PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7910}

Morderstwo na zlecenie

Murder by Decree
6,6 1 234
oceny
6,6 10 1 1234
Morderstwo na zlecenie
powrót do forum filmu Morderstwo na zlecenie

8/10

ocenił(a) film na 8

"Murder by Decree" to klimatyczny film stworzony z wyczuciem i gracją. Plummer i Mason idealnie do siebie pasują. Londyn jest surowy i mało przyjazny. Słynna mgła i jeszcze słynniejsze paskudne ku*wy również są. Postać nieuchwytnego "Rozpruwacza" mimo, że nie gości długo na ekranie to intryguje.
"You squashed my pea."




S P O J L E R





Scena "operacji" na Mary Kelly jest koszmarnie przerażająca i jeży włosy na mosznie.

pawel_cimochowski

Miałem okazje wczoraj oglądać na TVP Kultura film przypominał mi klimatem horrory z lat 60-tych od studia Hammer, zwłaszcza sceny retrospekcji i widzę że reżyser miał już styczność w tej stylistyce :)

ocenił(a) film na 6
pawel_cimochowski

A ja mam wrażenie, że twórcy "boją" się tematu Rozpruwacza i nikt nie chce przedstawić tej historii taką, jaką była, z wytypowaniem sprawcy pod najbardziej logiczym kątem. Zawsze muszą przekombinować, a najlepiej w ogóle usunąć mordercę i zrobić jakiś duet zabójców, związek albo inne takie. Temat uważam za wciąż niewyeksploatowany w sztuce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones