PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=116223}

Mistrzowie z klasztoru Wek

Xiaoao jiang hu
6,8 65
ocen
6,8 10 1 65
Mistrzowie z klasztoru Wek
powrót do forum filmu Mistrzowie z klasztoru Wek

Sam film spowodował ożywienie tego typu produkcji na rynku. Mimo, że walk tam nie jest za dużo to ten tytuł odznacza się ciekawym prowadzeniem fabuły, z aż trzema albo i czterema bad-guyami podczas gdy w dwójce standardowo jeden, w sequelu fabuła typowo jak po sznurku zmierza ku konfrontacji. W jedynce nie było to tak schematycznie rozegrane. Plus to też świetny klimat przygody, typowej dla filmów Hu, takiej beztroskiej wędrówki wojowników przez świat, której już zabrakło w kontynuacji. I postacie fajniejsze są niż w sequelu.

ocenił(a) film na 6
grzegorz_cholewa

Mam ten film z lektorem na kasecie vhs.

Thief_

I co ledwie 6 dałeś. Minimum 7, hehe.

ocenił(a) film na 6
grzegorz_cholewa

No cóż, film nie urzekł mnie aż tak bardzo. Film oczywiście był przyjemny, na plus sceny humorystyczne, które mnie rozbawiły a nawet sie ich nie spodziewałem przed seansem. Warto też wspomnieć o montażu, dzięki niemu pojedynki były jeszcze bardziej dynamiczne. Mimo to spodziewałem się czegos innego. Film na 6 punktów, jak dla mnie to sprawiedliwa ocena. Pozdrawiam

Thief_

"Dotyk Zen" to nie jest, to pewne ale swój urok bezpretensjonalnej przygodówki ma. Gadają, że sequel lepszy ale ja jakoś tego nie widzę.

ocenił(a) film na 8
Thief_

Zawsze mnie zastanawiało skąd wziął się polski tytuł tego filmu - o ile dobrze pamiętam w filmie nie było słowa o żadnym klasztorze Wek - czy twoja kopia VHS też ma taki tytuł?

ocenił(a) film na 6
Nakf

To jest polsatowski tytuł filmu, samo tłumaczenie filmu tez nie było za dobre a raczej kiepskie, ba, kilka kwestii bohaterów nie było wcale tłumaczonych. Poza tym wydaje mi sie, że ten film był tylko raz emitowany w tv, i to właśnie na polsacie 10 albo 9 lat temu.

Thief_

Źle Ci się wydaje.. film był emitowany jeszcze ze 2 razy na TV4.. więc tłumaczenie nie musi być 'polsatowskie'.. Dziwny tok myślenia.. to że Ty go widziałeś raz to nie znaczy że go raz emitowali specjalnie dla Ciebie..

ocenił(a) film na 5
freeze84

Mimo, że zazwyczaj nie mam nic przeciwko urokom wuxia, to tutaj jak dla mnie były aż za bardzo przesadzone. Z tego gatunku wolę filmy, gdzie pewna granica nie jest przekroczona. Gdyby nie kiepska gra aktorska, to może bym dał więcej niż dałem, a tak 6/10.
Ludzie piszą, że dwójka jest lepsza zapewne dlatego, że są tam lepsi aktorzy, no i Jest Li ma "trochę" swoich prawdziwych umiejętności.

"Zawsze mnie zastanawiało skąd wziął się polski tytuł tego filmu - o ile dobrze pamiętam w filmie nie było słowa o żadnym klasztorze Wek - czy twoja kopia VHS też ma taki tytuł?"
Ling Wu Chang i Kiddo pochodzili według angielskich napisów z którymi oglądałem z klasztoru Weh (jest tam parę zdań, które to zawierają), ale równie dobrze może to być i Wek.

"Źle Ci się wydaje.. film był emitowany jeszcze ze 2 razy na TV4.. więc tłumaczenie nie musi być 'polsatowskie'.."
Przecież TV4 jest jedną ze stacji "polsatowskich", więc nie rób z siebie mądrali tam, gdzie nim nie jesteś.

"Dziwny tok myślenia.. to że Ty go widziałeś raz to nie znaczy że go raz emitowali specjalnie dla Ciebie.."
o_O Weź człowieku nie czepiaj się ludzi bez powodu tylko dlatego, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. :/

wilkszary

'o_O Weź człowieku nie czepiaj się ludzi bez powodu tylko dlatego, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. :/'
spłoń..

ocenił(a) film na 5
freeze84

Bym Ci coś napisał, ale szkoda mi czasu na takiego marnego trolla jak ty. ;)

wilkszary

'Bym Ci coś napisał, ale szkoda mi czasu na takiego marnego trolla jak ty. ;)'
maltretuj kowadło.. :)

ocenił(a) film na 5
freeze84

"Ludzie piszą, że dwójka jest lepsza zapewne dlatego, że są tam lepsi aktorzy, no i Jest Li ma "trochę" swoich prawdziwych umiejętności."
Tfu... Po obejrzeniu dwójki chciałbym odwołać pierwszą część tego zdania. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones