PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558193}

Morze Żółte

Hwang-hae
7,1 1 799
ocen
7,1 10 1 1799
Morze Żółte
powrót do forum filmu Morze Żółte

Walą się tymi toporami, nożami a nawet świńską kością aż miło. Sceny pościgu gdzie niezliczona liczba kryminalistów/policjantów ścigała głównego bohatera to jest serce tego filmu a do tego ile ? 4 wystrzały z broni palnej ? Najsłabsza scena to scena pościgu samochodowego, długa i nudna, jedyna scena chyba kręcona na zielonej szmacie. Polecam z czystym sumieniem, ale tylko dla osób którym Chaser przypadł do gustu, film jest bardziej krwawy ale mniej emocjonalny od Chasera, mimo to obok ''I saw the devil'' to najlepsza koreańska produkcja 2010 roku. Hong-jin Na wyrasta na naszych oczach na dobrego rzemieślnika, który wie o co w kinie chodzi.

Finalny_Odbiorca

co kto lubi, zamiast thrillera to zwykle koreanskie kino akcji. Klimat koreanski jest, walki, napiecie ok, czyli porzadne kino akcji, ale niestety film nie aspiruje wyzej, wszystko inne kuleje, m.in. gra aktorska, fabula. Kontrodpowiadam do posta powyzej, bo wg. mnie jezeli ktos oczekuje ambitniejszego kryminalu pokroju Chugyeogja, Zagadka zbrodni, Madeo, to moze sie rozczarowac.

ocenił(a) film na 6
Pandemonium

Podzielam zdanie użytkownika Pandemonium , Morze Żółte to jednak nie Chugyeogja, czy Zagadka zbrodni , choć nie wiem na ile winą za to można obarczyć gatunek - w końcu sensacyjny ma swoje prawa. Wielka szkoda, że po bardzo ciekawym początku tło fabularne schodzi na dalszy plan, a liczy się tylko akcja i akcja. Co z tego, że sceny są świetnie zrealizowane, skoro brak im realizmu. Bohaterowie na okrągło wydostają się z sytuacji bez wyjścia - jeśli to jest podawane w realistycznej konwencji, to mi się takie produkcje fatalnie ogląda. Nie do końca rozumiem tak wysokie oceny dla filmu, bo poza świetnym technicznym poziomem i wydarzeniami do pierwszej akcji "na schodach" w czym ten film jest dobry ? Może się nie znam, ale Morze Żółte to dla mnie rozczarowanie. Mocno naciągane 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones