PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759367}
6,6 85 987
ocen
6,6 10 1 85987
7,8 45
ocen krytyków
Moonlight
powrót do forum filmu Moonlight

A przynajmniej trailer na to wskazuje, mam nadzieję że Oscary go docenią bardziej niż Carol rok temu.

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Trailer oglądało się przyjemnie, ale jak zobaczyłem wątek gejowski, to zwątpiłem. Z bólem serca to mówię, ale jednak nie czekam.

ocenił(a) film na 8
TheSakuy

? Zwątpiłeś z racji na wątek gejowski? Oj jak ja gardzę ludźmi twojego pokroju.

ocenił(a) film na 7
InherentSkin

Gardzisz mną, bo zwątpiłem w film ze względu na wątek gejowski ? Oj jak ja gardzę ludźmi twojego pokroju.

ocenił(a) film na 9
TheSakuy

Różnica jest taka, że bycie gejem nie świadczy o wartości człowieka, a bycie homofobem świadczy jak najbardziej. O braku wartości.

ocenił(a) film na 7
smolki5

To, że nie podoba mi się wątek gejowski w filmach, nie znaczy, że jestem homofobem.

TheSakuy

Tak, jesteś

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

A jak nie podobają mi się w filmach patetyczne dialogi to kim jestem? Dialogofobem?

Lukasz_Broda

patetyczne dialogi kontra watęk gejowski...no rzeczywiscie trudny wybór

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

A co? On nie napisał że nie lubi gejów i nimi gardzi tylko że nie lubi wątków homoseksualnych w filmach. Ja nie lubię patetycznych dialogów. Obydwoje wspominaliśmy tylko o aspektach filmowych. Mamy takie prawo i proszę to uszanować jeśli zresztą wymaga się tolerancji od innych.

Lukasz_Broda

a co maja patentyczne dialogi do watków jakichkolwiek? to zupelnie co innego...tematyka filmu a rodzaj dialogu .Normalny czlowiek nie porównuje takich rzeczy. ja nie lubię patentycznej muzyki i zwolnien .ale bedę musiala obejrzec film ,zeby stwierdzic ze takowe byly. Ty z gory nie ogladasz filmów o tematyce gejowskiej bo nie ...jak maly bachor .skąd wiesz ,ze w jakims filmie
beda patetyczne dialogi,co ?porównanie z dupy

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

"Ty z góry nie ogladasz filmów o tematyce gejowskiej bo nie"

Gdzie to napisałem że nie oglądam ? Aha stanąłem w obronie tego kolesia więc z góry wiadomo że jestem homofobem i nie lubię takich filmów.

I widać czepiasz się drobnostek ale ok. To niech będzie że nie lubię np. filmów azjatyckich. Czyli jestem rasistą.

Lukasz_Broda

Tak tylko napisałam,czepiasz sie glupot bo napisałam prawdę,a nie drobnostkę jak ci sie wydaje.To co piszesz nie ma sensu.

Nie lubienie filmów azjatyckich czyni cie rasista? Nie.Znaczy, zalezy z jakich powodów

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

Mogę nie lubić filmów azjatyckich od tak. Bo po prostu mi się nie podobają.
Tak samo ten koleś może nie lubić filmów o tematyce homoseksualnej. Tak po prostu.

Lukasz_Broda

Nie widzisz róznicy miedzy specjalnym omijaniem filmow tylko dlatego bo sa o gejach(ze względu na tematykę) a omijaniem konkretnej,specyficznej kinematografii bo ci nie przypadła do gustu(na przyklad z powodu aktorstwa?)

ocenił(a) film na 9
Justyna_0288

Ten facet napisał że nie lubi filmów o tematyce homoseksualnej. Nigdzie nie napisał że brzydzą go geje czy tam lesbijki. Po prostu nie lubi tej tematyki i tyle. Tak samo jak można nie lubić filmów o chorych na AIDS ale nie oznacza to że się nie szanuje takich ludzi.

Lukasz_Broda

Oczywiscie, ze mogą nie lubic. Ale to niedojrzali i glupi ludzie, jezli rezygnuja z filmu bo jest o gejach albo co lepsze o chorych na aids. Blazenada. Jaka wrazliwosc ,ale brutalne filmy to oglada sie masowo,nie?

Justyna_0288

Ale kim Ty jesteś by mówić ludziom co mogą a czego nie ? Gdzie twoja tolerancja ? Nie masz jej >?

Wymagasz tolerancjo od innych, sama jej nie okazując? Przecież to zwykła kpina. Rozumujesz takim samym tokiem jak obrońcy czarnych w filmach:

Przykład; Wszyscy są głęboko zdegustowani jak obsada filmu jest zbyt biała, jednak nikt nie jest zdegustowany gdy obsada filmu jest zbyt czarna. - rozumujesz w identyczny sposób, czyli jesteś nietolerancyjna na poglądy innych osób, które dodatkowo nikogo do robienia krzywd nie namawiają.

Yamato_filmaniak

A czy ja komus zabraniam czegokolwiek i mowie co ma robic? Nie rozbrajaj sie..Po prostu mnie to smieszy i mowie to prosto z mostu. Nie ogladanie filmu ,bo jest tam gej lub chory na aids lub Bambi mnie rozbraja.Z pogladami to nie ma nic wspolnego

Justyna_0288

Ma, bo masz problem że ktoś ma jakiś powód dla którego tego filmu nie ogląda. Jak nie oglądałem filmu o N.W.A straight outta compton bo jest zbyt przerysowany i nie jest obiektywny.

Nie każdy lubi w filmie wątki gejowskie, i Tobie nic do tego. To nie świadczy o wartości człowieka, czyny o tym świadczą. Człowiek nie jest zobowiązany lubić tego jest jest w modzie lub w dobrym guście. Nie mam obowiązku lubić aktora\aktorkę za ich kolor skóry. Nie powinno się przyznawać nagrody filmowej tylko za tematykę jaką podejmuje film.

Yamato_filmaniak

Nie powinno się przyznawać nagrody filmowej tylko za tematykę jaką podejmuje film.? A kto mówi ,ze tak jest ? Ty? Uwazasz,ze ten film zbiera laury bo jest o homo? Puknij sie w leb.


. Jak nie oglądałem filmu o N.W.A straight outta compton bo jest zbyt przerysowany i nie jest obiektywny. - A skad wiesz ,ze jest zbyt przerysowany i obiektywny? Takie rzeczy mozna stwierdzic po obejrzeniu filmu

Justyna_0288

Nie, takie rzeczy można stwierdzić po opiniach i recenzji.

A co do nagród. Film Ida dostał Oskara bo tematyka była o zawsze pokrzywdzonych Żydach. Kolejny film który dostał Oskara za tematykę: Zniewolony, oczywiście o niewolnikach murzyńskich, plus Oskara dla drugoplanowej aktorki która na to nie zasługiwała. Django za scenariusz o niewolniku który walczy z rasistowskimi białymi! HA

Z polskich filmów jakoś nikt nie docenił Róży który gniecie Idę. Wołynia nikt nie doceni jak Idę, bo nie mówi o tematyce Żydowskiej.

Filmy o kontrowersyjnej tematyce mają zawsze wysokie szanse na Oskary i inne nagrody. Jak tego nie widzisz, to znaczy że nie mamy o czym rozmawiać. Ale te filmu muszą reprezentować poglądy Hollywood.

Yamato_filmaniak

Dobrze,ze chociaz przyznales mi racje co do tego, ze ci którzy nie ogladaja filmów o homo to homofobi

ocenił(a) film na 8
Justyna_0288

Nie każdy musi lubić filmy o homoseksualistach tak samo nie każdy musi lubić filmy o heteroseksualistach co nie oznacza że siebie wzajemnie nie sznujemy. Każdy ma swoją wrażliwość i być może nie jest wstanie zrozumieć miłości dwóch mężczyzn lub kobiet przez to podświadomie (bardzo często nie celowo) mu się takie filmy poprostu nie podobają) Ja osobiście nie mam z tym problemu i filmy z wątkami homoseksualnymi są moim zdaniem niejednokrotnie bardzo dobre ale wiem też że ludzie są tak emocjonalnie ukształtowani i podświadomie nie rozumieją homoseksualnych zachowań co nie czyni ich homofobami

ocenił(a) film na 6
Justyna_0288

Wypowiedź na zasadzie, jak ktoś nie lubi filmu o homo, to homofob, a jak ktoś lubi, to homoseksualista. W obu wypadkach stwierdzenie równie trafne...

użytkownik usunięty
Justyna_0288

TheSakuy: "To, że nie podoba mi się wątek gejowski w filmach, nie znaczy, że jestem homofobem."

Justyna_0288: "Tak, jesteś"

Kobieto, współczuję ci hipokryzji i ignorancji. Reszta dyskusji z twojej strony to czysta błazenada.

Takie Justynki to typowy skutek uboczny dzisiejszego świata. Aż żal patrzeć co propaganda robi z ludźmi.

Jak mozna bedac TOLERANCYJNYM, normalnym otwartym na innych ,dla innych milym czlowiekiem nie ogladac takowych filmów bo nie podoba mu sie watek gejowski w filmach? Wy jestescie hipokrytami i ignorantami. I homofobami. Przykro mi.
Dobrze,ze tolerujecie przemoc w filmach,gwalty, morderstwa,krew ,brutalnosc. Wielu ze wzgledu na to je oglada. Jak sie zwróci uwage, ze jest za duzo tego typu rzeczy w filmach wspolczesnych , to pojawiaja sie "wyjasnienia" i wyśmiewanie, ze takie czasy. Ale dwoch facetów sie caluje? Nie no, masakra lepiej jakby jeden drugiemu odrąbał glowe. To bylby czad.
Zrozum, ze zyjemy w XXI wieku i watki gejowskie beda sie pojawiac czesciej bo ludzie maja takie prawo.To nie lata 70 . Nie chcesz nie ogladaj ,ale to nie znaczy, ze nie jesteś homofobem. Wspolczuje hipokryzji i ignorancji. Jakoś nie widzę na forach tematów o narzekaniu na wypruwanie flaków i krew. Ale to takie modne narzekać na pedałów, nie? Bo wtedy jestes menczyznom. Az przykro patrzec co Pisowska propaganda robi z ludzmi.

Poza tym, Moonlight nie jest filmem stricte gejowskim i pieprzenie bo gdzies tam cos mignęlo jest po prostu smieszne. To wasze wieczne narzekanie, jakos na Carol nie widać ze panowie byli tacy przejeci lesbami

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Domyślam się że uważasz się za osobę o szerokich horyzontach, wolną i oświeconą. Jednocześnie z góry osądzasz czyjeś predyspozycje - co świadczy o ograniczoności. Ktoś ci mówi że widzi przed sobą czerwoną literę A, ty znajdując się kilometry dalej wciskasz mu że patrzy na zielone zero. Oskarżasz autorów wszystkich niepasujących ci postów o homofobię - jak to świadczy o tobie? Nie wierzę że robisz to w jakimś dobrym celu, by uczynić świat lepszym. Ty napadasz na rozmówców.
Jeśli możesz, odpowiedz na pytanie: czy satysfakcjonuje cię ilość informacji w dzisiejszym świecie na temat czyichś odmiennych orientacji seksualnych? A może chciałabyś ich jeszcze więcej? Ile można wałkować w kółko tematy typu: bo jakiś facet lubi ujeżdżać innego faceta? Ile można wiecznie "oswajać" z tym tematem dorosłych, świadomych ludzi? Ludzie wiedzą czym jest homoseksualizm, ale geje i lesbijki do porzygu będą podbijać swoje krzyki i domagać się uwagi. Po co? Tego nie wie nikt..
Homoseksualiści to często najwięksi zboczeńcy, tak jak Murzyni to często więksi rasiści niż "białasy". W jakim ty świecie żyjesz że tego nie widzisz, propaganda zaślepiła cię całkowicie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Justyna_0288

Tak jak myślałem, dyskusja z tobą jest bezcelowa. Przestałem czytać po zwrocie "polaczku", zapewne rodacy są dla ciebie bardziej godni pogardy niż wojujący homoseksualiści made in USA. Ty wyraźnie aż pałasz nienawiścią do innych ludzi. Napisałaś że prowadzisz pozytywne życie - nie wierzę w to. Człowiek, który odnosi się z taką nienawiścią i pogardą do innych ludzi jak ty to robisz, nie może być pozytywny, może co najwyżej stwarzać pozory i maskować się przed bliskimi. Po poziomie twoich wypowiedzi, a właściwie jego braku można śmiało stwierdzić że nie zależy ci na dyskusji, wymianie zdań, nawet nawróceniu kogoś - jak już wspomniałem, napadasz na rozmówców, krzyczysz, osądzasz, jesteś chamska i grasz pannę wszechwiedzącą i oświeconą. Paskudny typ człowieka.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Justyna_0288

Jeszcze jedno. Absurd twojego posta nasuwa myśl że najprawdopodobniej jakiś mężczyzna bardzo mocno cię kiedyś skrzywdził. Albo trafiałaś często na złych facetów. Sama wiesz ile może być w tym prawdy, ale powiem ci tyle - homoseksualiści nie są lepszymi partnerami dla siebie od małżeństw hetero. Gorszymi też nie. Ludzie są dla siebie dobrzy, kochani lub mogą być najgorszymi potworami - bez względu na orientację.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Justyna_0288

:) to już nawet nie jest żenujące. Jesteś po prostu zabawna :) Z uśmiechem na twarzy można czytać posty obrońców homo takich jak ty i odetchnąć z ulgą że człowiek nie dał się ogłupić propagandzie. Warcz i krzycz dalej, to na pewno uczyni twoje życie jak to określiłaś - pozytywnym ;)

Zabawny i zenujacy zarazem to byl twoj portret psychologiczny post wczesniej. Śmiejemy sie do rozpuku. Idz lepiej hipokryto szanujacy WSZYSTKICH polaków bronić gwalcicieli. To nie sa pederasci i zboczency. Tylko biedni chlopcy, ktorzy nie mieli gdzie umoczyc. Biedactwa. Ale to hetero ,to moga .A ty obrazasz tylko gejów - amerykanów. co nie?

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Ahh te 29 letnie panny z lutego.. Portretów psychologicznych ty już wystarczająco się naprodukowałaś w tym temacie. Kilka osób już ochrzciłaś mianem homofobów. Ale mniejsza z tym, i tak nie dostrzeżesz swoich błędów. Do tego zaczynasz bełkotać o obronie gwałcicieli - śmiech na sali :) może ty zaczniesz ich bronić? Tak zaciekłą obrończynią homoseksualistów z pewnością byliby zachwyceni ;)

Nie jestem z rocznika 88 ani nie urodzilam sie w lutym. Liczby te nie maja nic wspolnego z data mojego urodzenia. Ale plyciutkim ludzikom ktorzy potrzebuja wyciagac wnioski z byle czego -wystarczy :)

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Chciałem nieco rozluźnić atmosferę liczbową zgadywanką, z nadzieją że trafię. Mój błąd.. ale przynajmniej możesz się na legalu ze mnie ponabijać ;)

"zapewne rodacy są dla ciebie bardziej godni pogardy niż wojujący homoseksualiści made in USA. Ty wyraźnie aż pałasz nienawiścią do innych ludzi".- czujesz co smierdzacego w tym zdaniu? Rozumiem ze ty do wszystkich gejów w tym takze polaków nie czujesz pogardy co nam tu dajesz odczuc przez kilka godzin... a moje polaczek do ciebie to inwektywa do WSZYSTKICH Polaków?Odniesiesz sie do tego.jasnie panie? Czy nie umiesz czytac ze zrozumieniem?

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Przeczytaj kilka razy naszą dyskusję, to może zobaczysz że to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie masz argumentów, obrażasz i osądzasz rozmówców.. do tego swoje wady zaczynasz przypisywać mnie. Sory, w odbijanie piłeczki bawić się z tobą nie będę, Justynko.

Nie obrazilam rozmówcy ani razu wczesniej rozmawiajac z tamtymi ludzmi. Tylko ze to glupota i niedojrzalosć z ich strony .Sam obrazasz ludzi, swoich rodaków -homoseksualistów i myslisz ze jestes lepszy. Nie, jestes hipokrytą. I homofobem.i TAK, DEBILEM. Wiec przestan WCHODZIC na strony filmów o gejach i pierdzielić , ze takowe filmy są i nie bedziecie ich ogladac,.Kogo to obchodzi? Masz tak nudne zycie prowokatorze?

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Kiedy obraziłem swoich rodaków? Nazwałaś mnie "polaczkiem", to chyba świadczy o twojej pogardzie, czyż nie?
Kiedy napisałem że jestem lepszy?
Na jakiej podstawie osądzasz mnie jako homofoba?
Nie dbam o twoje próby obrażenia mnie, ale dlaczego to robisz?
Kiedy napisałem coś w stylu jak to stwierdziłaś "pierdzielenia ze takowe filmy są i nie bedziecie ich ogladac"?

Cytaty proszę.

Dostajesz wycisk od ludzi w temacie i prosisz o więcej. Kto tu jest prowokatorem, prowadzącym nudne życie? Nie musisz odpowiadać, to pytanie retoryczne.

Obrazasz homoseksualistów,wyrazasz sie o nich pogardlwie czyli masz na mysli tez naszych rodaków, nazywajac ich m,in zboczencami. Ja nazwałam ciebie polaczkiem, to wmawiasz mi, ze to dla mnie"zapewne rodacy są bardziej godni pogardy niż wojujący homoseksualiści".. Nie no lepiej pogardzac wszystkich homo , niz jednostki uwazajace sie nadludzi.
Kiedy napisałem że jestem lepszy?. Tak. wynika z twoich wypowiedzi, uwzasz się za kogos lepszego bo jestes hetero i pogardzasz ludzmi z inna orientacją.
Na jakiej podstawie osądzasz mnie jako homofoba? Prosze cie ..powaznie? Przeczytaj na glos nauczycielce swoje posty , wytlumaczy ci.
Moje Próby obrazania ciebie?

Kobieto, współczuję ci hipokryzji i ignorancji. Reszta dyskusji z twojej strony to czysta błazenada.

Takie Justynki to typowy skutek uboczny dzisiejszego świata. Aż żal patrzeć co propaganda robi z ludźmi.

W 1 twoim poscie juz mnie obraziles,jak ja nikogo wczesniej i ciagle bedziesz rznal niewiniatko?


Nie dostałam wycisku od zadnego z was, skarbenko. Jestescie na to za slabi, Zeby dac mi wycisk potrzeba kogos wiecej niz szczekajacych piesków. Nie dowartosciowuj sie.KTóry facet hetero spedza tyle czasu na forach o filmach GEJOWSKICH?Przywoluje kogos , zawraca dupe i próbuje dyskutowac na tematy o jakich nie ma pojecia uwazajac ze ma cos na ten temat do powiedzenia?Znajdz sobie inne zajecie , skoro masz tak nudne zycie ,ze gledzisz o sprawach ktorymi pogardzasz i na dodatek pedałów. Czy twoi znajomi o tym wiedzA?

użytkownik usunięty
Justyna_0288

Tak jak się spodziewałem, nic nie udowodniłaś. Na część pytań praktycznie rzecz biorąc nie otrzymałem odpowiedzi, reszta to twoje domysły lub przeinaczanie faktów, nie wykluczam że robisz to celowo.
Najzabawniejsze jest to że praktycznie każdy zarzut jaki przypisujesz mi - prezentujesz ty sama :) dowody na to są powyżej, świadczą o tym twoje własne posty, nie tylko w rozmowie ze mną.

Absurdalne osądy z twojej strony:

TheSakuy: "To, że nie podoba mi się wątek gejowski w filmach, nie znaczy, że jestem homofobem."

Justyna_0288: "Tak, jesteś"
Brak podstaw z twojej strony do takich twierdzeń.

Przykład twojego chorobliwego bełkotu:
:Zboczencami to mogą być /sa GWALCICIELE - HETEROSEKSUALISCI KTORYCH TAK POPIERASZ kretynie, bo jakos nie slychac zeby sie geje gwalcili.A kto wykorzystruje biedne kobiety? Pedały? Wiec zamiast pieprzyc o zboczencach, 2 ludzi ktorzy sie kochaja. spojrz na swoich kolegów hetero, bo to nie geje gwalca kobiety, ale przeciez dla ciebie gwalt na kobiecie to nic zlego"
Oczywiście, ty wiesz lepiej kto kogo gwałci, kto co myśli... wzbudzasz litość :)

Próby prowokacji:
"A ja mysle ze jakis chlopak sie odwrócil od ciebie i masz teraz zjarana psyche.Nie martw sie, znajdziesz jeszcze szczescie w zyciu. Geje tez tworza udane zwiazki, to nie tylko niewyzyci zboczency. A ty jestes taki wrazliwy"

Gardzenie polakami, tworzenie bezsensownych i nic nie wnoszących do dyskusji pojęć:
"A w polsce dochodzi rocznie do 70 tysgwaltów..Moze sie tym zajmij polaczku?"
"Nie osmieszaj sie,polaczku"

Oczywiście że dostałaś pocisk, tyle że jesteś zbyt dumna by to przyznać, zresztą wyraźnie widać po tonie wypowiedzi że mamy do czynienia z histeryczką. Pieprzysz głupoty na prawo i lewo aż miło, pogrążasz się z posta na post coraz bardziej. Twoje odpisy są chamskie i chaotyczne. Do tego objawy jakiejś hmm.. manii prześladowczej? "Jesteście na to za słabi" ahh, wszyscy się na biedną Justynkę rzucili.. bo gdyby Justysia głupot nie wypisywała, to i tematu by nie było ;)
"Zeby dac mi wycisk potrzeba kogos wiecej niz szczekajacych piesków." - owszem, zgodzę się. Pomijając fakt że niesfornym szczeniaczkiem w dyskusji jesteś ty sama, faktycznie przydałby ci się ktoś więcej. Może mężczyzna? Prawdziwy, nie urojony? Bo staropanieństwo wyraźnie ci nie służy :)

ocenił(a) film na 7
damiansport1

Film o czarnych gejach - oscar w kieszeni ;) Jak by jeszcze to był romans czarnego z żydem to by dostał ten film wszystkie oscary :P

txxy_2

Serio? Czemu więc tutaj coś brakuj oscarowych filmów:

https://en.wikipedia.org/wiki/Category:African-American_LGBT-related_films

ocenił(a) film na 9
txxy_2

Tak jak faworyt z 2007 "Brokeback Mountain".

Lukasz_Broda

Z 2006, jeśli już.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

"Mylić się jest rzeczą ludzką"

damiansport1

Moim zdaniem Carol było strasznie nudne. Scenarzysta zawalił sprawę, bo sam temat miał potencjał. Jedyne co mi się w tym filmie podobało to kostiumy i gra aktorska. Carol nie stoi koło "bardzo dobrych" filmów, więc nawet nominacja by była przesadą. To już zdecydowanie lepszy o tej tematyce z tamtego roku była "Dziewczyna z portretu", a również nominacji do Oscara nie otrzymała.
Co do Moonlight to się ciekawie zapowiada, jednak obawiam się, że temat może mnie przerosnąć. Nie jestem homofobem, ani rasistką. Interesuje mnie środowisko LGBT, często oglądam filmy o tej tematyce. Do czarnoskórych też nic nie mam, tacy sami ludzie jak my. Jednak w połaczeniu, może się to okazać zbyt dużym COMBO, zwłaszcza jeśli człowiek sie wychowuje w tak nietolerancyjnym i jednolitym państwie jak Polska. Choć z drugiej strony patrząc na to, dokąd np Niemcy zaprowadziła tolerancja (czyt ciągłe ataki terrorystów islamskich), przynajmniej mogę się czuć bezpiecznie w tym ksenofobicznym kraju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones