PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007353}

Moja przyjaciółka Anne Frank

Mijn beste vriendin Anne Frank
5,3 2 225
ocen
5,3 10 1 2225
Moja przyjaciółka Anne Frank
powrót do forum filmu Moja przyjaciółka Anne Frank

Film obejrzałam nie czytając ani jednej opinii i bardzo mnie to cieszy.
Czy każdy film, którego akcja toczy się podczas II Wojny ma przedstawiać to całe okrucieństwo?! Znowu?! Czy tak bardzo nam brakuje tych przerażających obrazów?Serio?! To nie jest o tym.
Ten film uważam za bardzo dobry i będę go polecać. Został nakręcony na podstawie obszernego wywiadu z Hannie: „Memories of Anne Frank: Reflections of a Childhood Friend", a przedstawiona w nim przyjaźń między dziewczynami jest skrócona i jak zawsze scenarzyści dodają coś od siebie po swojemu. Być może po to aby historia zaciekawiła widza na tyle aby sięgnął właśnie również i do tej lektury.
Przedstawiona jest tu ta nastoletnia naiwność, przywiązanie, przyjaźń, oddanie czy też poświęcenie. Troszeczkę głupiutkie zachowania nastolatek, śmiech, zainteresowanie chłopcami, ich relacje z rówieśnikami, rozterki itd. Ludzie kto tak się nie zachowywał w tym wieku? Nie wymagajmy, że te dziewczęta wtedy powinny zachowywać się mega racjonalnie, wiedzieć wszystko i być dorosłym.

Myślę, że na tym należy się skupić, a nie doszukiwać się nierealności, fałszowania faktów II WŚ.

ocenił(a) film na 3
Idgam

nie chodzi o epatowanie przemocą tylko pokazanie, że w obozie można było sobie w zasadzie wszystko załatwić, wszędzie pójść a współwięźniowie byli zawsze dla siebie mili i wspierający. Taki obraz pozwoli myśleć niektórym, że w obozach koncentracyjnych nie było tak źle. Otóż było bardzo bardo źle. Co do zachowania nastolatek jeszcze w domu nie mam zastrzeżeń - mogły się tak zachowywać bo rodzice sporo przed nimi ukrywali a one mogły nie rozumieć co się dzieje.

coma83

I takie sytuacje również miały miejsce. "Lekkie" obozy występowały i potwierdzają to filmy, relacje ludzi, literatura. Nie wiem dlaczego obraz obozu ograniczyliśmy tylko do miejsca rzezi . Nie wybielam tutaj nic i nie tłumaczę . Zwracam uwagę na inne aspekty jakie miały miejsce w IIWŚ. A i tak zapewne jeszcze wszystkiego nie wiemy ... . W filmie jest mowa o Bergen-Belsen . Ten obóz był podzielony na kilka sekcji . Obie dziewczyny zostały tam umieszczone niestety w innych częściach. I to było bardzo widoczne w tej adaptacji. Anna trafiła do tego w którym było "bardzo, bardzo źle", Hannie - była w łagodniejszym ( możliwe, że pobytowy w którym ludzie byli przeznaczani do ewentualnej wymiany, nikt z więźniów tam nie pracował ).

ocenił(a) film na 4
Idgam

Serio

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones