PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490838}
7,3 90 562
oceny
7,3 10 1 90562
7,3 30
ocen krytyków
Moneyball
powrót do forum filmu Moneyball

mogło być lepiej

ocenił(a) film na 7

w sumie to miałem trochę dylemat co do oceny, więc przemyślałem to wracając z kina. Z jednej strony dość nudnawa fabuła, prowadzona w ślamazarny sposób, która dla kogoś kto nie lubi/nie zna się na baseballu byłaby jeszcze bardziej ciężka do strawienia, ale z drugiej strony bardzo fajna gra aktorska. Brad na serio bardzo dobrze zagrał, podobało mi się jak rzucał krzesłami. Jonah Hill, tak samo - bardzo pasuje do tej roli i jego kariera rozwija się w bardzo dobrym kierunku, oby tak dalej, więc mimo, że film raczej taki średni to na pewno wnosi coś ta rola do jego kariery. I myślałem sobie nad tym balansem (w tym przypadku jego brak) pomiędzy świetną grą aktorską, a interesującą fabułą no i niestety doszedłem do wniosku, że sama gra aktorska nie wystarczy, żeby dać dobrą ocenę, bo raz to prawie przysnąłem na tym filmie... 6/10

ocenił(a) film na 7
Dziarski93

aha i jeszcze fakt, że film jest taki długi tylko pogarsza sprawę...

użytkownik usunięty
Dziarski93

2 godziny i 13 minut to długi film?

ocenił(a) film na 7

w porównaniu do standardowych 90minut tak. Oczywiście tylko w przypadku nudnych i ślamazarnych filmów takich jak ten, bo np takiego Władcy Pierścieni się nie odczuwa, że trwa 9 godzin, bo to wciąga. A ten film też ma szanse Cię wciągnąć, ale musiałbyś być dużym fanem baseballa, bo w innym wypadku nie jest to aż tak interesujące

użytkownik usunięty
Dziarski93

Mi się film podobał, ale zgadzam się, że jeśli kogoś nie kręcą filmy, w których większość akcji przekazana jest w postaci dialogów, to może się nudzić. Jednym z minusów tego filmu jest dla mnie brak muzyki, która w takim "The Social Network" z filmu przegadanego robiła dobrą rozrywkę.

Dziarski93

Słyszałem, że to dobry film nawet ma szanse powalczyć o Oscary.

ocenił(a) film na 7
Van_De_Camp

tylko w Ameryce xd
w tym roku widziałem wiele filmów w kinie i na serio są filmy godne uwagi. Mimo, że film był nie najgorszy na o Oscara moim zdaniem nie zasłużył

użytkownik usunięty
Van_De_Camp

Nominacje należą się za rolę Brada Pitta i scenariusz, ale wątpie, by któraś z nich zamieniła się na statuetkę.

ocenił(a) film na 7

tak, rola Pitta zdecydowanie, jak pisałem w pierwszym poście na serio dobrze zagrał. Ale nic więcej nie zasłużyło nawet na nominację, moim zdaniem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones