PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693893}

Moja matka

Mia madre
6,1 2 422
oceny
6,1 10 1 2422
6,2 13
ocen krytyków
Moja matka
powrót do forum filmu Moja matka

4/10

ocenił(a) film na 3

Film naprawdę bardzo średni, motyw umierającej w szpitalu matki przeciągnięty do granic niemożliwości. Reszta wątków właściwie poboczna, szkoda. Zepsuty film.

ocenił(a) film na 3
Cpt_Spaulding

Po namyśle i z perspektywy czasu uznaję, że nieco pomyliłem się w mojej ocenie. 3/10 jest sprawiedliwsze (w mojej subiektywnej ocenie). Pioerwotnie przyznając 4/10 dałem się nieco ponieść emocjom. Ale, czym byłoby życie bez chwil pozytywnych uniesień? ...

Cpt_Spaulding

Patrząc po filmach które oceniłem, Twoim zdaniem jest to film dla mnie? Gdyż od kilku tygodni zbieram się by go oglądnąć.

ocenił(a) film na 3
25januszk25

Film jest źle zrobiony i nudny. Jeśli lubisz takie filmy to obejrzyj. Fatalny scenariusz, zła reżyseria i kiepska (płytka) gra aktorska. Role drugoplanowe - dramat. Za dobre chęcie i niewiele więcej dalem ostatecznie 3/10. Ty pewnie dasz więcej, bo wiedzę, że szastasz wysokimi ocenai. Ja stosuję kryteria oceny akademickiej: 60% = minimum na gołe zaliczenie. Wszystko poniżej oblewa.

Cpt_Spaulding

oceniam większość wysoko ponieważ starannie dobieram sobie filmy zgodnie z moim gustem np. Nie lubię Sc-fi to nie ogląam żadnych

ocenił(a) film na 3
25januszk25

OK, rozumiem. Jeśli chodzi o moją oipinię nt. "Mojej matki" to zwyczajnie odradzam. Nie jest to jakaś tragedia filmowa, zwyczajnie nudny i źle zrobiony film.

Cpt_Spaulding

po cholere piszesz ze matka umiera? nie ogladalam, a teraz nie musze dzieki Tobie

ocenił(a) film na 3
suzi_91

O umierającej matce jest film i jest to napisane w oficjalnych materiałach o filmie, więc nie bądź tym zaskoczona.

Cpt_Spaulding

Dostałam kiedyś na maila zapowiedź tego filmu. Ci ludzie, którzy rozsyłają reklamy takich filmów nie zdają sobie sprawy, że taki film nie jest dla każdego. Bo ja miałam umierającą matkę i nie zamierzam takich filmów oglądać.

Nuno33

Ja natomiast katuję się każdym. A wszyscy mi umarli.

ocenił(a) film na 5
Cpt_Spaulding

Właściwie należałoby podziękować reżyserowi, że ograniczył się do około stu minut. Równie dobrze mógł dopisywać liczne sceny i dialogi i ciągnąć swą opowieść dużo dłużej.
Irytujące jest, że ani w procesie umierania matki ani w procesie pracy nad "filmem w filmie": nie ma jasnego, logicznego ciągu przyczynowo-skutkowego. Widz nie jest wstanie jednoznacznie ocenić, że oto w punkcie A ma do czynienia z początkiem, w punkcie B - z ewidentną kulminacją a w punkcie C - z rozwiązaniem.

O ile sceny odrealnione wprowadzają tylko trochę zamieszania, o tyle realna scena z mieszkaniem w wodzie (niczym w jednym z odcinków "Zmienników") - jest bez sensu, skoro widz nie pozna ani przyczyn zalania ani jego skutków.
Ponadto, przez pół filmu mylili mi się dwaj podobni fizycznie mężczyźni-brodacze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones