PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7851}
6,4 56 108
ocen
6,4 10 1 56108
5,7 19
ocen krytyków
Mortal Kombat
powrót do forum filmu Mortal Kombat

Obejrzałam dzisiaj ten film po raz pierwszy i proszę mi powiedzieć czy to ja jestem jakaś chora na łeb czy ten film jest jakiś podżabany? Nie jestem w stanie objąć swoim mózdzkiem tego co sie stalo na ekranie. Najdziwniejszy zlepek bezsensownych postaci i wątków jaki widziałam. Jeśli ktoś potrafi to proszę niech mi wytłumaczy co sie dzialo w tym tworze i co reżyser miał na myśli. P.s Nie mialam na celu urazić fanów tego filmu, ja po prostu nie czaje bazy.

sour_vixi

Powiedzmy sobie szczerze: Mortal Kombat to film swoich czasów. Dodatkowo musisz wziąć pod uwagę to, że jest to film na podstawie pierwszej części gry komputerowej, która miała fabułę szczątkową zupełnie tak jak to co obejrzałaś.
Z resztą nie oszukujmy się - gry lat 90-tych nigdy nie stały fabułą.

Jeśli nie jesteś i nigdy nie byłaś fanką gry (lub gier z gatunku bijatyk), filmów kopanych gdzie główny nacisk kładzie się przede wszystkim na sceny pojedynków, to wcale się nie dziwię, że nie złapałaś tutaj zajawki.
Sam film broni się klimatycznymi sceneriami, z czego kilka świetnie odwzorowuje grę, paroma niezłymi pojedynkami (w tym kilka ciosów przeniesionych prosto z gry), oraz niesamowitą muzyką. Dodatkowo ten film bardzo mocno nawiązuje kilkoma wątkami do nieśmiertelnego filmu "Wejście smoka".

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem ci na czym polega fenomen marki Mortal Kombat. Zdecydowanie nie jest to seria gier, która jest skierowana dla każdego, a zwłaszcza kogoś szukającego głębi postaci, czy skomplikowanej, wielowymiarowej fabuły.

Maniek2008

Dziękuję za dorzucenie nowego punktu widzenia do mojego postrzegania tego filmu

sour_vixi

Spoko. Ja jestem fanem tej serii gier, ale jednocześnie potrafię zrozumieć kogoś zupełnie nieznającego uniwersum.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sour_vixi

w skrocie : to nie jest film dla ciebie.

Dobermann97

W skrócie. Nie trzeba być wielkim fanem danego gatunku, żeby móc docenić film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones