PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7782}

Mniej niż zero

Less Than Zero
6,9 1 615
ocen
6,9 10 1 1615
Mniej niż zero
powrót do forum filmu Mniej niż zero

Czy ktoś jeszcze czytał tę książkę, na podstawie której zrobiono film?
Wydaje mi się, że (poza imionami bohaterów i tytułem) obydwa dzieła nie mają ze sobą wiele wspólnego.
Czy to dalej może nazywać się "na podstawie"?

Film niczego sobie, momentami nudnawy, ale jakoś przebrnęłam...Temat raczej niecodzienny, ok.
Natomiast...jak można zmienić głównego bohatera o 180 stopni? Kto wydał pozwolenie na nazwanie Clay'em tego nieśmiałego, zmieszanego blondyna? Przecież
Clay to było uosobienie arogancji, ironii i ignorancji...To chłopak, który...no w książce miał osobowość...z filmu zapamiętam
go jako wystraszonego nastolatka, który wszystko oddałby dla przyjaciół...Co? No właśnie, jakich przyjaciół? Przecież... przecież to wszystko nie było tak...
Niestety, oglądając film (nazwany tak samo jak książka, którą niedawno przeczytałam i raczej mi się podobała) co chwilę łapałam się za głowę, w myślach powtarzając
"CO?"
Może przeczytałam jakąś złą książkę?

Jestem rozczarowana... no, przeogromnie.
Nie chcę jednak oceniać tej produkcji jedynie przez pryzmat książki, wiadomo...ale po prostu uważam, że mogli nadać inny tytuł, zmienić imiona i nikt nie domyśliłby
się, że to na podstawie książki B.E. Ellisa.

mietowa

Czy ta książka została w ogóle przetłumaczona na język polski?

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 8
mietowa

Ja widziałem, te same wrażenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones