PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95742}

M:i:III

Mission: Impossible III
6,8 75 326
ocen
6,8 10 1 75326
7,1 21
ocen krytyków
Mission: Impossible III
powrót do forum filmu Mission: Impossible III

Moim zdaniem za bardzo efekciarski, takie "transformersy kina akcji". Zdaję sobie sprawę, że to nie symulator człowieka do zadań specjalnych, ale niektóre sceny twórcy mogliby sobie i nam odpuścić, bo porażają totalnym brakiem realizmu i przy tym śmieszą.

Przesadzony do granic możliwości, a ta totalna demolka na moście, to jakaś kpina. Najśmieszniejsze w tym wszystkim było to, że Cruise wykazywał cechy nieosiągalne dla przeciętnego zjadacza chleba (wychodził cało z każdych tarapatów) i spokojnie mógłby startować na tegorocznych MŚ w Daegu, na których zbytnio się nie wysilając zgarnąłby wszystkie złote medale w konkurencjach biegowych. A Usain Bolt w starciu z Cruise'm nie miałby nic do powiedzenia.

Podsumowując: świetna realizacja, montaż, zdjęcia i cała masa głupot, które i tak nie mają większego znaczenia, bo film trzymał w napięciu i dostarczył mi świetnej rozrywki w ten deszczowy wieczór. 7/10

openminded

Ale to przecież tylko kino akcji jest:)))).nie wymagaj jakiejś głebi psychologicznej czy jakichś innych rzeczy.Przeciez w kazdym filmie tego gatunku głowny bohater czy też bohaterowie dokonuja rzeczy niemozliwych wychodząc przy tym prawie bez szwanku.Pozostaje sposób w jaki to kino zostaje nam podane tj.narracja,jako taka logika no i efekty specjalne.W tym filmie wszystko jest na bardzo przyzwoitym poziome.Niektóre sceny sa wrecz perfekcyjnie zrealizowane trzeba przyznać,napiecia i dramaturgii tez nie brakuje.Czy można czegos więcej wymagac od kina czysto rozrywkowego ?.Sadzę,ze to pytanie jest retoryczne.

ocenił(a) film na 8
openminded

To co wyprawiał Ethan Hunt w tej części to pikuś w porównaniu do nowojorskiego policjanta w czwartej części szklanej pułapki. Czasami czuje się jakbym oglądam jakąś parodie kina akcji, typu Adrenaliny.

ocenił(a) film na 7
dolce8

Rzeczywiście wyczyny Cruise'a nijak mają się do tego co pokazał Willis w czwartej części Die Hard. Nie wspomniałem o nim ani słowa, bo Szklaną Pułapkę obejrzałem po MI 3. Teraz mogę potwierdzić to co napisałes wyżej, bo dokonania Cruise'a to bułka z masłem w porównaniu do dziadka Willisa, który potrafił ujarzmić myśliwca i nawet Statham w Transporterze nie potrafił zbliżyć się umiejętnościami do niezniszczalnego Bruce'a. A Adrenalinę po prostu przemilczę, bo obie jej części uważam za jedno wielkie nieporozumienie.

openminded

W scenie na moście najlepsze jest to, że pierwszy Hellfire wystrzelony z UAV robi potężną wyrwę w konstrukcji, drugi zaś już tylko trochę ognia i dymu (czyżby pocisk szkolny?)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones