PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 467
ocen
7,3 10 1 90467
7,3 30
ocen krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

Chyba najlepszy film o tematyce sportowej jaki widziałem. Było w nim wszystko...dużo
sarkazmu, inteligentnych dialogów, metafor oraz genialna gra Brada Pitta. Film podkreśla
wartości własnych przekonań, dążenia do celu, unikania materializmu, wiary, nadzieji.

ocenił(a) film na 8
Akbar9999

Uważam, że nieco przesadziłeś nazywając go najlepszym filmem o tematyce sportowej. Wystarczy wspomnieć Wściekłego Byka, Rocky'ego.

woj110

Może miał na myśli najlepszy film o tematyce sportowej od strony innej niż gracz/uczestnik?

ocenił(a) film na 8
solberg

No to nie będę się sprzeczać. W takiej kategorii nie przypominam sobie akurat żadnego wybitnego konkurenta.

woj110

JA się nie sprzeczam ;) Podejrzewam tylko co Akbar mógł mieć na myśli. A film godny uwagi i to bardzo.

ocenił(a) film na 10
woj110

Dla mnie rocky był ok, ale za bardzo przecukrzony...zbyt przewidywalny i skierowany do masówki. Natomiast Moneyball pokazuje prawdziwe obliczę sportu, życia menagera i rozterki zawodników. Mimo, że nigdy nie interesowałem się baseballem to teraz bardzo chętnie bym zobaczył mecze, czy to w tv czy na stadionie. Widać w filmie też walkę sportu z pieniędzmi...coś jak obecna rywalizacja United i City. W dodatku film ma zaskakujące jak dla mnie zakończenie. W filmach sportowych jakie widziałem dotychczas zawsze jest happy end, drużyna bohatera wygrywa po zaciętej końcówce a w moneyball było inaczej. Nie widziałem dotychczas tak "głębokiego" i skłaniającego do przemyśleń filmu w tym gatunku.

ocenił(a) film na 8
Akbar9999

A Wściekłego Byka widziałeś? Moim zdaniem przebija wszystko co powstało w tematyce sportowej.

ocenił(a) film na 10
woj110

nie widziałem, ale obejrzę niedługo :)

woj110

nie nazwał bym tych filmów sportowymi, na pewno nie Wściekłego Byka, który jest biografią.

ocenił(a) film na 8
Private_Witt

Zależy jak szeroko pojmujemy termin "film sportowy". Oczywiście Wściekły Byk jest przede wszystkim dramatem biograficznym, ale do sportowych filmów też można go zaliczyć.

woj110

no właśnie problem w tym, że pojmujesz za szeroko, zdecydowanie za szeroko.

ocenił(a) film na 8
Private_Witt

AFI i IMDB zaliczają go do sportowych. Oczywiście nie musisz się z tym zgadzać, ale wiedz, że nie jestem odosobniony w swojej opinii.

ocenił(a) film na 8
Akbar9999

Kłopot z filmami o sporcie jest taki, że są zazwyczaj fabularyzowanym dokumentem o ciekawym wydarzeniu sportowym. Często twórcy ulegają pokusie sprawdzonego schematu niczym z ... Rockiego - i to mnie w nich odrzuca, ten zachwycił mnie bo wewnętrzna warstwa opowiadająca o ludziach jest inna i niewiarygodnie zagrana przez Pitta i Hilla. To jest to - sportowy film ... bez sportu.

ocenił(a) film na 10
Akbar9999

bardzo dobry, ale dużo zasługi ma w tym Brad Pitt

dupek88

dobry w film przedstawiajacy sport od kuchni.

ocenił(a) film na 10
homer87

zna ktos wiecej filmow wlasnie przedstawiajacych sport od takiej trenerskiej/menadżerskiej strony?

ocenił(a) film na 10
dupek88

generalnie zwiazanych troche z ekonomią

ocenił(a) film na 9
dupek88

Damned United

ocenił(a) film na 7
Akbar9999

chyba mnie przekonałeś ;) może się skuszę... tylko powiedz czy lekko się oglądało, czy wciąga?

ocenił(a) film na 10
wito_filmweb

Jeżeli interesujesz się sportem to na pewno Cie szybko wciągnie, a jeśli nie to po około 30 minutach przestaniesz myśleć o fejsie czy o tym co masz jutro zjeść na obiad. Zależy też czy lubisz grę Brada Pitta bo ja np jestem fanem jego aktorstwa. Do tego bardzo emocjonalna i dająca do myślenia końcówka bardzo podwyższa ocenę tego filmu.

ocenił(a) film na 8
Akbar9999

Film co najmniej dobry, to fakt, ale polecam Męską Grę jak nie widziałeś - dla mnie to jest najlepszy film w tej tematyce.

lorenzo_2

Najlepszy film o tematyce sportowej to Fever Pitch na podstawie książki Nicka Hornbiego .

ocenił(a) film na 8
Akbar9999

Popieram opinię. Może nie najlepszy, ale naprawdę bardzo, bardzo dobry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones