PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759367}
6,6 86 015
ocen
6,6 10 1 86015
7,8 45
ocen krytyków
Moonlight
powrót do forum filmu Moonlight

Nudny gniot

ocenił(a) film na 3

Przez tego gniota straciłem resztki wiary w to że Oskary przyznawane sa dobrym filmom. Jak można było nagrodzić ten film jak najlepszy w 2016. Film jest dokładny do bólu, czasem sprawia wrażenie dokumentu. Aktorzy grają dobrze to co mają zagrać. Natomiast film jest do bólu nudny. Ciągnie się jak flaki z olejem. W sumie to mógłby trwać pół godziny i opowiedzieć wszystko co ma do opowiedzenia. Kiepska muzyka. Słabizna .

ChrisKrasz

Myślę, że Amerykanie uwielbiają pokazywać, jak bardzo tolerancyjni są, co z jednej strony jest w sumie dobre, ale cóż, to tylko moje przypuszczenia. A osobiście uważam, że w tym roku znalazły się o wiele lepsze produkcje, które zasługiwały na nagrodę.

ocenił(a) film na 3
weron_ikk45

Masz sto procent racji. Było wiele lepszych filmów które nawet nie zostały nominowane. Co do tolerancji. W USA w ogóle nie ma co mówić o tolerancji wobec czarnych. Doszło do tego że to oni powinni zacząć tolerować białych. Na każdym kroku można spotkać czarnych rasistów. Niemniej jednak w filmie Moonlight nie ma nic do tolerowania. Jest zwyczajnie paskudny. Gdyby nie Oskar to bym go wyłączył po 20 minutach ze stwierdzeniem że chała i zapomniał ze straciłem 20 minut. Skoro jednak dostał Oskara za najlepszy film, to ..... cos jest bardzo nie tak.

ChrisKrasz

Nigdy nie byłam w Ameryce więc nie wiem dokładnie jak to z tymi czarnymi jest, lecz to dalej nie zmienia faktu, że ten film nie powinien dostać Oscara.

ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

"Gniot" - to tylko obelga.
"Dokładny do bólu" - a miał być jaki? Niedokładny? Niewyraźny? Zamglony?
Oscary to nie jest dobry wyznacznik jakości filmu. Urodziłeś się koło 2015, że w 2016 dopiero się orientujesz, na której jesteś planecie?
Co jest złego w sprawianiu wrażenia dokumentu?
Jest nudny czy Ciebie nie interesuje? Czy masz nudnomierz, którym moglibyśmy przeanalizować, w jakim filmie akcji jest więcej, w jakim mniej - obiektywnie? Jeśli opierasz się na wrażeniu, to może oglądaj po prostu filmy akcji.

Gdyby filmy były tylko od opowiadania jakiejś historii, to nie musiałby trwać pół godziny, bylibyśmy w stanie ogarnąć treść skrótu dwuminutowego. Tu ktoś kogoś wychowuje, ktoś prochy sprzedaje, ktoś kupuje, ktoś dorasta, całują się, spotykają po latach. Banalny opis zdarzeń trwa może dwie minuty, ale widzisz, filmy to nie tylko banalna seria zdarzeń. Są cenne ze względu na sposób obrazowania zdarzeń, a to już wymaga czasu. :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
ChrisKrasz

Rozumiem, że w ciągu paru godzin zmieniłeś zdanie co do tego, czy forum służy wyrażaniu opinii? :D

Obelgi, obelgi, a tekstu merytorycznego trudno u Ciebie szukać. Jeszcze zerknę, może gdzieś będzie.

użytkownik usunięty
hyrkan

"Są cenne ze względu na sposób obrazowania zdarzeń..."
Pięknie napisane :D

ocenił(a) film na 7

Dziękuję. Chciałbym Ci odpowiedzieć podobnie miłym słowem, a mogę tylko podobnym uśmiechem
:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones