PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558193}

Morze Żółte

Hwang-hae
7,1 1 799
ocen
7,1 10 1 1799
Morze Żółte
powrót do forum filmu Morze Żółte

1. Kim był Choi?
2. Kim była kobieta na końcu?
3. Czemu żona zamordowanego medalisty była w firmie Kima?
4. Dlaczego w ogóle chcieli (jedna i druga mafia) zabić tego profesora-srebrnego medaliste?

ocenił(a) film na 8
agryppa

2. Kobieta na końcu to była żona głównego bohatera. Widać jednak nie ją zamordował ten rybak i była to jedna wielka pomyłka. W jednej z końcowych scena żona rozpoznała go jak wychodził z oddziału bankowego.
4. Srebrnego medalistę zabić chciał koleś w garniturze dlatego, że spał z jego żoną lub kochanką. Powtarzał to jak umierał na parkingu w firmie transportowej. Koleś z Chin dlaczego zabić chciał to nie mam pojęcia.

Ja mam takie pytanie. Dwóch gości wsadziło głównego bohatera do bagażnika potem chcieli go zabić. Nie udało się. Koleś, z łopatą spadł ale przedtem powiedział, że wizytówka zleceniodawcy jest w aucie. Na wizytówce było imię i nazwisko gościa z banu z jednej z końcowych scen. Ten gościu rozpoznał bohatera. Kim był?? Żona bohatera siedziała przy tym samym biurku ( wpłacała albo coś kupowała nie pamiętam czy był to bank czy coś innego). Kolejne pytanie to kim był gościu przesłuchiwany w piwnicy przez miejscową mafię i o czym mówił??
Cholera film zagmatwany na maksa. Trzeba będzie jeszcze raz obejrzeć.

ocenił(a) film na 6
baojang

Tak, film jest trochę zagmatwany i jak dla mnie ciężki w odbiorze. To chyba głównie przez często padające, trudne imiona i nazwiska bohaterów oraz nazwy miejsc. Chciałem zwrócić uwagę, że kobieta w banku i kobieta wysiadająca z pociągu na samym końcu to dwie różne osoby. Ta w banku to jest żona zamordowanego medalisty (ma mały, ciemny pieprzyk na nosie). Ta kobieta, która wysiadła z pociągu to jest żona głównego bohatera. Ta ostatnia scena z pociągiem to według mnie jakaś retrospekcja, albo 'wizja', wyobrażenie głównego bohatera. Raczej nie wnosi nic do fabuły.

ocenił(a) film na 7
baojang

4. Nie mam pojęcia czemu chcieli go zabić. Ale ten koleś w garniturze o którym piszesz (boss z Korei płd.) przecież on szukał zabójców profesora, była też mowa że byli oni jak bracia - wykończył przy tym kilka osób bez sensu, by było żeby miał go zabić.
Ale jeśli jest tak, że w banku to jest żona medalisty. To moja teoria jest taka że to ona zleciła zabójstwo męża żeby dostać kasę męża z banku a ten koleś z banku właśnie jej pomagał. Główny bohater spotkał się z żoną medalisty i powiedział, że dowie się prawdy więc możliwe, że też go postanowiła usunąć a koleś z banku to zlecił stąd a wizytówka.
Generalnie ciężko w azjatyckim kinie czasami rozróżnić kto jest kto wszyscy są podobni.

ocenił(a) film na 6
Rafal_film_web

dobra interpretacja, tak wlasnie bylo... zona medalisty wiedziala o romansie meza z zona tego bosa z Korei Pd i dlatego zlecila zabojstwo meza (szofer byl w zmowie z tymi dwoma na klatce schodowej dlatego zabil medaliste). No i przy okazji zebrala jego kase. Podejrzewam ze zona medalisty zlecila tez zabojstwo bohatera.
Co do ostatniej sceny, to byla zona bohatera tyle ze bo raczej iluzja niz rzeczywistosc. Jego zona byla zamordowana i dlatego do konca nosil pudelko z jej prochami. Mysle, ze to taka wizja, ze zona bohatera w koncu wrocila do kraju, no bo jej prochy znalazly sie w morzu zoltym...

ocenił(a) film na 6
Rafal_film_web

Żona medalisty wiedziała że mąż ją zdradza - wynajęła typa z banku - typ z banku poprosił kolesia żeby załatwił to dla niego(tego kolesia którego pyta się Boss z Koreii co klęczy na kolanach i się trzęsie:) - on poprzez tego grubego Myun Jung hak wynajął tych dwóch co pomagali szoferowi.
Boss z Korei z kolei też wynajął do tego szofera,ponieważ medalista sypiał z jego żoną a szofer był w zmowie z tymi dwoma :).
Myun Jung hak do zabójstwa i tak wynajął głównego bohatera.
Żona Medalisty wszystko zaplanowała - zgarnęła kasę za męża i zabiła go przy pomocy wynajętych ludzi przez Myun Jung haka(tego grubego co transportował ludźmi)
Na końcu spotyka się w banku z tym kolesiem co zlecił zabicie Medalisty poprzez pośrednika Myun Jung hakowi - bierze kasę i się cieszy :) , głównemu bohaterowi też widać pomieszało się w bani bo długo myślał,doszedł do wniosku i uciekł z banku . :) Pogmatwane w chu za bardzo!
scena gdy żona głównego bohatera wysiada z pociągu jest dokończeniem takich myśli w głowie bohatera , podczas gdy on umiera , to nie jest naprawdę.
w każdym razie film pomotany!! i to mi się w nim nie podobało bo można zamotać ,nawet wskazane ale tutaj mamy zakręcenie na maksa

ocenił(a) film na 7
brof

Czyli podsumowując.
1. Szef mafii Tae-won Kim i Profesor Seung-hyeon Kim byli jak bracia. Nazwijmy ich TAE i SEUNG.
2. SEUNG ma romans z zona TAE.
3. Zona SEUNGa za posrednictwem bankiera wynajmuje morderce, ktory to dalej posredniczac wynajmuje dwoch mordercow i dalej przypadkiem (?) jeszcze, (nieporozumieniem moze) wynajmuje Jeong-hak Myeon, nazwimy go JEONG.
4. JEONG placi Gu-nam Kim, nazwijmy go GU.
5. W noc morderstwa dwoch ludzi od zony SEUNG'a, szofer i GU taplaja sie w krwi SEUNG'a.

TAE nie chcial smierci SEUNGA gdyz mimo tego ze go zniewazal romansem to nadal byli jak bracia.

Czyli trzech mordercow wyszlo z nakazu zony. - tak czy nie?

Szofera nie wiem kto wynajal.

Gdy sie TAE dowiedzial ze GO wyszedl z nakazu JEONGA dal rozkaz zabic JEONGA; ten jednak wychodzi z tego obronną ręką i jedzie do TAE dajac mu propozycje nie do odrzucenia i za jego pieniadze sam szuka GU. Na koniec jeszcze zona SEUNG'a wynajmuje za posrednictwem bankiera dwoch by zabili GU.

Czyli wszystko zaczelo sie od romansu i zemsty ku pożytkowi finansowemu.

ocenił(a) film na 7
kksz

ERRATA:
1. TAE i SEUNG sa jak bracia.
2. Pojawia sie piekna "The Mistress". Jest zoną TAE ale i kochanka SEUNG'a.
3. TAE postanawia zabic SEUNGA. Jego "prawa reka" zleca to szoferowi, a ten zleca innym dwóm. W rezultacie trzech wychodzi spod zlecenia TAE.
4. Zona SEUNGA tez wynajmuje morderce. Przez swojego bankiera, poprzez JEONGA zlecenie dochodzi do GU. Ona nakazuje odciąć kciuki.

Poszukiwanie zony to tylko zamieszanie dramatyzmu. Dopelnia to jednak trójce kobiet, zdradliwej żony TAE, zdradzającej żony GU oraz mszczącej się żony SEUNGA.

Nauka:
1. Nie żeń się ze zdradliwą żoną bo umrzesz.
2. Nie deleguj pracy do podwykonawców.

ocenił(a) film na 10
agryppa

Padło przecież pytanie kluczowe - kto to wszystko rozpoczął?
Ostatnia scena odpowiada na to pytanie - Żona Gu-nama, głównego bohatera; dlaczego?:
- przeżyła i odebrała kasę od bankiera (to ta sama kobieta, sprawdźcie rozpoznawanie twarzy w fotoshopie)
- ona została żoną Tae-won Kima i zprokurowała romans z Profesor Seung-hyeon Kimem
- 영화자체보다 먹는 장면이 훨씬 유명한 영화 sprawdźcie na http://www.imdb.com/title/tt1230385/

ocenił(a) film na 7
wesoly71

Co za bzdury. Kobieta w banku to żona tego medalisty i okazało się, że to ona wspólnie z kochankiem (bankierem) zaplanowali to zabójstwo.
Scena z wysiadającą kobietą mogła powiedzieć, że kobieta z krematorium nie była żoną głównego bohatera, a sama żona powróciła do domu.

ocenił(a) film na 10
duzers78

a co tam! spróbować warto! zamiast do przodu w przód, to do tyłu w tył! baba się zawsze cofnie!!! na bank!!!!

ocenił(a) film na 6
duzers78

oczywiscie ze wesoly mowi bzdury. Co do zony bohatera, mysle ze to byly jej prochy, a ta scena na dworcu to scena symboliczna, zwroccie uwage ze z pociagu nikt nie wysiadal, w ogole nie bylo ludzi na peronie a wagony byly przyciemnione

ocenił(a) film na 7
dabram17

Przyznaje racje, ostatnia scena symboliczna. Jak sobie dobrze przypominam to chyba mąż znajduje zdjęcie ich dziecka w mieszkaniu żony, więc raczej to były prochy jej żony.

ocenił(a) film na 6
duzers78

Moim zdaniem scena na końcu, to przyjazd żony Gu-Nama do Korei (retrospekcja). Reżyser pokazuje ją nam jeszcze pełną nadziei na nowe lepsze życie, ale my (widzowie) już wiemy, jak to się skończy/skończyło.
Chwyt fajny, choć nieoryginalny (nie mogę przypomnieć sobie żadnego konkretnego filmu, ale jestem pewien, że już się z takim trickiem spotkałem i to więcej niż raz).

Toranga

A mnie się wydaje, że to było jej ostatnie spojrzenie na męża jak odjeżdżała do Korei.

ocenił(a) film na 6
TheNaturat_2

Ale ona tam wysiada z pociągu, a nie do niego wsiada. Scena jak wsiada do pociągu i ostatni raz widzi męża jest wcześniej.

Toranga

Hm, nie przyuważyłam :)

ocenił(a) film na 6
wesoly71

Opowiadasz bzdury, co bardzo łatwo jest udowodnić. Jeśli żona sportowca byłaby żoną Gu-nama - dlaczego po tym jak zobaczył ją na schodach w bloku sportowca (jeszcze wcześniej niż w noc zabójstwa) - nadal rozpytywał o nią i jej szukał?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones