PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=806}
6,8 32 193
oceny
6,8 10 1 32193
4,9 10
ocen krytyków
Moonraker
powrót do forum filmu Moonraker

To wcale nie jest taki okropny film, jakim chcą widzieć go niektórzy. Mało tego, to najciekawszy obraz wyreżyserowany przez pana Gilberta, ciekawszy i bardziej dynamiczny niż Szpieg, który mnie kochał. Fakt, humoru jest tu bardzo dużo, ale też jest to humor wcale nie niskich lotów, a Moore pokazuje tutaj klasę i swoisty arystokratyczny wdzięk. Postać głównego złoczyńcy też jest o wiele lepsza od niemrawego poprzednika (Curt Jurgens). Michael Lonsdale gra tak, że naprawdę można uwierzyć w jego szaleńczy plan holocaustu na rasie ludzkiej. Dziewczyna może nieco mniej urodziwa, ale aktorsko i tak dużo lepsza od Bach, ale są gusta i guściki. Scen akcji jest tu bardzo dużo, ale są zrealizowane naprawdę z wielkim rozmachem (tak się kręci takie sceny panie Hamilton!). Jest też Moonraker chyba rekordzistą jeśli chodzi o zmianę lokalizacji (przynajmniej w ówczesnych czasach). Jest Kalifornia, Wenecja, Rio, dorzecze Amazonki, no i Kosmos. Minusem jest właśnie akcja w kosmosie, nieco naciągana i na siłę wydłużona. Poza tym sama likwidacja Draxa przyszła Bondowi zbyt łatwo, a taki złoczyńca zasłużył na ciekawsze rozwiązanie. Sama konstrukcja filmu to taka ulepszona wersja Szpiega, który mnie kochał; dla mnie jednak ciekawsza. Jak oceniłem Tylko dla Twoich Oczu na 5, tak tutaj daję rzetelne 4.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones