PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832304}
7,1 23 976
ocen
7,1 10 1 23976
6,9 36
ocen krytyków
Mission: Impossible Dead Reckoning Part One
powrót do forum filmu Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One

Wyjątkowo sporo polskich akcentów w tym filmie. Nie dziwi mnie już to, że rosyjskich żołnierzy grają polscy aktorzy, ale że Dorociński robi scenę otwarcia filmu to już zaskoczenie! Ponad to w filmie jest scena gdzie rzuca się na stół kilka paszportów ale kamera akurat robi zbliżenie na polski paszport? Gdyby jeszcze wysadzono ten słynny most nad Jeziorem Pilchowickim to kto wie, a może nawet i fragment akcji kręcony byłby w Polsce ...

wolto

Miałem podobne odczucia odnośnie sceny otwierającej, jak i tej związanej z paszportem :D Bardzo sympatyczne akcenty.

ocenił(a) film na 8
wolto

Ja mam wrażenie, że ta scena z paszportem była personalizowana pod różne lokalne rynki. Jakoś dziwnie to wyglądało.

UnbelieveableAnimal

Właśnie miałem tworzyć post o tej tematyce. Ciekawi mnie czy ta scena z paszportem jest jedna na cały świat, czy w zależności gdzie film jest dystrybuowany ma wklejoną przebitkę z "lokalnym" paszportem? Przy czym wiadomo, że nie dotyczy to wszystkich państw świata, a największe rynki kinowe w Europie i szerzej w krajach wysokorozwiniętych?

buczo85

Ta scena jest taka sama na całym świecie.

buczo85

W Szwecji też polski paszport

buczo85

Oglądałem na Marsie i też jest polski paszport.

buczo85

Oglądałem w swoim mieszkaniu i o dziwo był polski paszport ;-) Hell Yeah!!! Nawet go otworzyli i imię typowo polskie BOGNA nazwisko totalnie nie polskie i przekręcona nazwa miasta miejsca urodzenia...pewnie chodziło o Inowrocław. A sam Dorociński .... mało przekonujący w roli kapitana kacapskiej łodzi podwodnej być może pokaże pazur w drugiej części

ocenił(a) film na 7
buczo85

Chodzi o to że scena z wybuchem mostu miała być w Polsce. Polacy im odmówili, więc wysadzili most w Anglii. Podejrzewam że scena z paszportem została nakręcona pod starą wersję scenariusza uwzględniającą wydarzenia w Polsce.
Sprawa jest z przed dwóch lat, bo przez covid produkcja filmu była wstrzymana.
Podrzucam artykuł z wiadomościami, żeby nie było że rzucam słowa na wiatr.
https://tvn24.pl/kultura-i-styl/most-w-pilchowicach-uratowany-scene-z-mission-im possible-7-nakrecono-w-anglii-5227839

ocenił(a) film na 7
sasha1500

"pod starą wersję scenariusza uwzględniającą wydarzenia w Polsce."
Przecież żadne wydarzenia i tak by nie odbywały się w Polsce. Pociąg nadal jechałby przez Alpy jak jechał.

buczo85

Oglądałem na Polsacie i tam był paszport Polsatu...

UnbelieveableAnimal

Ogladalem w UK i tam tez jest scena z polskim paszportem.

ocenił(a) film na 3
UnbelieveableAnimal

Oglądałem w Korei Północnej i też był polski paszport.

ocenił(a) film na 8
UnbelieveableAnimal

Wczoraj oglądałem oryginalną wersje US z napisami i o dziwo zamiast Polskiego pojawił się Paszport Polsatu O.o

ocenił(a) film na 8
wolto

Oglądałem w Iranie i tam był irański paszport..

wolto

Oglądałem w Iranie i tam był irański paszport..

wolto

Oglądałem na Żoliborzu i byl tam.. kaczy paszport..

ocenił(a) film na 5
LANC1980

hahaha

LANC1980

Oglądałem w Berlinie i tam był paszport Tuska...

wolto

Oglądam w Nigrze. I tam jest niemiecki paszport.;O

willet

Oglądałem w Niemczech i jest książeczka NSDAP xD

ocenił(a) film na 5
willet

Oglądałem na Nowogrodzkiej i tam Ethana Hawka grał Morawiecki, a Luter Stickell był biały

micro_fw

Dobre naprawdę dobre. Moja córka ma na imię Bogna więc się ucieszyłem.

wolto

dwa to nie jest sporo :) przeczytałem, bo myślałem, że znalazłeś więcej :(

ocenił(a) film na 7
wolto

A przy okazji, jest gdzieś potwierdzone, czy Marcin Dorociński występuje w drugiej części? Wiem, że (SPOILER!) umiera tutaj, ale z rozmowy aktora z Wojewódzkim i Kędziorem można wywnioskować, że to jeszcze nie koniec MD w tej serii. Retrospekcja, zmartwychwstanie czy może ktoś założy maskę z twarzy Marcina?

ocenił(a) film na 6
wolto

Bo jest jednym z niewielu na Świecie który zapewnia ruch bezwizowy. Inna sprawa to Bogna :-P. Prawie spadłem z krzesła!

wolto

Szkoda tylko, że taki fatalny błąd w nazwie miasta jej urodzenia oraz to, że gość mówi coś o RIO kiedy rzuca polski paszport na stół...trochę na odwal zrobiona scena

ocenił(a) film na 3
Ram_3

Może chodziło mu o Rio Świebodzinerio.

wolto

Inowrocław powinien się tym chwalić, a tu nie było :D No i Dorociński świetnie zagrał!

wolto

DWA, całe DY WA. To nie jest sporo. Dorociński, który po kilku minutach ginie na samym początku filmu i paszport, tyle.

ocenił(a) film na 7
wolto

Jak oglądasz w Krakowie, to pojawia się paszport Polsatu

wolto

to samo sobie pomyslalem. CO CIEKAWE, TEN PASZPORT JEST BLEDNY

pesel ma podany zaczynajacy sie od 76, a wyzej rok urodzenia jest 94ty

no i ta nazwa miejscowosci... 'kf inoraclaw' :D

krzynu

W paszporcie jest więcej błędów, ale ogólnie jest „ładnie” zrobiony :)

Spencer91

pewmnie tak, nie analizowalem tego zbyt wybitnie :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wolto

Ale ze to zlodziejka i polski paszport...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones