :)

ocenił(a) film na 10
lidiamarcz

Ja bylam ta bajka mile zaskoczona. Zabawa + edukacja, tego sobie zycze jako rodzic, madrych bajek z przeslaniem.Do tego zrobiona z polotem i zero glupkowatych tekstow, ktore ostatnio kroluja w bajkach.

dk2012

Widziałam i szczerze polecam także. W sumie poszliśmy trochę z przypadku, bo akurat dzieciakom zachciało się kina w trakcie zakupów, ale wyszliśmy zadowoleni :) I zaskoczeni, bo naprawdę nie sądziłam, że to będzie aż tak fajna animacja.

ocenił(a) film na 9
dk2012

Ja ogromnie się cieszę, że tematy ekologii i konsumpcjonizmu stały się na tyle modne że wkroczyły nawet do bajek. Niestety teraz od małego musimy uczyć dzieci, że świat jest zagrożony, że za niedługo może być tak że nie będziemy już w stanie podziwiać piękna natury.
Cudowny pomysł i świetna realizacja :) Również polecam :)

dk2012

Zawsze czytam opinie o bajkach przed pójściem do kina, bo nie lubię wychodzić z sali kinowej z niesmakiem
Plakat i zwiastun z pozorów zapowiadają typową bajeczkę dla przedszkolaków, ale wygląda na to że tak nie jest :) Zaufam opinii większości :)

ZuzeZa

Warto, naprawdę. I ja, i moje dzieciaki wynieśliśmy coś z tego seansu. Na pewno nie był to stracony czas :)

dk2012

Bardzo podobał mi się wątek, który określiłaś jako "coachingowy". U nas jest mądre powiedzenie 'nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło'. Po obejrzeniu takiej perspektywy człowiek od razu nabiera dystansu do swoich zmartwień. ;)

dk2012

Widziałam dziś w ramach Święta Kina. Tyle wygrać! 12 zł za taką perełkę?! Więcej proszę, więcej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones