PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007353}

Moja przyjaciółka Anne Frank

Mijn beste vriendin Anne Frank
5,3 2 225
ocen
5,3 10 1 2225
Moja przyjaciółka Anne Frank
powrót do forum filmu Moja przyjaciółka Anne Frank

Anna przedstawiona w tym filmie jako samolubna dziewucha robiąca wszystko na co ma ochotę. Wykorzystująca momentami Hannę. Już nie mówię o naiwności Hanny która mnie tak denerwowała że szok.

ocenił(a) film na 5
marhefka22

Takie samo mam zdanie. Ciężko mi uwierzyć w to, że Anne naprawdę miała tak okropny charakter. Okropnie została przedstawiona!

ocenił(a) film na 8
ann900922

A jaka była naprawdę?

ocenił(a) film na 5
marhefka22

Mam podobne zdanie. Miałam wrażenie, że w pewnych momentach Anne sprawiało przyjemność dręczenie Hanny. Jak dla mnie przynajmniej w filmie ta przyjaźń była tylko jednostronna i prawdziwą przyjaciółką była Hanna. Wyglądało to tak, że Anne ,,przyjaźniła się" z Hanką tylko gdy było jej to na rękę i czuła się samotna. Nie rozumiem postawy Hanny, ponieważ Anne nie traktowała ją dobrze a ta do końca chciała jej pomagać. No ale powiedzmy, że była po prostu porządną osobą z zasadami. Podziwam jej dojrzałą postawę mimo tych okoliczności.

ocenił(a) film na 7
ines2629

"Podziwam jej dojrzałą postawę mimo tych okoliczności."
No właśnie, weźmy pod uwagę, że mimo wszystko te dziewczynki miały raptem 13 lat.

Odniosłam wrażenie, że Hanna miała tylko jedną przyjaciółkę - Anne, natomiast charyzmatyczna Anne miała szerokie grono znajomych i Hanna, chociaż zawsze była dla Anne oparciem, nie zawsze była dla niej opcją numer 1.
Nie nazwałabym charakteru Anne wyjątkowo okropnym czy podłym dlatego, że Hannah często "przegrywała" w oczach Anne z chłopakami, rodziną bądź bardziej przebojowymi koleżankami. Choć, oczywiście, jest to dość przykre.

ocenił(a) film na 5
spenzer

Tak miały po 13 lat, ale jeśli założeniem tego filmu było ukazanie prawdziwej przyjaźni obu dziewczynek ( co sugeruję nawet sam tytuł) to postawa Anne mi się z tą ideą kłóci. Ja nie twierdzę, że Ann była złą osobą tylko, że jej zachowanie wobec Hanny było nie ok. Hanne krępował temat seksualności jednak Anne na siłę próbowała ją uświadamiać w tym temacie nawet rozgadała koleżanką, że Hanna ma z tym problem. Tak Anne widziała wszystkich do około a Hanki nie doceniała. Nie wiem czy prawdziwa przyjaciółka tak postępuję może ja inaczej rozumiem szczerą relację?

ines2629

Przecież Anne Frank mogła być samolubna. To że spisała dziennik i zostala zamordowana nie powinno wybielać charakteru. Tego jaka była raczej się nie dowiemy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones