PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558193}

Morze Żółte

Hwang-hae
7,1 1 799
ocen
7,1 10 1 1799
Morze Żółte
powrót do forum filmu Morze Żółte

Kto, komu i dlaczego zlecił to, co zlecił, już wiem - rozpisałem to sobie i wszystko się zazębia. Mam jednak pytania co do pewnych dużych pieniędzy, o jakie zabiega rzeźnik Myun Hak oraz Prezes Kim.

Nie za bardzo wiem skąd i jak pojawia się jakaś wielka kwota, o jaką spierają się Prezes i morderca Myun, co tyczy się ich pierwszego spotkania w restauracji, spotkania w ruderze, w której ludzie Myuna żarli świnię oraz podczas dialogu po "zabandażowaniu" Myuna przez Prezesa, kiedy ten pierwszy mówi: "Prezesie, oddaj mi moje pieniądze."

Anyone?

ocenił(a) film na 5

Masz może jeszcze gdzieś te notatki kto, komu i dlaczego zlecił to, co zlecił ? :) Przyznam się, że zgubiłam się w połowie filmu i jego dalszą cześć obejrzałam tylko ze względu na niesamowitą grę Jung-woo Ha.

ocenił(a) film na 7
EmilekMotylek

Mi się wydaje, że zabicie tego "Profesora" zleciła jego własna żonka, którą widzimy w scenie w banku, siedzącą i podejmującą jakieś pieniądze, od tego kierownika banku, który wg. gościa-tego co wpadł tyłem do dziury, był jego zleceniodawcą. Ale i tak muszę ten film obejrzeć drugi raz, bo czuje, że coś mi umknęło :D
I trochę szkoda, że los żony okazał się inny niż ten, o jakim dowiedział się główny bohater filmu.

ocenił(a) film na 7

Mogę Ci na te pytanie odpowiedzieć szkoda tylko że po 4 latach :D Co się tyczy tych pieniędzy, dyrektor zlecił Myunowi zabicie Guan Kima, za to, że ten zabił profesora.

ocenił(a) film na 7

ja jestem swiezo po seansie i musze powiedziec ze tez mniej wiecej w polowie czyli po zabiciu profesora sie zgubilem.
kto go zabil? to pozniej bylo wyjasnione chyba ze to jego kierowca? ale to nie pasuje...
i czemu w sumie pozniej glownego bohatera chce zabic ten Mjun (co go wynajal)
sam film petarda. ale zagmatwanie fabuly + to ze wszyscy do siebie sa podobni to jakas paranoja :)

użytkownik usunięty
confused_bastard

Profesor posuwał młodą Koreankę, która była kochanką Prezesa. Dowiedziała się o tym żona Profesora i postanowiła zlecić jego zabójstwo. Zgłosiła się do gościa z banku (widać go raz, pod koniec filmu). Ten schlał się w restauracji i wyjawił kelnerowi, że ma na kogoś zlecenie, ale nie wie, co zrobić. Kelner miał żonę, która znała osobiście rzeźnika Myuna, więc poprzez niego/ją zlecił to Myunowi. Ten nie chciał robić tego osobiście, więc najął do tego taksówkarza - głównego bohatera filmu. Poszłoby po ich myśli, gdyby bankier nie najął do tego na wszelki wypadek kierowcy Profesora, przez co zrodziła się zadyma na schodach przed mieszkaniem Profesora i na miejsce przybyła policja. Resztę już znasz.

ocenił(a) film na 7

kurde. chyba bym sam do tego nie doszedł - moze po drugim obejrzeniu. zakrecone maksymalnie. i nie wprost powiedziane.
do tego filmy nieanglojezyczne z napisami oglada sie inaczej - bo wiadomo ze z tych po angielsku cos do czlowieka dociera a tutaj nic:)

wyjasniles wyjasniles ale czemu Myuna sie go pozniej pozbyc chce? po prostu?
a co do Twojego pytania o ile dobrze pamietam. to prezes i myuna polaczyl czlowiek prezesa ktory sugueruje mu ze wie kto mogl zabic profesora i wtedy jada do myuna go zalatwic...co nie idzie zgodnie z ich planem. ale w sumie skad Myuna za co po co chce od prezesa pozniej kase? tak jak mowie - tylko z napisow mozemy wnioskowac o co chodzi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones