PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=806}
6,8 32 145
ocen
6,8 10 1 32145
4,9 10
ocen krytyków
Moonraker
powrót do forum filmu Moonraker

Rewelacyjny 9/10

ocenił(a) film na 9

W związku z tym, że zazwyczaj wypowiadając słowo Moonraker" spotykam się z opiniami niezbyt
pochlebnymi, postanowiłem wyrazić swoje, o tym filmie filmie zdanie. Uważam, że film jest
absolutnie rewelacyjny! Po pierwsze, pokusiłbym się o stwierdzenie, że może nawet posłużyć
jako swego rodzaju "pomnik historii", ponieważ można się doszukać odniesień do ważnych
wydarzeń, którymi wtedy żył cały świat, a przynajmniej jego połowa. Po drugie, jest to
kwintesencja tego, czego można się spodziewać po obejrzeniu wcześniejszych części. Jest
typowy dla 007 żart, są "nowinki" techniczne, jest akcja, romans, fenomenalny Roger Moore (za
grę twarzą powinien dostać Oskara!) i można by tak jeszcze... Po trzecie, co mnie urzekło -
chciałbym mieć taką fantazję, taki odlot jak ludzie, którzy stworzyli ten film. Kto w dzisiejszych
czasach ma takie "jazdy"? I tak sobie myślę, jak bym się czuł w roku 1979 siedząc w kinie właśnie na tej producji... Napewno byłbym pod ogromnym wrażeniem. Ostatnia rzecz, dzięki której pewnie
wrócę jeszcze z "n" razy do tej pozycji, to zdanie kończące film :) Gorąco polecam!!

ocenił(a) film na 10
kielonos

Masz rację, super film!

ocenił(a) film na 6
kielonos

W sumie, to wymieniłeś typowe cechy dla filmów z Bondem ;)

ocenił(a) film na 8
kielonos

A to dobra uwaga na temat gry twarzą Rogera Moore'a. Rzeczywiście - nie musi nic mówić, a mimika wyraża wszystko. Do perfekcji to opanował. Np. ten jego nonszalancki rzut oka na coś, po czym natychmiastowy powrót spojrzenia, ale już z powagą (np. scena w helikopterze, gdy dostrzega pałac Draxa).

kielonos

Dla mnie słaby odcinek próbowałem 2x do niego podchodzić i nie dałem rady bo mnie nudził w po 20 min. 4/10

ocenił(a) film na 9
kielonos

na tych co się znają to film robi do dziś wrażenie. Już takich nie kręcą

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones