PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 556
ocen
7,3 10 1 90556
7,3 30
ocen krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

Film przyjemnie się ogląda ale z całym szacunkiem dla niego to chyba jednak Oskara dostać nie powinien. Przynajmniej na mnie nie wywarł aż tak znakomitego wrażenia. Chociaż patrząc z drugiej strony, skoro takie "arcydzieło" jak Jak zostać królem wybrano najlepszym filmem to właściwie żaden wybór mnie już nie zaskoczy...

ocenił(a) film na 6
Piecyk182

z punktu widzenia obywatela stanow zjednoczonych ameryki polnocnej, film oparty na prawdziwych wydarzeniach, traktujacy o ich jedynym slusznym sporcie, musial znalezc sie w gronie faworytow do tytulu najlepszego filmu roku wg. amerykanskiej akademii sztuki i wiedzy filmowej.
dla nas, nie wrazliwych na prawdziwe emocje sportowe europejczykow, moze wydawac sie ta nominacja odrobine abstrakcyjna.
film niezly, nie rozumiem troche nominacji dla nalepszego montazu i dzwieku. przy dziewczynie z tatuazem, montaz i dzwiek tego filmu prezentuje sie jak mortadela przy szynce Iberico ze specjalnie wyselekcjonowanych swin Alentejano.

ocenił(a) film na 9
swisiak

w sumie tego sportu to było tu jak kot napłakał, film o ludziach co idą pod prąd, pasji i poświeceniu

ocenił(a) film na 7
Piecyk182

zgadzam sie z Waszymi opiniami film dobry ale do oscara (moim zdaniem ) to za mało. scenariusz taki sobie gra aktorska dobra daje 7

ocenił(a) film na 6
kamaz1983

Daje 6 punktów, zapowiadał się obiecująco niestety cała ta historia zaczyna siadać mniej więcej od połowy filmu. Można było pokazać tą historię inaczej

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 6
kamaz1983

Bardziej czytelniej, zapowiadał się naprawdę obiecująco pomimo tematu, który Polaków nie dotyczy. Jak dzięki analizie i statystyce zrobić drużyne, która dochodzi do finałów rozgrywek i je wygrywa lub przegrywa. Tak mniej więcej jest do połowy filmu potem zaczyna robić się nudno... Przestaje mnie interesować co się stanie z bohaterem i drużyną

ocenił(a) film na 7
brockenmusic

według mnie konekst filmu jest inny : opowiada o człowieku który za wszelka cene chce wygrac mistrzostwo- niespełnoiny zawodnik chce wykazac sie jako menager - to wg mnie jest głównym tematem fimu - sport zawodnicy to jest sprawa drugorzedna on w filmie jest najwazniejszy

ocenił(a) film na 8
brockenmusic

Przede wszystkim to nie jest film o sporcie, a o roli pieniądza w sporcie.

natalkatusia

Ty również jesteś w błędzie. Zacytuję powyższą wypowiedź kolegi" w sumie tego sportu to było tu jak kot napłakał, film o ludziach co idą pod prąd, pasji i poświeceniu" kozodoj był najbliżej a wy wszyscy interpretujecie ten film od dupy strony.

ocenił(a) film na 8
Private_Witt

Wiesz Private_Witt nie wiem czemu sądzisz, ze posiadasz monopol na jedyną, słuszną ocenę tego filmu. Istnieje jeszcze coś takiego jak własna interpretacja i jeśli myślisz, ze tylko ta, którą ty uważasz za właściwą - jest jedyna - to wybacz, ale muszę ci to powiedzieć: NIE MASZ RACJI ;) Bynajmniej nie twierdzę, że to tylko film o pieniądzach, oczywiście jestem w stanie odnaleźć tu znaczącą rolę pasji i poświęcenia.

natalkatusia

jestem facetem ! muszę mieć rację !;p

ocenił(a) film na 9
Private_Witt

chyba lepszym slowem zamiast poświecenia, byłoby zaangażowanie,bo całkiem nieżle im się wiodło jak na męczeników

kozodoj

Whatever ;) w kazdym razie o tej pasji ładnie napisałeś, bardzo lubię baseball, często oglądam mecze MLB i uważam, że jest to piękny i wyjątkowy sport.

ocenił(a) film na 6
Private_Witt

czym ta pieknosc i wyjatkowosc sie objawia ?

ocenił(a) film na 9
swisiak

jak każdy sport wymaga pasji od zaodników, żeby osiągnąc sukces

użytkownik usunięty
Piecyk182

Oglądając ten film czułem się jakbym chodził za nimi, siedział w tym samym pomieszczeniu, jechał tym samym autem. Jakbym był świadkiem tych sytuacji. Film zasłużył na nominację. Jest świetny.

ocenił(a) film na 6
Piecyk182

Oskar ? Kompletnie się już wydurnią...

ocenił(a) film na 7
misior823

nie zgodze sie :) według mniue Jonah Hill gra tam naprawde swietnie i ta nominacja Mu sie nalezała

ocenił(a) film na 7
kamaz1983

i tylko jemu

kamaz1983

nie wiem czy ja mam tylko jakieś takie wrażenie ale w tym roku jakieś takie cienkie są te filmy na Oscary.....w sumie to ''Służąc'' takie nawet niezłe są a tak to kiła z czasem wojny na czele konik konik blble kino familijne

suseczek

i dziewczyna z tatuazem tez a fajna a tak to nuuuuuuuuuda

ocenił(a) film na 7
suseczek

mi sie dziewczyna nie podobała wole szwedzka wersje i craiga w innych rolach :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
malin1976

nom jakos tak kinematografia upada chyba a filmy animowane tez cienizna panda nawet gfajna ale nie na oskara

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones