PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=211358}

Modliszka

Irresistible
6,2 4 183
oceny
6,2 10 1 4183
Modliszka
powrót do forum filmu Modliszka

Irresisible oznacza nieodparty, nieprzeparty. Nie moge sie powstrzymac ze scenariusz Ann Turner, takze rezyserki filmu wymknal sie jej z pod kontroli.

Poczatkowo film rozwija sie jak horror. Gina pewne rzeczy z domu, pojawiaja sie przywidzenia glownej bohaterki, o czyms zapomina, cos robi dwukrotonie, atakuje ja plaga os, etc.

Pozniej film, w miare plynnie, przechodzi w thriller. Gatunek podobny wiec widz jest w stanie przelknac to male zachwianie fabuly.
Uwidacznia sie coraz bardziej mloda intrygujaca duszyczka probujaca osaczyc glowna bohaterke, a jej cala rodzine obrocic przeciwko niej.

Na koniec mamy niestety juz wylacznie stek nonsensow. Mloda modliszka (tlumacz chcial sie wyraznie takze wykazac wlasna inwencja) okazuje sie porzucona corka naszej udreczonej, ktora sama nie wie w zasadzie czy szuka zemsty czy tez spragniona jest uczucia.

Za cholere nie rozumiem przyczyn romansu z mezem udreczonej, ani roli meza modliszki parokrotnie oznajmiajacego ze ma zaraz podpisac jakas cholernie wazna umowe, ani tez retrospekcji z sierocinca i lez za jakas jej koleznaka. Moze scenarzystka liczyla, o zgrozo, na jakis sequel?

Az zal patrzec na wysilki tak dobrych aktorow jak Susan Sarandon, Sam Neill czy Emily Blunt na koncowe idiotyzmy niespelnionej Pani scenarzystki.

Nie polecam.

torgm

Widać nie za dokładnie oglądałeś, co gorsze, nie zrozumiałeś po co była ta wstawka z sierocińca - wróć do filmu, bo na końcu okazało się, że Mara nie jest jej córką jednak:)

ocenił(a) film na 5
Kordoh

Do autora tematu-faktycznie,obejrzyj jeszcze raz,bo chyba nic nie zrozumiałeś.

A do mojego poprzednika-tutaj chyba ja coś przeoczyłam,bo bym sobie dała rękę uciąc,że to była jej córka.Te papiery z sierocińca(w piwnicy) itd.??Film oglądałam dwa razy i nie zauważyłam nic,co by wskazywało że ona nie jest jednak jej córką...

ocenił(a) film na 3
SmallCrime

Napisz prosze wlasna recenzje i wyjasnij co w tym filmie zobaczylas i na co ja nie zwrocilem uwagi lub nie zrozumialem.

ocenił(a) film na 6
torgm

[[[[SPOILER]]]]

To proste :) Ostatnia scena z sierocińca wyjaśnia, że "modliszka" nie jest córką Sophie, lecz bliską koleżanką prawdziwej córki, którą poznała w domu dziecka. Córka ta została spalona w pożarze (nie trudno domyślić się kto był powoderem pożaru). Pragnienie Mary, aby mieć matkę, było tak wielkie, że "uwierzyła", że Sophie jest jej biologiczną matką. Myślę, że teraz wszystko jasne. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
dandi10

A najgorsze, że z kompleksu matki przeszła w konkurencje z jej córkami... Ta scena z wycinaniem zdjęć...

ocenił(a) film na 6
dandi10

tym bardziej że na zdjęciu z sierocińca widać ogromne podobieństwo między przyjaciółką Mary a córkami Sophie. i jeszcze dodatkowo mówi ona - w całkiem niewinnym kontekście oczywiście, co Mary najwyraźniej w przyszłości przeinacza - żeby traktowała wszystko co jej jak swoje. najwyraźniej Mary wzięła to zbyt dosłownie.

ocenił(a) film na 7
dandi10

dokladnie tak,chociaz ja bym sklaniala sie ku wnioskowi,ze nie tyle uwierzyla iz jest to jej wlasna matka,ale bardziej podszyla sie by ta matke w ogole miec.

ocenił(a) film na 9
torgm

Chyba nie oglądałeś filmu!
Jaśli nie rozumiesz tego filmu to po co pisałeś recenzje.A jeśli chodzi o ten sierociniec to powinieneś pamietać z filmu że w piwnicy znalazła dokumenty które wskazują na to że Mara jest jej córką.

ocenił(a) film na 6
dominika200496

Ale w rzeczywistości były to dokumenty Kate - zmarłej koleżanki Mary.
To właśnie Kate była córką, a Mara (jak można się domyślić) zabiła ją, żeby móc zbliżyć się do jej matki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones